2023-10-30

Спортсмени політехніки стали чемпіонами України зі спортивного більярду, а університет очолив рейтинг ЗВО України

На базі Полтавської політехніки пройшли Всеукраїнські благодійні змагання серед науково-педагогічних працівників ЗВО зі спортивного більярду «Вільна піраміда»на Кубок ректора університету. Обидві команди університету виступили дуже результативно. У підсумку змагань політехніка очолила рейтинг ЗВО України серед науково-педагогічних працівників з більярду.

З 26 по 27 жовтня вже втретє у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» пройшли Всеукраїнські змагання серед науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти зі спортивного більярду «Вільна піраміда» на Кубок ректора Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Клуб спортивного більярду Полтавської політехніки – найбільший в Україні, що діє на базі університету, зібрав науково-педагогічну еліту. Представники закладів вищої освіти підтримали Збройні сили України та провели кілька днів у колі професіоналів більярдного спорту.

Змагання об’єднало на базі Полтавської політехніки шанувальників класичного виду спорту практично з усієї України. До участі в змаганнях долучилися представники закладів вищої освіти Полтави, Києва, Харкова, Ужгорода та інших міст нашої країни. Головним суддею змагань став суддя міжнародної категорії зі спортивного більярду, кандидат педагогічних наук, професор, Почесний професор Полтавської політехніки Олександр Безносюк.

На початку урочистого відкриття спортсменів привітали почесні гості: ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор економічних наук, професор, керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації «Спортивна студентська спілка» в Полтавській області, керівник Української федерації учнівського спорту в Полтавській області Володимир Онищенко та декан факультету фізичної культури та спорту Полтавської політехніки, доктор педагогічних наук, професор Ліна Рибалко.

«Мені надзвичайно приємно усіх бачити. Надзвичайно важливим є те, що ми щиро дякуємо нашим Збройним Силам України, за те, що вони дають нам можливість займатися улюбленим спортом, виконувати свої посадові обов’язки й функції, навчати дітей — це героїчний подвиг з їхнього боку, і ми повинні пам’ятати, якою ціною нам все це дається.

Одна зі збірних Кременецької академії, яку представляє Олександр Безносюк, зараз у повному складі знаходиться на фронті. Усі змагання з більярду серед науково-педагогічних працівників, починаючи з літа 2022 року, мають благодійну мету. Ці змагання не стали виключенням. Уже зібрано вже більше пів мільйона гривень для Збройних Сил України.

Видовищні партії, вишуканий дрес-код, поєднання інтелектуальних рішень з фізичною витривалістю — це все класичний вид спорту у найсучасніших умовах нашого університету.

Надзвичайно приємно, що Олександр Олексійович, будучи Почесним професором університету, дуже відповідально ставиться до своєї місії й приїжджає проводити відкриті лекції, продовжує організовувати такі турніри, як нинішні.

Побажаю усім отримати задоволення за більярдним столом, реалізувати свої амбітні плани на перемогу, адже перемагаєте ви й переможе, безумовно, Україна, і, найголовніше – користуватися можливістю живого спілкування, бо ми всі єдині і прагнемо одного: щоб якомога скоріше Україна перемогла ворога і наступив мир. Спочатку – перемога, потім – мир», - привітав спортсменів Володимир Онищенко.

Під час відкриття змагань ректор Полтавської політехніки Володимир Онищенко вручив Олександру Безносюку Подяку за всебічну підтримку та сприяння розвитку спортивного більярду у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та з нагоди Міжнародного дня більярду.

Також відзнакою Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України за розвиток більярдного спорту серед школярів, студентів, науково-педагогічних працівників у закладах вищої освіти України нагородили ректора університету, професора Володимира Онищенка.

За результатами змагань переможцями стали:

Командний залік

І місце – команда №1 Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» (Коваленко Анастасія, Непийпиво Ілля, Лазарєв Дмитро);

II місце – команда №2 Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» (Кропивницький Сергій, Йопа Тетяна, Акопян Мкртіч);

III місце – команда Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Ворона Віталій, Міхно Олексій).

Особистий залік

І місце – Ілля Непийпиво, кандидат в майстри спорту України (Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»);

II місце – Віталій Ворона (Київський національний університет імені Тараса Шевченка);

III місце – Андрій Майснер (Національний авіаційний університет) та Анастасія Коваленко, заслужений майстер спорту України (Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»).

Турнір «Білія»

І місце – Ілля Непийпиво, кандидат в майстри спорту України (Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»), 14 куль;

II місце – Дмитро Лазарєв (Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»), 7 куль;

III місце – Віталій Ворона (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), 6 куль.

У підсумку Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» очолив рейтинг ЗВО України серед науково-педагогічних працівників з більярду.

Раніше переможець Кубку України зі спортивного більярду Дмитро Білозеров передав призові на потреби ЗСУ, команда Полтавської політехніки стала золотою призеркою XIX Універсіади Полтавщини з міні-футболу, а команда ННІ фінансів, економіки, управління та права стала переможцем турніру з міні – футболу «Кубок Співдружності».