2021-07-14

Стартував прийом заяв на вступ до Полтавської політехніки!

З 14 по 23 липня триватиме прийом заяв абітурієнтів для вступу до Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Приймальна комісія пояснила, коли оприлюднюються рейтингові списки і відбувається зарахування.

Стартував прийом заяв на вступ до Полтавської політехніки!

З 14 липня стартує основний етап вступної кампанії – прийом заяв вступників за обраними спеціальностями для здобуття освітнього ступеня «бакалавр».

У 2021 році значно розширено перелік категорій вступників, які можуть подавати заяви в електронній формі – це випускники закладів передфахової вищої освіти, що здобули диплом молодшого спеціаліста, за умови наявності відповідних сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, а для більшості спеціальностей збільшено обсяг предметів ЗНО-2021, що можуть використовуватися як третій конкурсний предмет.

Для вступу на бюджет можна подати максимум 5 заяв. Серед інших новацій вступної кампанії 2021 року – обмеження кількості поданих заяв для вступників на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб, тобто на контракт можна подати не більше 30 заяв.

Результати вступних випробувань, рейтингові списки та вся важлива інформація щодо вступу оприлюднюються на порталі приймальної комісії Полтавської політехніки.

Вступники, які отримали місця на державну форму навчання за результатами конкурсу, але хочуть, щоб інші їхні заяви брали участь у конкурсі на навчання за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб, повинні обов’язково повідомити про це приймальну комісію Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» (ауд.123 Ц) під час виконання вимог до зарахування (подання оригіналів документів). Необхідно написати відповідну заяву або поставити відповідну позначку в електронному кабінеті вступника, в іншому разі такі заяви автоматично будуть виключені з конкурсу.

Старт прийому заяв та документів вступників – 14 липня 2021 року, а завершується:

  • 16 липня о 18:00 – для осіб, які вступають на основі співбесіди або вступних випробувань і творчих конкурсів на місця державного замовлення;
  • 23 липня о 18:00 – для осіб, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Вступні іспити, творчі конкурси на окремі спеціальності у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулись у три сесії – у період з 1 по 13 липня включно для абітурієнтів, які вступають на місця державного або регіонального замовлення.

У період з 14 липня до 23 липня можуть проводитись додаткові сесії іспитів, творчих конкурсів для абітурієнтів, що вступають на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб.

Оприлюднення рейтингових списків вступників має відбутися не пізніше 28 липня. Вступники, які отримали рекомендації, повинні виконати вимоги до зарахування на місця державного (регіонального) замовлення до 18:00 год, 2 серпня. Зарахування вступників відбувається:

за державним (регіональним) замовленням – не пізніше 9 серпня;

за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.

Переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб на основі повної загальної (профільної) середньої освіти (у випадках, встановлених Умовами прийому), проводиться не пізніше 19 серпня.

Крім того, для організації вступу абітурієнтів з тимчасово окупованих територій до Полтавської політехніки на базі університету створено освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна». Також у квітні затверджено новий Порядок прийому осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення. Абітурієнти з тимчасово окупованих територій мають право вступати на місця державного замовлення в межах квоти-2.

Для того, щоб стати студентом закладу вищої освіти, необхідно виконати кілька простих кроків:

  • обрати Освітній центр «Донбас-Україна» або «Крим-Україна» (перелік, адреса, контакти та графік роботи центрів розміщено на сайтах Міністерства освіти і науки України, розділ «Доступна освіта);
  • особисто подати заяву та заповнити освітню декларацію в Освітньому центрі до 20 липня, щоб вступити на державну форму здобуття освіти (квота-2), до 20 вересня – на форму навчання за кошти фізичних та юридичних осіб;
  • скласти на базі Освітнього центру два іспити державної підсумкової атестації: з української мови та історії України;
  • скласти один профільний вступний іспит (встановлений закладом вищої освіти). Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс;
  • вступати можна лише через один Освітній центр (максимальний обсяг – до 5 заяв).

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» працює консультаційний пункт для вступників на різні спеціальності університету. Консультанти роз’яснюють порядок подання документів і особливості вступу для різних спеціальностей.

Медіа–центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»