2022-02-01

Стартувала реєстрація на основну сесію ЗНО-2022

1 лютого на сайті Українського центру оцінювання якості освіти стартувала реєстрація випускників закладів загальної середньої та передфахової вищої освіти для участі у основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Реєстрація триватиме до 9 березня 2022 року.

Стартувала реєстрація на основну сесію ЗНО-2022

А в університеті триває набір на підготовчі курси до ЗНО, також політехніка запрошує на Всеукраїнську олімпіаду для вступників.

Упродовж 1 лютого – 9 березня 2022 року випускники закладів загальної середньої освіти та передфахової вищої освіти можуть зареєструватися для участі у основній сесії зовнішнього незалежного  оцінювання та скласти тест з п’яти  навчальних дисциплін на вибір. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО до 01 березня 2022 року.

Додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання триватиме упродовж 05 – 17 травня 2022 року включно.

Процедуру проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року урегульовано відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року №498. Кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів.

Якщо учасник/учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він /вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість складання додаткових навчальних предметів коливатиметься залежно від наявності у сертифікаційних роботах завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, адже такі завдання перевіряються екзаменаторами, чию працю потрібно оплатити.

Зверніть увагу! У 2022 році, щоб додатково скласти одну з іноземних мов (англійську, німецьку, іспанську або французьку) потрібно буде сплатити 789 грн, вартість складання інших навчальних предметів (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) становитиме 354 грн.

Щоб зареєструватися для участі в ЗНО- 2022 потрібно правильно обрати категорію, створити й заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», розміщеного на веб-сайті Українського центру оцінювання кості освіти у рубриці «ЗНО/ДПА», підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років).

Комплект реєстраційних документів має містити:

  • оформлену реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися»;
  • засвідчену власноруч копію паспорта громадянина України;
  • засвідчену власноруч копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
  • за потреби інші документи (медичний  висновок про створення  особливих умов для проходження ЗНО, копію документа про зміну імені/прізвища, копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації).

Зауважте, що одним з перших кроків реєстрації є обрання категорії особи. Процедура реєстрації залежить від того, чи складатиме дана особа державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

 

Обирайте відповідну процедуру:

процедура реєстрації осіб, які складають ДПА у формі ЗНО;

процедура реєстрації осіб, які не складають ДПА у формі ЗНО.

Знайомтеся з мережею пунктів реєстрації

Вносите, якщо необхідно зміни до реєстраційних даних.

Унесення змін до реєстраційних даних

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (далі – Сертифікат), який  учаснику/учасниці надсилають в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням.  У разі потреби  можна внести  зміни до реєстраційних даних, здійснивши перереєстрацію.

Перереєстрація даних триватиме з 01 лютого до 09 березня 2022 року після отримання Сертифіката.

Для перереєстрації потрібно внести зміни до реєстраційних даних за допомогою спеціального сервісу «Внести зміни», розміщеного на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Вхід до сервісу – за номером і пін-кодом Сертифіката. Учаснику необхідно буде оформити нову реєстраційну картку, повторно сформувати комплект реєстраційних документів, вклавши до нього отриманий раніше Сертифікат. Пакет документів треба подати до відповідного регіонального центру в той самий спосіб, у який це було здійснено під час реєстрації.

Перевірка стану опрацювання реєстраційних документів

Після того, як учасник надіслав пакет документів для реєстрації до регіонального центру, він має можливість за допомогою сервісу «Стан опрацювання документів» перевірити на якому етапі опрацювання документи. Для цього необхідно до сервісу ввести  відповідний номер реєстраційної картки.  

Увага! Реєстраційні документи в регіональних центрах опрацьовуються по мірі надходження. Обробка реєстраційних документів триває не довше 10 робочих днів  з моменту їхнього надходження до регіонального центру.

