2024-06-18

Scimago Institutions Rankings 2024: Полтавська політехніка посідає лідерські позиції серед університетів міста Полтави

За результатами міжнародного рейтингу університетів The SCImago Institutions Rankings 2024 Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» посів 46-ту рейтингову позицію серед українських закладів вищої освіти. Полтавська політехніка продовжує утримувати лідерські позиції серед університетів міста Полтави, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України.

Лабораторія SCImago опублікувала результати міжнародного рейтингу навчальних закладів – The SCImago Institutions Rankings 2024, серед 9054 представлених у рейтингу світових університетів 49 – українські заклади вищої освіти.

Престижний міжнародний рейтинг базується на трьох сталих факторах - дослідженнях, інноваціях і суспільстві та цьогорічних показниках, доданих до соціального фактору – нових знаннях, пов’язаних з Цілями сталого розвитку ООН, участю жінок у дослідженнях та відповідності державній політиці.

За рейтинговими підсумками Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» посів 46-ту позицію серед українських закладів вищої освіти, продовжуючи утримувати лідерські позиції серед університетів міста Полтави, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України.

За ключовими показниками Research Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» посів 37 місце, за показниками Innovation та Societal утримує 44 позицію.

Відзначимо, міжнародний SCImago Institutions Rankings 2024 – наукометричний рейтинг закладів вищої освіти, наукових організацій, закладів охорони здоров’я та приватних компаній, які займаються науково-дослідницькою діяльністю. Започаткований 2009 року, рейтинг використовує дані з виключно незалежних джерел: бібліометричної бази даних Scopus, бази даних міжнародних патентів Patstat та вебометричні бази даних.

Рейтинг формується на основі трьох груп індикаторів:

1. Індикатори, що оцінюють науково-дослідну роботу (Research). У цю групу входять одинадцять індикаторів, сумарний ваговий коефіцієнт яких складає 50%. Джерело даних – система Scopus.

Індикатори Research:

• Normalized Impact – індикатор показує цитованість організації по відношенні до середнього світового значення. Наприклад, значення 0,8 означає, що організація не дотягує 20% до середньосвітового рівня.
  • Excellence with Leadership – частка публікацій, в яких автор даного ЗВО є першим автором в списку авторів.
  • Outputs – кількість публікацій, індексованих в Scopus.
  • Lead. Scientific Leadership – кількість публікацій, в яких відповідний автор належить до даного ЗВО.
  • Not Own Journals Output – кількість публікацій науковців університету не у власних журналах. Індикатор додано у 2019 році.
  • Own Journals – кількість журналів, виданих установою (видавничі послуги). Індикатор додано у 2019 році.
  • Excellence Rate – індикатор визначає частку публікацій організації, що входять в топ 10% найбільш цитованих публікацій за відповідними предметними областями.
  • High Quality Publications – частка журналів, опублікованих в першому кварталі (топ 25%) за відповідними предметними галузями.
  • International Collaboration – частка публікацій у співавторстві з зарубіжними організаціями.
  • Open Access – відсоток документів, опублікованих у журналах відкритого доступу або індексованих у базі даних Unpaywall. Індикатор додано у 2019 році.
  • Scientific Talent Pool – загальна кількість різних авторів з установи в загальному обсязі публікації цього закладу протягом певного періоду часу.

2. Індикатори, що оцінюють інноваційну діяльність (Innovation). Сюди включені три індикатори, сумарний ваговий коефіцієнт - 30%. Джерело даних - база даних PATSTAT.

3. Індикатори, що оцінюють соціальний вплив (Societal impact) – включені три веб-індикатора, сумарний ваговий коефіцієнт – 20%. Джерела даних – Google і Ahrefs.

Нагадаємо, нещодавно політехніка увійшла до світового рейтингу найстійкіших університетів світу THE Impact Rankings 2024.