2022-11-02

Політехніка запрошує до написання Радіодиктанту національної єдності-2022

У День української писемності та мови кафедра українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» запрошує викладачів, студентів та всіх бажаючих долучитися до щорічної всеукраїнської акції – Радіодиктанту національної єдності-2022. Учасники, які напишуть диктант без помилок, отримають пам’ятні подарунки від партнерів проєкту.

Політехніка запрошує до написання Радіодиктанту національної єдності-2022

Науково-педагогічні працівники кафедра українознавства, культури та документознавства факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» запрошують викладачів, студентську молодь та всіх поціновувачів української мови долучитися до активної участі у щорічному національному флешмобі.

Всеукраїнська акція «XXII Радіодиктант національної єдності відбудеться 9 листопада 2022 року о 11.00 (за київським часом). Пряма трансляція відбуватиметься на «Українському Радіо», радіо «Культура», «UA: Перший», на Фейсбук – сторінках Суспільного та YouTube-каналах Українського Радіо та Суспільне Новини і на всіх регіональних каналах.

Авторкою тексту цьогорічного Радіодиктанту національної єдності стала українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик. У прямому ефірі текст прочитає народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

За словами члена правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, відповідального за платформу радіо та телебачення Дмитра Хоркіна, цьогорічний Радіодиктант – це, перш за все, акція національного єднання, де б ми не були. Завдяки можливостям Українського радіо до акції може долучитися кожен, незалежно від того, в якій точці земної кулі перебуває у цей непростий для українців час. «Сьогодні це особливо важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде за збереження нашої ідентичності. Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об’єднує всіх нас», - наголосив Дмитро Хоркін.

Науковою консультанткою проєкту втретє стала професорка кафедри української мови Києво-Могилянської академії, провідна наукова співробітниця Інституту української мови Національної академії наук України Лариса Масенко.

Варто відзначити той факт, що написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу, а у різних країнах світу облаштують спеціальні студії для вимушених переселенців та українців, що живуть за кордоном.

«У Суспільного Мовлення є команди в усіх регіонах: радіо, телебачення і діджитал, які також приєднуються до нашого осіннього флешмобу. З декількома регіонами ми робитимемо телемости, щоб передати атмосферу єднання і з різних областей, і з різних локацій», - розповіла координаторка проєкту «Радіодиктант національної єдності», виконавча продюсерка Українського Радіо Юлія Шелудько.

Роботи учасників прийматимуть у онлайн та офлайн – форматах. Диктант потрібно писати від руки на аркуші паперу, який можна сфотографувати. Після завершення диктанту всі охочі можуть надіслати свої роботи на електронну скриньку «Українського Радіо»: rd@ukr.net

Паперового листа необхідно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001, «Українське Радіо», «Радіодиктант» (гриф дати надсилання має бути не пізніше 10 листопада).

Дедлайн для надсилання готового тексту – астрономічна доба.

Після оприлюднення тексту диктанту на сайті «Українського Радіо» 11 листопада електронні листи не прийматимуть.

Результати оголосять упродовж 1 – 2 місяців, залежно від кількості отриманих листів. Учасники акції, які напишуть без жодної помилки, отримають подарунки від партнерів проєкту.

Нагадаємо, Радіодиктант національної єдності був започаткований командою Українського Радіо у 2000 році. З того часу він щорічно проводиться у День української писемності та мови. Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі освітніх закладів, але щороку диктант розширює межі – у ньому беруть участь люди різного віку і найрізноманітніших професій, долучаючись до Радіодиктанту на знак поваги до української мови.

Раніше визначили переможців першого етапу XIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

 

Медіа-центр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»