2023-11-29

Університет співпрацюватиме з однією з провідних територіальних громад області – Мачухівською ТГ

28 листопада відбулося підписання угоди про співробітництво у сфері освіти між Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Мачухівською територіальною громадою. Університет консолідує зусилля у сфері інформаційно-просвітницької, інноваційної, наукової, спортивно-оздоровчої діяльності, безперервної освіти та освіти дорослих, задля соціально-економічного розвитку громади.

Університет співпрацюватиме з однією з провідних територіальних громад області – Мачухівською ТГ

28 листопада у стінах Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася знакова подія – Полтавська політехніка започаткувала співпрацю у сфері інформаційно-просвітницької,  інноваційної, наукової, спортивно-оздоровчої діяльності, безперервної освіти та освіти дорослих з Мачухівською територіальною громадою.

Відповідну угоду про співробітництво підписали ректор університету, заслужений працівник освіти України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, доктор економічних наук,  професор Володимир Онищенко  та очільник Мачухівської громади, член правління Всеукраїнської Асоціації Громад, член ГО «Українське географічне товариство», кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, магістр державного управління Валерій Білокінь. За словами голови  Мачухівської територіальної  громади, подібний крок стане черговим етапом до консолідації зусиль освітнього лідера та громади у сфері надання якісних освітніх послуг та успішної реалізації інших пріоритетних напрямків  партнерської співпраці.

«Сьогодні в житті Полтавської політехніки відбувається приємна подія – підписання угоди про співробітництво  у сфері освіти  з однією з найуспішніших громад Полтавської області – Мачухівською ТГ. Твердо переконані – наш університет має унікальні можливості, серед яких випускники закладів освіти вашої громади зможуть віднайти перспективи для власного всебічного розвитку, навчання та вдосконалення практичних навичок, лідерських якостей, щоб залишатися і працювати тут, в рідній громаді.

Підписанням партнерської угоди консолідуємо зусилля у сфері розвитку кадрового потенціалу громади, забезпечуючи потреби в успішних, цілеспрямованих випускниках та реалізовуючи низку напрацьованих практичних кейсів співпраці з органами місцевого самоврядування, державними установами, провідними компаніями, які охоче інвестують в сучасну молодь. Університет, у свою чергу, готовий всіляко сприяти перспективній молоді, які бачить себе в Україні, в рідній громаді.

На нашу думку, такий формат співпраці з територіальними громадами Полтавської області сприятиме системному наповненню змісту чинних угод, адже охоче ділимося накопиченим колосальним досвідом, відкриті до нових ідей та неординарних освітніх рішень. Це значний внесок у соціально-економічний розвиток громади», – прокоментував ректор Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко

До університету прибула делегація від громади: сільський голова Мачухівської сільської ради Валерій Білокінь, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Мачухівської сільської ради Валентин Герасименко, начальниця фінансового відділу виконавчого комітету Мачухівської сільської ради Галина Данько та начальниця  гуманітарного відділу виконавчого комітету Мачухівської сільської ради Ольга Кішінець, які детально поспілкувались адміністративною командою і керівниками структурних підрозділів університету.

На церемонії підписання історичного документу були присутні проректори, директори навчально-наукових інститутів, декани факультетів, завідувачі кафедр Полтавської політехніки.

Під час зустрічі очільник провідного класичного університету презентував партнерам широкі можливості закладу вищої освіти, який за останні 5-7 років трансформувався у потужний науково-освітній хаб, пройшовши понад двохсотлітній шлях від привілейованого закладу – Інституту шляхетних дівчат до багатопрофільного класичного університету, розповів про діяльність восьми науково-дослідних інститутів та факультетів та двох відокремлених структурних підрозділів – Миргородського фахового коледжу імені Миколи Гоголя та Полтавського фахового коледжу нафти і газу. Яскравим маркером успішної інноваційної діяльності університету як потужного науково-освітнього центру є високі лідерські позиції  провідного класичного закладу вищої освіти у престижних міжнародних академічних рейтингах, входження Полтавської політехніки до Асоціації європейських університетів.

