Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньої програми «Комп'ютерні науки» Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" під керівництвом к.т.н., доцента кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій і систем Олени Скакаліної долучилися до національного етапу змагань Huawei ICT Competition для Європи.
Huawei ICT Competition – це престижний міжнародний конкурс, що проводиться у партнерстві з UNESCO. Мета заходу – сприяти інтеграції промисловості та освіти, а також пропонувати студентам глобальну платформу для демонстрації здібностей.
Учасники можуть обрати один із трьох напрямків, за яким проводиться конкурс:
- мережевий (network) (IP-технології в тому числі: Datacom, безпека, WLAN та DCN)
- хмарний (cloud) (IP-технології, такі як: Хмарні технології, великі дані та штучний інтелект)
- обчислювальний (computing) (IP-технології, такі як: OpenEuler, OpenGauss та Kunpeng).
ICT Competition є важливою частиною мережі Академій ІКТ, це платформа для студентів і викладачів загальними цілями якої є:
- розвиток талантів в галузі ІКТ, підготовка їх до майбутнього, а також сприяння навчанню, викладанню, та знайомству з інноваціями у світі;
- конкурс дає студентам можливість продемонструвати свої таланти та водночас отримати за це різні нагороди та відзнаки. Це також дозволяє викладчам, коледжам і університетам продемонструвати якість знань своїх студентів і розширити свій вплив у ІКТ галузі;
- конкурс сприяє розвитку в учасників цілого ряду навичок: творчих, підприємницьких, комунікаційних, та вчить їх ефективній роботі у команді.
Згодом ці якості допоможуть учасникам досягти успіху в їхній кар’єрі. Поєднуючи економічну та соціальну цінність, конкурс сприяє впровадженню новітніх ІКТ-технологій (інтернет речей, великі дані та штучний інтелект) у виробництві, освіті та подальшому дослідженні.
Студенти Полтавської політехніки Василь Антонь, Володимир Костенко та Єгор Попов успішно пройшли навчальні курси з OIT Technologies, AI, Machine Learning та Computer Network. Причому Єгор Попов успішно пройшов національний етап та відібраний до регіонального етапу.




Фінальні змагання відбудуться у травні 2025 року у штаб-квартирі Huawei у Шеньчжені, Китай. Фіналісти матимуть змогу відвідати кампус компанії, виставкові зали та працювати з передовими технологіями, такими як MindSpore, ModelArts та IoT.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»