2025-02-19

У Полтавській політехніці для школярів провели математичний квест

Викладачі кафедри вищої та прикладної математики Національного університету імені Юрія Кондратюка провели математичний квест «Таємниці наукового музею». Основною локацією заходу став Музей науки НЦ «МАН України», що діє на базі університету.

У Полтавській політехніці для школярів провели математичний квест

19 лютого у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» спільними зусиллями кафедри вищої та прикладної математики Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки, студентів та команди інтерпретаторів Музею науки Національного центру «Мала академія наук України» в Полтавській політехніці для шестикласників Наукового ліцею №3 Полтавської міської ради було проведено цікавий математичний квест «Таємниці наукового музею». Ініціаторами заходу виступили завідувачка кафедри, кандидатка фізико-математичних наук, доцентка Наталія Ічанська та директорка Центру по роботі зі студентами та обдарованою молоддю Ольга Сень.

Квест передбачав математичні завдання для 4 команд на 4 станціях: «Вибух енергії», «Загадки музею», «Піраміда Закревських» та «Шифр Цезаря». Дві локації знаходилися в Музеї науки НЦ «МАН України», що діє на базі університету, і по одній локації – в Міжнародному тренінговому центрі з економічної безпеки і фінансових розслідувань та бібліотеці політехніки. Унікальна освітня локація Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» - Музей науки НЦ «МАН України» відкриває для школярів світ науки через інтерактивні експонати, дослідження та практичні експерименти, а також слугує майданчиком для проведення різноманітних заходів та наукових івентів для учнівської молоді.

На станціях потрібно було виконати певне завдання та розв’язати математичні задачі. Школярі поділилися на команди і під супроводом студентів Полтавської політехніки – членів математичного гуртка «Ірраціональність» – приступили до виконання завдань квесту. Студенти чудово комунікували зі школярами, підтримували командний дух і дружню атмосферу, що зробило квест ще більш захопливим. Наставниками у світі математики для шестикласників стала студентська молодь із груп 101-ЕФіт, 101-ЕФмс та 301-пФД, а саме: Владислав Гриненко, Мілана Грушко, Андрій Діденко, Максим Дяденко, Єгор Левадний, Аліна Ященко, Поліна Коваленко, Анна Соколова, Валерія Чурікова та Валерія Пікалова.

Кожен етап заходу був ретельно продуманий, щоб поєднати теоретичні знання з практичними навичками. Зокрема, для розвитку креативності й логічного мислення завдання включали елементи історії, фізики, криптографії та економіки.

У Музеї науки на станції «Вибух енергії» учасники взаємодіяли з експонатом «iPowerWalk» (рухи та електрика), оснований на винаході юного норвежця, який дозволить використовувати рухливу енергію власного тіла для заряджання телефону та інших дрібних електронних гаджетів. Експонат передбачає підзарядку телефонної батареї за допомогою 4 рухів: тупання ногами, згинання колін та ліктів, розтирання волосся на голові, динамічні рухи. У квесті дітям пропонували зарядити батарею за допомогою лише одного руху за 43 секунди.

Ще одна локація Музею – це станція «Загадки музею», тут учасники квесту вирішували головоломки на логіку. Символічно, що ця локація розміщувалася біля експонату «Електронна бджола». Інноваційну ідею юного норвежця про електронну бджолу втілили в життя у вигляді макету бджілки, до якої прикріплена спеціальна мотузка. На специфічному «полі з квітами» гостям пропонують прокласти за допомогою цієї бджілки найкоротших шлях, щоб «зібрати» нектар з усіх квітів. Мотузка з’єднана зі спеціальною шкалою, яка й показує відстань, що подолала бджілка. Експонат піднімає такі нагальні проблеми сьогодення, як суттєві порушення в природніх екосистемах через зникнення бджіл. Понад 250 000 видів рослин залежать від бджіл, які їх запилюють і які є життєво необхідні для планети.

У бібліотеці політехніки на станції «Шифр Цезаря» школярі розгадували коди та шифри. На локації «Піраміда Закревських», що в Міжнародному тренінговому центрі з економічної безпеки і фінансових розслідувань, діти із задоволенням вирішували цікаві математичні задачі.

Виконуючи завдання на кожній станції, команди отримували за правильний результат літеру.

Наприкінці з літер необхідно було скласти слово «ЗВУК» і знайти в Музеї науки експонат, у назві якого є це слово, а саме експонат «Звукова лампа». Це була 5 станція - «Секретна», на якій діти «заряджали» своїми вигуками звукову лампу, визначали рівень звуку в децибелах за допомогою спеціальної шкали, ознайомлювалися як поширюється звукова хвиля у повітрі, воді та сталі.

Розгадуючи коди та секрети, учасники мали змогу дослідити експонати Музею науки НЦ «МАН України», занурилися в атмосферу наукових відкриттів і технологічних досягнень, та й загалом змогли дізнатися більше про історію науки.

По завершенню заходу усі учасники математичного квесту отримали масу позитивних емоцій та брендовані подарунки від Полтавської політехніки.

Нагадаємо, унікальна експозиція Музею науки «Проєкт «Фантазія» запрошує юних дослідників поринути у світ науки та дитячих ідей.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»