2024-04-26

«Світове кафе: захист інтелектуальної власності, проблеми та перспективи»: у політехніці провели науковий круглий стіл за участю зарубіжних партнерів

26 квітня на факультеті філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбувся міжнародний науковий захід «Світове кафе: захист інтелектуальної власності, проблеми та перспективи», присвячений Міжнародному дню інтелектуальної власності. Науковці, викладачі та студенти презентували цікаві тематичні доповіді та обговорили найглобальніші виклики сучасності у сфері захисту авторського права.

«Світове кафе: захист інтелектуальної власності, проблеми та перспективи»: у політехніці провели науковий круглий стіл за участю зарубіжних партнерів

Вже традиційно у Міжнародний день інтелектуальної власності науково-педагогічні працівники факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели міжнародний науковий захід «Світове кафе: захист інтелектуальної власності, проблеми та перспективи». Щорічний науковий круглий стіл за участю науковців, студентів та фахівців у сфері захисту інтелектуальної власності та авторського права відбувається у рамках відзначення Фестивалю науки у Полтавській політехніці та спрямований на обговорення низки актуальних для наукової та професійної спільноти різних країн питань винаходів, розробок та правильності проходження авторами відповідної процедури патентування власних наукових відкриттів.

До дискусії та жвавих обговорень актуальних питань та проблем інтелектуальної власності активно долучилися науково-педагогічні працівники, студенти факультету філології, психології та педагогіки, Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки, відокремленого структурного підрозділу університету – Полтавського фахового коледжу нафти і газу, школярі закладів загальної середньої освіти міста Полтави, науковці Швеції, Сполучених Штатів Америки та Великої Британії, представники Патентного відомства Швеції, Корпусу Миру в Україні, IP Office Ukraine. Робочі мови – українська та англійська.

Через запровадження воєнного стану та активні бойові дії на території нашої країни, конструктивний діалог між представниками наукової академічної спільноти та фахівцями у сфері захисту інтелектуальної власності відбувався у онлайн – форматі, що жодним чином не завадило плідному професійному спілкуванню між представниками різних країн. Модерувала дискусію кандидатка педагогічних наук, доцентка, декан факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», учасниця програм стажувань в Швеції, Філіппінах та Ефіопії від Всесвітньої організації інтелектуальної власності Анна Агейчева, яка зазначила, що захист інтелектуальної власності — один із глобальних викликів сучасності та побажала учасникам цікавих виступів і плідної роботи.

Масштабну наукову подію відкрила та привітала учасників від імені ректора Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктора економічних наук, професора Володимира Онищенка проректорка з наукової та міжнародної роботи Полтавської політехніки, доктор технічних наук, професор Олена Степова, яка відзначила важливість та актуальність тематики наукового заходу:

«Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» упродовж тривалого часу плідно співпрацює з Всесвітньою організацією захисту інтелектуальної власності. Дане партнерство надзвичайно важливе для науковців та студентів багатопрофільного класичного університету, оскільки розуміння етичної складової роботи будь-якої сфери сприяє всебічній підготовці фахівців різних спеціальностей, які по праву будуть займати своє місце у провідних компаніях України та Європи. Надзвичайно приємно відзначити участь наших зарубіжних партнерів та друзів, адже прагнемо запозичувати кращий європейських та світовий досвід в обговорюваній сфері. Зичу учасникам плідної дискусії та результативних обговорень!».

Нагадаємо, раніше за підтримки ректора університету, професора Володимира Онищенка у Полтавській політехніці відкрили перший на Полтавщині Центр підтримки технологій та інновацій, фахівці якого надають високваліфіковану науково-методичну допомогу у сертифікації і патентуванні здійснюваних досліджень і розробок. 

За словами декана факультету філології, психології та педагогіки Полтавської політехніки Анни Агейчевої, проведення масштабних міжнародних заходів з питань інтелектуальної власності має визначальну роль, надаючи шанс науковцям провадити активний діалог та активно поглиблювати власну обізнаність та актуалізувати знання студентів з вирішення проблем інтелектуальної власності. Науковиця відзначила актуальність питань захисту інтелектуальної власності в освітньому середовищі, яка стала предметом посиленої уваги з боку суспільства та держави та має вирішувати нагальні проблеми, реагуючи на глобальні виклики сьогодення.

Під час засідання круглого столу свої вітання учасникам передав представник Патентного відомства Швеції Крістіан Нільсон, який зауважив на важливості обговорюваної тематики у широких академічних та професійних колах. Спікери, які презентували цікаві доповіді, зосередили увагу на розгляді питань захисту об’єктів інтелектуальної власності у провідних країнах світу, особливий інтерес присутніх викликали обговорювані практичні кейси дослідження питань захисту інтелектуальної власності в Україні.

До інтерактивного заходу долучилися представник IP Office Ukraine Ігор Шевченко, представник Патентного відомства Швеції Крістіан Нільсон, науковці провідних українських та зарубіжних освітніх закладів - Джен Бемфорд (Університет Метрополітан, Лондон), Шері Вілсон (США), Вілма Фуентес (Університет Флориди, США), професор Аміт Тіварі (Патентний офіс, Індія), Жанна Гриценко (Корпус Миру в Україні, США), Катерина Зоря, PhD (Інститут оборони, кафедра лідерства та управління, Швеція), Ірина Лисичкіна (Національна академія національної гвардії України), Ірина Гуменюк (Кам’янець -Подільський державний університет, Україна), які поділилися ефективними професійними настановами та власними напрацюваннями.

Неймовірно креативні та цікаві доповіді представили студенти Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки Марина Костенко («Особливості захисту інтелектуальної власності у Великобританії») та Єлизавета Сидоренко («Особливості захисту інтелектуальної власності в Україні»), студенти факультету філології, психології та педагогіки Анна Онопрієнко («Особливості захисту інтелектуальної власності Канади»), Артем Обідний («Особливості захисту інтелектуальної власності Франції») та Поліна Яковенко («Особливості захисту інтелектуальної власності в Сполучених Штатах Америки»).

«Щорічно факультет філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» організовує та проводить науковий круглий стіл, присвячений Міжнародному дню інтелектуальної власності. Масштабну міжнародну наукову подію проводимо у рамках відзначення Фестивалю науки в класичному університеті, до якої щоразу долучається все більша кількість учасників.

Надзвичайно приємно відзначити участь наших українських і міжнародних партнерів та друзів, які поділилися кейсами захисту інтелектуальної власності у власних країнах. Сподіваюся, це стане в нагоді нашим науковцям та винахідникам», – підвела підсумки декан факультету філології, психології та педагогіки Полтавської політехніки, кандидатка педагогічних наук, доцентка Анна Агейчева.

Науково-педагогічні працівники факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» висловлюють слова щирої вдячності ректору університету, професору Володимиру Онищенку за постійну всебічну підтримку та розвиток міжнародної діяльності університету та запрошують до плідної співпраці, проведення науково-практичних конференцій та інтелектуальних активностей науковців, викладачів і студентів українських та зарубіжних університетів.

Нещодавно Полтавська політехніка приєдналась до «Коаліції 1325 Полтавщина», факультет філології, психології та педагогіки відкрив набір на освітньо-професійну програму «Медіакомунікації», Полтавська політехніка провела День відкритих дверей Digital Fest 2024 і запустила сторінку з питань вступу.

Раніше науковці обговорили принципи академічної доброчесності у сфері освіти та науки у європейській культурі.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»