Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» продовжує активно розширювати міжнародне співробітництво, відкриваючи нові горизонти у партнерстві з провідними університетами Європи. Одним із прикладів такої ефективної взаємодії стала співпраця з надійним партнером політехніки – Університетом Гренландії – Ilisimatusarfik, єдиним вищим навчальним закладом Гренландії, розташованим у столиці острова – місті Нуук.
У червні 2025 року на сайті Ilisimatusarfik було оприлюднено інформацію про наукову статтю, створену в рамках спільного дослідницького проєкту за участі доцента Університету Гренландії Хав’єра Арнаута (Javier Arnaut) та вчених Полтавської політехніки – Володимира Биби, Лариси Жукової та Наталії Пінчук. Стаття під назвою «Greenland & Ukraine: Two countries, one challenge» аналізує значення видобувної промисловості в економіках обох країн, а також акцентує увагу на потребі збалансувати економічне зростання з екологічною відповідальністю.
Особливий акцент зроблено на досвіді України у сфері управління природними ресурсами в умовах воєнного стану. Дослідники наголошують, що саме приклад України може стати джерелом цінних уроків для Гренландії у сфері розробки ефективних управлінських моделей, стратегії ризик-менеджменту та переходу до більш сталих практик у галузі видобутку.
Ця стаття стала логічним продовженням плідної міжуніверситетської співпраці, започаткованої ще у лютому 2023 року, коли Полтавська політехніка підписала меморандум про співпрацю та двосторонню угоду про академічну мобільність Erasmus+ з Ilisimatusarfik – першим університетом Гренландії, який відкрив свої двері для українських студентів та викладачів.
З 4 квітня по 31 серпня 2023 року викладач Полтавської політехніки, к.т.н. Володимир Биба, а також студентки Валерія Шуляк і Валентина Лугова стали першими представниками української академічної спільноти, які пройшли навчання та стажування в Університеті Гренландії в рамках програми мобільності Erasmus+. Володимир Биба викладав курс з бізнес-економіки разом із колегою Javier Arnaut та проводив наукові дослідження. Студентки ж опановували дисципліни «Економіка», «Економіка Арктики» та політологію в межах програми Erasmus+.










Після підписання угоди про співпрацю, адміністрація Ilisimatusarfik публічно висловила солідарність з Україною та засудила російське вторгнення. На знак підтримки українців, ректорка університету Гітте Адлер Реймер (Gitte Adler Reimer) та керівник відділу інтернаціоналізації Пер Арнфьорд (Per Arnfjord) організували святковий прийом, культурну програму та максимально сприяли адаптації українських представників.
«Для нас це не лише партнерство, а й місія – підтримати тих, чиє життя постраждало від війни. Ми прагнемо створити безпечний простір для академічного розвитку та культурного обміну», – зазначив тоді Пер Арнфьорд.
Полтавська політехніка висловлює щиру вдячність Університету Гренландії за підтримку, гуманізм та щире партнерство в найскладніший для України час. Ми переконані, що наші спільні ініціативи не лише підвищують академічну мобільність, а й формують нову культуру міжнародної солідарності та відповідальності.
Ознайомитись із публікацією: Greenland & Ukraine: Two countries, one challenge
Нагадаємо, нещодавно фахівці відділу міжнародних зв’язків політехніки долучились до International Staff Week у рамках програми Erasmus+ в Політехнічному університеті Порту, представники політехніки взяли участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ на базі румунського університету-партнера Aurel Vlaicu University of Arad, у квітні 2025 року делегація із 7 викладачів Полтавської політехніки взяла участь у академічній мобільності за програмою Erasmus+ в рамках ISCAP International Week, що проходив на базі Політехнічного університеті Порту / Porto Polytechnic University.
Відзначимо, викладачі Полтавської політехніки можуть брати участь у програмах академічної мобільності та стажуваннях, а студенти – навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Іспанії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.
За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм стажування, викладання та академічної мобільності за кордоном звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб. 213-Ц, interoffice@nupp.edu.ua) або до координаторки міжнародної діяльності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +38-(095)-91-08-192).
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»