Навчальний курс 103БОК33 Практика геологозйомочна

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 10 Природничі науки
Спеціальність 103 Науки про Землю
Освітня програма Геологія нафти і газу
Обсяг дисципліни 3
Види аудиторних занять Самостійна робота  - 90 годин
Форма контролю Диференційований залік

Метою вивчення дисципліни є - вивчення напрямків діяльності та організації роботи установ та відділів, в обов’язки яких входить складання геологічних проектів, аналіз зразків гірських порід, мінералів, підземних вод тощо, складання карт та геологічних розрізів: закріплення та поглиблення і розширення знань з теоретичних дисциплін та їх застосування до розв'язання актуальних проблем; одержання навиків проведення конкретних розрахунків, проведення різного роду експериментів; підготовка до майбутньої роботи за спеціальністю.

 

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:

К03. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

К04. Знання та розуміння області наук про Землю та розуміння професійної діяльності.

К08. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями

К09. Здатність працювати в команді.

К14. Здатність застосовувати базові знання фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні Землі та її геосфер.

К15. Здатність здійснювати збір, реєстрацію і аналіз даних за допомогою відповідних методів і технологічних засобів у польових і лабораторних умовах.

К16. Здатність застосовувати кількісні методи при дослідженні геосфер, геологічних процесів та об’єктів.

К17. Здатність до всебічного аналізу складу і будови геосфер.

К18. Здатність інтегрувати польові та лабораторні спостереження з теорією у послідовності: від спостереження до розпізнавання, синтезу і моделювання.

К19. Здатність проводити моніторинг природних процесів.

К20. Здатність самостійно досліджувати мінерали, гірські породи, нафту і газ, буровий розчин, геологічні тіла та об’єкти  в польових і лабораторних умовах, описувати, аналізувати, документувати і звітувати про результати.

К21. Здатність до планування, організації та проведення досліджень,  підготовки звітності.

К22. Здатність ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові об’єкти у геосферах, їх властивості та притаманні їм процеси.

 

Програмними результатами вивчення дисципліни є:

ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю.

ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю, геології, геології нафти і газу.

ПР05. Вміти проводити польові та лабораторні дослідження.

ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів, у тому числі геологічних об’єктів та гірських порід, порід-колекторів, вуглеводнів.

ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу.

ПР11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень геологічних об’єктів та гірських порід, порід-колекторів, вуглеводнів.

ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.

Для проходження практики студенти направляються в проектні інститути, підприємства та державні установи. Місця практики визначаються відповідно до двосторонніх договорів між університетом та організаціями.

Завданням практики студентів - поглиблення і закріплення студентами теоретичних знань із спеціальних дисциплін щодо знань та вмінь з геологозйомчих робіт при пошуку корисних копалин (зокрема нафти і газу).

Зміст:

  1. Ознайомити студентів із завданням та програмою практики та іншою необхідною − документацією (щоденний практики, направлення на практику, договір із організацією);
  2. Проходження інструктажу з техніки безпеки та охорони праці.
  3. Знайомство зі структурою підприємства, місцем проходження практики (лабораторія, відділ, територія досліджень тощо).
  4. Збір матеріалів (зразків гірських порід, води, даних для побудови карт та розрів), їх аналіз та опис.
  5. Закріплення практичних навичок з геологічного картування, опису геологічної будови місцевості, прогнозування корисних копалин, складання геологічної документації різних стадій геологорозвідувальних робіт.
  6. Складання звіту за результатами проходження практики та презентація отриманих результатів.

Практика студентів є одним із важливих видів навчальної роботи і здійснюється з метою оволодіння сучасними методами проведення геологічних дасліджень. Вона покликана підготувати майбутніх спеціалістів до реальної практичної роботи, забезпечити належний рівень їхньої професійної підготовки.

Завданням практики полягає в отриманні навичок для подальшої професійної діяльності. Для цього студенти повинні вміти розшифровувати склад та будову елементів Земної кори, мати уявлення про ендогенні та екзогенні процеси, знати специфіку геологічної роботи підземних вод.

Практика готує майбутніх спеціалістів до самостійного виконання обов’язків на першій посаді, де вони працюватимуть. Внесок молодих спеціалістів у практичну діяльність підприємств, установ, організацій відповідної галузі прямо залежить від їхньої підготовленості до роботи, теоретичного кругозору й практичних навичок.

Геологозйомча практика дає можливість остаточно переконатися в правильності зробленого ним вибору. Під час її проходження він може перевірити свій професіоналізм. Звичайно, особливо важливих і відповідальних завдань молодий фахівець може й не отримати, але він цілком здатний працювати рядовим виконавцем і брати участь у вирішенні загальних виробничих завдань.

Syllabus Координатор