Представники громади відзначили важливість та актуальність підписаної науково-освітньої партнерської угоди у сфері інноваційного забезпечення діяльності, дослідження проблем наукової та науково-технічної діяльності, а наукову та навчально-освітню інфраструктуру делегація Мачухівської громади оцінила під час кампус-туру.

 «Дуже приємно, що ми знайшли точки дотику для нашої співпраці, адже після реформування наша громада потерпала від непростих викликів, нам довелося чимало попрацювати, щоб бути самостійними, несучи відповідальність за прийняті рішення. Наша громада є унікальною, адже охоплює територіально 5 колишніх сільських рад та 27 населених  пунктів  трьох районів – Полтавського, Носанжарського та Решетилівського, населення нараховує близько восьми тисяч мешканців.

У пріоритеті – розвиток місцевої інфраструктури, медичної та освітньої системи, адже близька розташованість від міста робить нашу громаду туристично привабливою. Мачухівська ОТГ є лідером місцевого самоврядування, до повномасштабного вторгнення займаючи  шосте місце серед громад Полтавської області та входячи до сотні кращих серед 1476  громад України.  Часткова мобілізація цивільного населення (близько 40%) спричинила нестачу кадрів, тому сподіваємося, що наші випускники залишаться і працюватимуть у громаді задля її розвитку. У подальших планах – створення на базі відділення колишньої районної лікарні реабілітаційного центру для військовослужбовців Збройних Сил України, тому тут також розраховуємо на допомогу ваших фахівців – фізичних реабілітологів, терапевтів», – зазначив сільський голова Мачухівської сільської ради Валерій Білокінь.

 Реалізація угоди здійснюється відповідно до законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про фахову передвищу освіту» , «Про вищу освіту», інших нормативно – правових актів чинного законодавства. Співпраця спрямовуватиметься на забезпечення потреб молоді в отриманні якісної освіти, організацію інноваційної, науково – дослідницької, експериментальної  та інших напрямків діяльності, на професійну орієнтацію випускників освітніх закладів Мачухівської об’єднаної територіальної громади.

За словами ректора Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професора Володимира Онищенка, провідний заклад вищої освіти системно наповнюватиме зміст угоди реальними практичними кейсами, адже така співпраця відкриває широкі науково-освітні можливості та професійні перспективи для науковців, студентської молоді та випускників понад 100 спеціальностей. Серед пріоритетних напрямків – забезпечення розвитку якісної освіти для мешканців ОТГ, створення комфортних умов для розвитку загальних і спеціальних здібностей та набуття компетентностей, необхідних для здобуття освітніх та освітньо-наукових рівнів, залучення науково – педагогічних  працівників до підготовки учнів закладів освіти територіальної громади для участі у предметних олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, інтелектуальних турнірах, проєктах, інших освітніх івентах, реалізація  принципу безперервної освіти та освіти дорослих мешканців громади.

«Важливо, що лідери об’єднуються з лідерами! Маємо над чим працювати, але відкриті до співпраці з іншими територіальними громадами Полтавської області – можна укласти з університетом аналогічні угоди та розвинути двосторонню співпрацю для того, щоб забезпечити нові можливості не лише для учнів, а й для вже працюючих фахівців. Працюємо над розвитком громад Полтавщини! Це основа добробуту краю!», – наголосив Володимир Онищенко.

​​​​​​​

Нещодавно політехніка підписала угоду про науково-освітню співпрацю з освітянами Полтавської громади, Меморандум про співпрацю з найбільшою нафтовидобувною компанією України, Меморандум про спільну діяльність у науковій та освітній сферах з КНУБА.

Нагадаємо, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» має низку підписаних чинних угод про співробітництво з державними та науковими установами, зокрема  Науково-дослідним інститутом правового забезпечення інноваційного розвитку Національної академії правових наук України,  забезпечує як підготовку молодих фахівців, так і підвищення кваліфікації публічних управлінців.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»