2022-11-02

Визначили переможців першого етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Науково-педагогічні працівники кафедри українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели перший етап ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Відмінне знання української мови, глибоке осмислення творчої спадщини видатного поета продемонстрували студенти трьох структурних підрозділів університету.

Науково-педагогічні працівники кафедри українознавства, культури та документознавства факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели перший (університетський) етап ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Бажання позмагатися та перевірити власні знання рідної мови виявили студенти факультету філології, психології та педагогіки, факультету фізичної культури та спорту, Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки.

У вступному слові до учасників конкурсу кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри українознавства, культури та документознавства Людмила Дерев’янко наголосила, що освітній престиж Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка щороку тільки зростає, а сучасні непрості реалії підсилюють в українців почуття національної гордості, усвідомлення власної ідентичності та мотивують до глибшого переосмислення творчої спадщини великого Кобзаря. За словами науковиці, творчість Тараса Григоровича Шевченка – це невичерпне джерело мудрості, написані понад століття тому поезії Шевченка актуальні й досі, адже Шевченкове слово непідвладне часові, воно вічно живе, воно надихає всіх, хто вміє його слухати.

Запропоновані завдання охоплювали знання творчої спадщини поета,

особливо старанно й завзято талановита студентська молодь працювала над написанням твору-роздуму «Героям українського війська – Шевченкове слово». Творча робота стала цікавим викликом для конкурсантів – при написанні необхідно використати епіграф, дві цитати з творів великого Кобзаря, два речення з порівняльним зворотом та два речення із вставними словами. Варто відзначити високий рівень знань та презентації студентських творчих робіт, адже всі учасники надзвичайно сумлінно поставилися до виконання конкурсних завдань.

Переможцями першого етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка стали:

• Вікторія Мазняк, студентка групи 101-ФІ факультету філології, психології та педагогіки (І місце);
  • Яна Капустян, студентка групи 203-ТН Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки (ІІ місце);
  • Юлія Литвин, студентка групи 101-ТН Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки (ІІІ місце).

До творчого та інтелектуального змагання конкурсанток готували кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри українознавства, культури та документознавства Світлана Дорошенко, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри українознавства, культури та документознавства Ірина Денисовець та кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри українознавства, культури та документознавства Людмила Дерев’янко. За словами науковиць, талановита студентська молодь все охочіше долучається до вшанування творчої спадщини Тараса Шевченка, пошанування рідної мови та традицій українського народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка було засновано з метою виявлення творчої молоді, розвитку її інтелектуального потенціалу, популяризації імені великого Кобзаря, позитивної мотивації сучасників до нового, нетрадиційного прочитання творів відомого українця.

Щиро вітаємо переможниць та пишаємося високими творчими досягненнями! Бажаємо нових успіхів, особистих здобутків, злетів та інтелектуальних перемог!

Нагадаємо, на базі політехніки відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція з нагоди ювілею філософа Григорія Сковороди.

Раніше 8 науковців університету приєдналися до Національної спілки документознавців України та отримали посвідчення, а науковця-філолог очолила полтавський осередок Національної спілки документознавців України.

Медіа-центр