З 28 квітня по 31 жовтня Державна служба України з питань праці провела онлайн-заходи «Мистецтво безпеки праці», присвячені відзначенню Дня охорони праці 2024 року. Заходи проходили у два етапи. На першому відбиралися роботи, які відповідали тематиці конкурсу, а на другому відбувалося онлайн-голосування на спеціально створеній платформі Держпраці. До участі долучилися кілька тисяч осіб з усіх куточків України, включно з сотнями роботодавців. Конкурсні роботи можна було подавати у трьох категоріях на вибір: «Ефективні програми психосоціальної підтримки на роботі та її реалізація», «Інноваційні та цифрові рішення для забезпечення безпеки на роботі» або «Мистецтво, що рятує життя».
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» як роботодавець долучився до участі в категорії «Ефективні програми психосоціальної підтримки на роботі та її реалізація». Відділ охорони праці університету представив конкурсну роботу «Полтавська політехніка: турбота про кожного і кожну».
12 листопада журі, до складу якого увійшли представники державної влади, організацій роботодавців та профспілок, визначило переможців у кожній категорії, враховуючи результати голосування. У номінації «Ефективні програми психосоціальної підтримки на роботі та їх реалізація» Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» став фіналістом і здобув перемогу.
Ректор Полтавської політехніки, д.е.н., професор Володимир Онищенко подякував організаторам за високе визнання діяльності університету у сфері охорони праці та від імені студентського та науково-педагогічного колективу Полтавської політехніки подякував Голові Державної служби України з питань праці Ігорю Дегнері, стратегічному партнеру в особі начальника Північно-Східного міжрегіонального управління Держпраці Олександру Разумному та членам журі за високу оцінку внеску університету у безпеку праці.
Володимир Онищенко зазначив, що перемога у категорії психосоціальної підтримки на роботі є визнанням важливих напрацювань, які проводяться в університеті для створення безпечного та комфортного робочого середовища, особливо в умовах воєнного часу, а також є показником прагнення до підтримки ментального здоров'я колективу. Подякував очільниці відділу охорони праці університету Ірині Зоріній за інноваційний підхід, відданість справі та наполегливу роботу, завдяки якій впроваджені програми отримали заслужене визнання.
Під час нагородження організатори зазначили, що роботи фіналістів не лише продемонстрували високий професійний підхід, а й надихнули інших на впровадження нових ідей та рішень. У такі непрості часи об’єднуватися для спільної мети з кожного куточка нашої країни надзвичайно важливо, адже це допомагає посилити культуру безпеки праці, підтримати професіоналів, які щодня працюють над захистом життя і здоров’я працівників, та забезпечити надійний фундамент для розвитку безпечного і здорового робочого середовища.
З теплими словами привітань і побажаннями подальшої результативної роботи перший заступник начальника Північно-Східного міжрегіонального управління Держпраці Валерій Резчик вручив переможцям почесні дипломи.
Пишаємося перемогою нашого закладу вищої освіти, який постійно прагне до нових звершень!
Нагадаємо, науковиці Полтавської політехніки призначено стипендію Кабінету Міністрів України для молодих вчених.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»