Відмова в реєстрації

Учаснику може бути відмовлено в реєстрації (перереєстрації) для участі в зовнішньому оцінюванні на підставі:

  • ненадання документа(ів), що підтверджує(ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці;
  • надання недостовірної інформації;
  • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на участь у зовнішньому оцінюванні;
  • відправлення реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації (особі, яка в період реєстрації не подавала реєстраційних документів) або перереєстрації;
  • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
  • неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до медичного висновку.

У разі прийняття рішення про відмову в реєстрації (перереєстрації)  учаснику буде надіслано витяг із протоколу засідання регламентної комісії, у якому буде зазначена причина відмови. Усунути причини, що стали підставою для прийняття такого рішення, можна буде до 9 березня 2022 року. Потрібно створити нову реєстраційну картку, скориставшись сервісом «Зареєструватися», сформувати пакет реєстраційних документів та надіслати його на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або передати до закладу освіти, у якому учасник навчається (якщо складатиме ДПА у формі ЗНО).

Особа, якій відмовлено в реєстрації (перереєстрації), має право оскаржити рішення регламентної комісії упродовж чотирнадцяти календарних днів із дня завершення реєстрації, подавши апеляційну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти.

Якщо учасник через певні причини не зможе взяти участь у зовнішньому оцінюванні, він повинен до 11 квітня 2022 року надіслати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти раніше отриманий Сертифікат і заяву про відмову в реєстрації. 

Реєстрація осіб для участі в додатковій сесії зовнішнього оцінювання

Під час основного періоду реєстрації, подати документи для участі в додатковій сесії мають право особи, які не можуть пройти зовнішнє оцінювання під час основної сесії у зв’язку з тим, що:

  • обрали для проходження зовнішнього оцінювання два навчальних предмети, зовнішнє оцінювання з яких проводиться під час основної сесії в один день;
  • у рік проведення зовнішнього оцінювання навчаються за кордоном;
  • за релігійними переконаннями не можуть взяти участь у зовнішньому оцінюванні з окремого(их) навчального(их) предмета(ів), що проводиться(яться) в певні дні;
  • вказали на необхідність створення особливих (спеціальних) умов проходження зовнішнього оцінювання, що можуть бути забезпечені лише під час додаткової сесії;
  • належать до категорії осіб, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення;
  • у період проведення основної сесії зовнішнього оцінювання з окремих навчальних предметів братимуть участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, складатимуть державні іспити, перебуватимуть за кордоном.

Щоб зареєструватися для проходження зовнішнього оцінювання під час додаткової сесії, зазначені вище особи мають надати заяву (у довільній формі) і документ, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основній сесії, а саме:

  • довідку, що підтверджує факт навчання за кордоном, де зазначено період навчання;
  • клопотання релігійного управління (центру), що діє згідно із законодавством України про свободу совісті та релігійні організації;
  • медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання форми № 086-3/о, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;
  • копію наказу або іншого розпорядчого документа про участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), де зазначено прізвище, ім’я, по батькові особи та період проведення відповідного заходу;
  • довідку з закладу освіти, де вказано, що заявник дійсно навчається в цьому закладі освіти, а також дату складання ним державного іспиту, яка збігається з датою проведення зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета;
  • документ, що підтверджує необхідність перебування за кордоном у день проведення зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета;
  • копію паспорта громадянина України, зокрема копії сторінок, де зазначено прізвище, ім’я, по батькові, а також відомості про реєстрацію місця проживання (або копію довідки про реєстрацію місця проживання/перебування – для осіб, які мають паспорт громадянина України у формі картки), а в разі відсутності в заявника паспорта – відповідну копію паспорта громадянина України одного з батьків (опікунів, піклувальників).

Детальнішу інформацію про процедуру проведення зовнішнього незалежного оцінювання, реєстрацію осіб на основну та додаткову сесії ЗНО-2022 можна отримати у відповідному розділі на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

А також звертайтесь у центр консультування абітурієнтів Полтавської політехніки: м. Полтава, пр. Першотравневий, 24, каб. 123 (центральний корпус)

Контактні телефони: (0532) 561 897, (0532) 561 604, (099) 057 65 17.

Медіа-центр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»