Навчальний курс 103Б2М7 Геологія родовищ корисних копалин

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 10 Природничі науки
Спеціальність 103 Науки про Землю
Освітня програма Геологія нафти і газу
Обсяг дисципліни 5
Види аудиторних занять лекції (26 академічних годин), практичні (26 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Мета навчальної дисципліни – вивчення дисципліни є надання студентам знань щодо українських родовищ горючих, металічних та неметалічних корисних копалин; забезпеченість ресурсами енергетичної сировини; нафту, газ, вугілля як геологічні утворення, специфіку геологічної будови родовищ та особливості пошуків, розвідки та експлуатації родовищ вуглеводнів; геологічну  будову  головних  нафтогазоносних  провінцій  України  та  провідних родовищ нафти і газу; геологічну будову кам’яновугільних Донецького Львівсько-Волинського, буровугільного Дніпровського басейнів.

Результати вивчення навчальної дисципліни:

студенти повинні знати:

• загальну характеристику мінерально-сировинної бази України;
  • загальну  характеристику  гірничо-видобувної  галузі  України,  її  сильні  та  проблемні сторони;
  • історичні відомості про використання корисних копалин;
  •  геологічну будову провідних родовищ рудної і нерудної сировини;
  • перспективні об’єкти мінерально-сировинного комплексу;
  • сучасні технологічні класифікації корисних копалин, мінеральних ресурсів, коштовного каміння тощо;
  • особливості геологічної будови, стратиграфію, тектоніку басейнів та родовищ України;
  • походження, можливості практичного використання різних типів корисних копалин.

вміти:

• досліджувати та оцінювати родовища горючих корисних копалин, рудної і нерудної мінеральної сировини;
  • застосовувати теоретичні знання для визначення комплексу методів, направлених на пошуки родовищ корисних копалин.

Змістовий модуль 1. Родовища рудної та нерудної сировини

Вступ. Загальна характеристика мінерально-сировинної бази

Тема 1. Родовища ендогенного походження.

Тема 2. Родовища екзогенного походження.

Тема 3. Родовища металічних корисних копалин України.

Тема 4. Родовища неметалічних корисних копалин України.

Змістовий модуль 2. Загальні відомості з геології нафти і газу

Тема 5. Загальні відомості з геології нафти і газу.

Тема 6. Геологія нафтогазоносних провінцій та вугільних басейнів України

Координатори: