2021-12-16

Політехніка приєдналася до пілотного проєкту Національного агентства України з питань державної служби

14 грудня магістри спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», у рамках пілотного проєкту Національного агентства України з питань державної служби, склали апробаційний єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ) та продемонстрували знання з профільних навчальних дисциплін. Полтавська політехніка стала одним з центрів тестування.

Політехніка приєдналася до пілотного проєкту Національного агентства  України з питань державної служби

14 грудня 2021 року магістри другого року навчання спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» провідних українських закладів вищої освіти взяли участь у пілотному проєкті Національного агентства України з питань державної служби та склали апробаційний Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ)  з профільних навчальних дисциплін. Іспит передбачав формат онлайн-тестування тривалістю 180 хвилин. Загалом отримані знання, уміння та навички продемонструвало  понад 4600 здобувачів вищої освіти зі 101 закладу вищої освіти різних форм власності та сфер управління.

З  2022 року для випускників магістерської програми за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» іспит стане обов’язковим.

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» став осередком пілотування проєкту Національного агентства України з питань державної служби, впровадженого за підтримки  Міністерства освіти і науки України.  Серед учасників тестування були 38 магістрів спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права.

За словами кандидатки наук з державного управління, доцентки кафедри публічного управління, адміністрування  та права Полтавської політехніки Інни Кульчій, варто відзначити  високий рівень усвідомлення майбутніми управлінцями  ключової ролі таких пілотних проєктів у розвитку сучасної вищої освіти та професійного самовизначення сучасної молоді.

«При підготовці до складання пробного єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) для магістрів спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» чітко дотримувалися методичних рекомендацій, розміщених на офіційному сайті Національного агентства України з питань державної служби. Процедура проходження іспиту виключала фізичну  присутність викладачів нашого університету в навчальних аудиторіях, де проходило тестування. З майбутніми випускниками працювали проктори, направлені Міністерством освіти і освіти України, а процедуру проходження тестових завдань фіксували на відео.

Майбутні фахівці у сфері публічного управління сумлінно поставилися до перевірки власних ключових профільних компетентностей  та з нетерпінням очікують результатів. Варто відзначити той факт, що ніяких юридичних наслідків для підсумкової  атестації  магістрів  процедура складання  пілотного єдиного  державного    кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) не матиме. Проте участь університету у пілотних  освітніх  проєктах – це додатковий стимул заряджати себе на позитивний результат!» – прокоментувала науковиця.

До розробки програми та 150 тестових завдань єдиного державного кваліфікаційного іспиту зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування» на другому (магістерському) рівні вищої освіти долучилися фахівці Національного агентства України з питань державної служби, Міністерства освіти і науки України, викладачі провідних українських університетів. Зі зразками тестових завдань можна ознайомитись у розділі «Професійне навчання» на офіційному сайті Національного агентства України з питань державної служби  за посиланням https://bit.ly/3oaDpTD.

За результатами пілотування оцінюватимуться характеристики тестових завдань, профіль отриманих знань і  якість  підготовлених  тестів у закладах вищої освіти. З метою забезпечення контролю за перебігом апробаційного проведення ЄДКІ було направлено 393 проктори, спостерігачами виступили представники директорату фахової передвищої, вищої освіти, директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик Міністерства освіти і науки України, повідомляють у відомстві.

Загалом  учасниками пілотного проєкту стали  80% здобувачів вищої освіти, що свідчить про високу свідомість і  соціальну  відповідальність майбутніх державних службовців, незважаючи на те, що результати іспиту не враховуватимуться при підсумковій атестації.  

Нагадаємо, єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ) – нова комплексна атестація профільних знань випускників закладів вищої освіти, першу практику  складання єдиного державного кваліфікаційного іспиту в Україні  реалізували   у травні 2021 року, тоді на апробацію відібрали спеціальності «Ветеринарна медицина» та «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза».

Наступна апробація єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ)  відбудеться  для  магістрів  спеціальностей «Право» та «Міжнародне право».

Нещодавно майбутні публічні управлінці та правники пройшли квест владними кабінетами.

Раніше за результатами конкурсного відбору виконавців державного замовлення на підвищення кваліфікації майже 500 державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» став єдиним закладом на Полтавщині, який отримав державне замовлення від Національного агентства України з питань державної служби.

Медіа-центр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»