2021-11-19

Університети підписали договір про співпрацю у підготовці наукових кадрів

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» і Національний університет «Чернігівська політехніка» підписали договір про співробітництво у науково-технічній сфері та провадження освітньої діяльності на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти.

Університети підписали договір про співпрацю у підготовці наукових кадрів

Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко  та  ректор Національного університету «Чернігівська політехніка», доктор технічних наук, професор Олег Новомлинець підписали договір про співробітництво у науково-технічній сфері та провадження освітньої діяльності на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти.

«З 2015 року Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» і Національний університет «Чернігівська політехніка» послідовно співпрацюють у науково-освітній сфері. Ми починали зі спільно організованих конференцій – Міжнародної науково-практичної конференції «Математичне та імітаційне моделювання систем», Всеукраїнської науково-технічної конференції «Комп'ютерна математика в науці, інженерії та освіті», науково-практичної інтернет-конференції «Організаційно-правові аспекти публічного управління в Україні», наукових праць, обміну досвідом і взаємного опонування дисертаційних досліджень.

Новий етап співпраці ми започаткували у квітні цього року, підписавши договір про співробітництво в освітній та науковій сферах і вже втілюємо спільні проєкти академічної мобільності для викладачів і студентів.

Виїзне засідання науково-практичної конференції «Сучасна економічна наука: теорія і практика» – один з прикладів академічної мобільності для науково-педагогічних працівників.

Продовженням стане підвищення кваліфікації викладачів, у тому числі з основ робототехніки в навчальній лабораторії CyberRoboLab та програмування  у Навчально-науковому центрі Siemens Полтавської політехніки,  започаткування практики проведення взаємних гостьових лекцій та тренінгів (за спеціальностями «Публічне управління та адміністрування», «Право», «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерна інженерія»), проведення міжкафедральної дискусійної платформи: «Інноваційні підходи у викладанні іноземних мов», створення спільних startup-проектів здобувачами освіти університетів на базі Startup-школи Полтавської політехніки.

І нині розширюємо сферу нашої співпраці, турбуючись про підготовку наукових кадрів. Ми працюватимемо над організацією спільної підготовки наукових кадрів за освітньо-науковими програмами підготовки докторів філософії, удосконаленням освітньо-наукових програм і спільними науковими дослідженнями за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки з метою ефективного використання й розвитку наукового потенціалу наших університетів.

Вітаю колективи обох політехнік, будемо продовжувати наповнювати укладені угоди реальними справами і бажаю нам усім нових наукових досягнень!» – прокоментував ректор Володимир Онищенко.

Нагадаємо, предметом договору про співробітництво у освітній та науковій сферах  між Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Національним університетом «Чернігівська політехніка», є взаємна зацікавленість у спільному розвитку освітнього, наукового й інноваційного потенціалу, в тому числі проведенні спільних наукових досліджень, зокрема,  реалізація академічної мобільності здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників, оприлюднення результатів спільних наукових досліджень у високоцитованих виданнях, що індексуються міжнародними базами даних Scopus та Web of Science.

У ІІ семестрі 2021-2022 навчального року запроваджуються програми внутрішньої академічної мобільності здобувачів вищої освіти на базі першого «бакалаврського» рівня вищої освіти за освітніми програмами «Туризм» та «Маркетинг».

За принципом внутрішньої академічної мобільності відбулося виїзне засідання ХI Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна економічна наука: теорія і практика» на базі  Чернігівської політехніки – Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» представляла делегація з 14 науковців.

Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»