П’ятеро студентів Навчально-наукового інституту нафти і газу: спеціальності 185 «Нафтогазова інженерія та технології» – Дмитро В`язовський, Владислав Лапко, Анастасія Ногіна, Владислав Овчаренко і студент спеціальності 144 «Теплоенергетика» Дмитро Рукавишніков стали першими здобувачами вищої освіти, які перейшли на дуальну форму освіти.
Відповідно до підписаних договорів, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» зобов’язується надати освітню послугу здобувачам освіти за дуальною формою, ПрАТ «Нафтогазвидобування» зобов’язується забезпечити реалізацію практичної складової освітнього процесу, а здобувачі освіти зобов’язується досягти результатів навчання, передбачених освітньою програмою. Тобто майбутні фахівці можуть офіційно і продуктивно поєднувати навчання і роботу.
«Робимо прорив у підготовці професіоналів енергетичної сфери! Ще у довоєнний час ми працювали над реалізацією наказу Міністерства освіти і науки, яким було визначено 44 університети країни, які впроваджували дуальну освіту спільну з компанією ПрАТ «Нафтогазвидобування». Незважаючи на важкі обставини та воєнні дії, ми все ж таки реалізовуємо поставлені задачі, адже кожен на своєму місці має виконувати свої обов'язки. Ми, наприклад, в університеті маємо забезпечувати якісне навчання, вже пішов третій тиждень дистанційної освіти, але ми йдемо далі і в цей непростий час системно реалізуємо наказ МОН України. Це говорить про те, що університет дійсно все робить для того, щоб якісно підготувати фахівців. А ви, дорогі студенти, маєте якісно опановувати знання, необхідні для відбудови країни, щоб забезпечити енергетичну незалежність нашої держави.
Сьогодні кожен день це вже історія, яку ми пишемо самі. Тож сьогодні відбувся історичний момент – підписання тристоронніх угод між університетом, компанією ПрАТ «Нафтогазвидобування» і здобувачами освіти. Це студенти ННІ нафти і газу. У кожного з них своя історія успіху і багато років сумлінного навчання, завдяки чому вони працевлаштувались в одну з провідних енергетичних компаній України.
Ми дуже вами пишаємось і сподіваємося у найближчому майбутньому побачити вас на керівних посадах. Оцінка виробничників, оцінка бізнесу вашої фаховості є важливим індикатором якості підготовки. Наш університет продовжує робити гідний внесок у забезпечення енергетичної безпеки нашої держави високопрофесійними фахівцями. Унікальне обладнання і надсучасна матеріально-технічна база, потужний склад викладачів, сучасні підходи викладання – це все ті можливості, які дає університет.
Шановні студенти, я вам бажаю успіхів у реалізації даного проєкту! Будьте амбасадорами освітнього бренду Полтавської політехніки. Інженер звучало, звучить і буде звучати гордо!
Ви студенти, імена яких вже вписані в історію!» – привітав студентів ректор, професор Володимир Онищенко.
В.о. директора Навчально-наукового інституту нафти і газу Анатолій Калюжний відзначив – окрім гарного навчання, студенти працювали над додатковими навичками. Наприклад, студенту спеціальності 144 «Теплоенергетика» Дмитру Рукавишнікову стало в нагоді гарне знання англійської мови, а студентка спеціальності 185 «Нафтогазова інженерія та технології» Анастасія Ногіна деякий час працювала лаборантом кафедри нафтогазової інженерії та технологій і, здобувши певний досвід роботи, перейшла працювати також на посаду лаборанта в компанії ПрАТ «Нафтогазвидобування». Адміністрація Навчально-наукового інституту всіляко підтримує студентів і сприяє працевлаштуванню.
«Вам дуже пощастило. Ви вступили до такого прекрасного університету, в якому є всі умови для якісного навчання – і лабораторна база, і викладачі достойного рівня, і ректор такий ініціативний, який постійно піклується про вас. Радий, що продовжуєте справу попереднього покоління. Дане родовище – Семиренківське розвідали геологи близько 30 років тому, я керував одним з підприємств, яке брало участь у його розробці. З досвіду скажу, що нафтогазовий комплекс потребує широкого спектру спеціальностей – від геологів, хіміків, інженерів, теплотехніків до філологів, адже результати напрацювань потрібно презентувати на міжнародному рівні. Чудова перспектива працювати у такій організації, як найбільша українська приватна газовидобувна компанія, де високий рівень організації праці, техніка безпеки, соціальний пакет. Завдяки вашим зусиллям і сумлінному навчанню, ви вже маєте досягнення. Бажаю подальших успіхів по життю», – побажав Петро Голуб, директор Навчально-виробничого центру нафти і газу.
Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»