2023-06-13

Полтавська політехніка увійшла до ТОП -50 кращих університетів України за рейтингом «ТОП – 200 Україна 2023»

За даними 17–го щорічного академічного рейтингу закладів вищої освіти України «TOП -200 Україна 2023» Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» посідає лідерські позиції серед університетів Полтави, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України.

Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence оприлюднив результати сімнадцятого незалежного академічного рейтингу закладів вищої освіти України «ТOП-200 Україна 2023».

За минулий рік Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» покращив свої позиції на 8 рейтингових сходинок, посівши 46 місце серед українських університетів. Третій рік поспіль Полтавська політехніка стає лідером серед закладів вищої освіти міста Полтави у сімнадцятому академічного рейтингу «TOП -200 Україна 2023».

Діяльність Центру міжнародних проєктів «Євроосвіта» спрямована в першу чергу на розробку, апробацію та впровадження в Україні принципів міжнародної експертизи та системи рейтингового оцінювання вищих навчальних закладів (ВНЗ) з використанням методик, накопичених ЮНЕСКО.

Критеріями при складанні цьогорічного рейтингу стали сучасні тенденції розвитку університетів, узагальнені міжнародною Конференцією IREG (IREG 2019 Conference, Bologna, Italy, 8-10 травня 2019 року) та Берлінські принципи, затверджені учасниками другої наради IREG (Берлін, Німеччина, 18-20 травня 2006 року), напрацювання інших міжнародних конференцій.

У загальному рейтингу першість серед закладів вищої освіти Полтавського регіону виглядає наступним чином:

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

46 місце

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

47 місце

Полтавський університет економіки і торгівлі

91 місце

Полтавський державний аграрний університет

118 місце

Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка

124 місце

Показники 17–го щорічного академічного рейтингу закладів вищої освіти України «TOП-200 Україна 2023» базуються на трьох базових принципах, за якими оцінюється діяльність університетів як інноваційних науково – освітніх центрів країни:

забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування університетів. Для цього використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, викладені на веб -ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ;

врахування всебічності і багатогранності діяльності університетів. З цією метою їхня діяльність оцінювалася на найширшій базі показників у порівнянні з відомими рейтинговими системами;

пріоритетність євроінтеграційних процесів. Методології ранжування університетів передбачають використання великих масивів даних (узагальнених за декілька років) на широкій базі багатьох важливих показників для визначення результатів роботи університетів та їхньої поточної позиції.

Методика розрахунків університетських рейтингів є доступною для громадськості з метою перевірки отриманих результатів. Будь-які дані або експертні оцінки самих університетів та органів управління ними не використовувалися.

Нагадаємо, нещодавно Полтавська політехніка зайняла позицію 1001+ у міжнародному академічному рейтингу The Times Higher Education Impact Rankings 2023 та стала активним членом Європейської асоціації університетів.