Навчальний курс 141БОК23 Електричні апарати

Призначення, будова та принцип дії основних груп електричних апаратів та комплектних пристроїв, що здійснюють операції комутації електричних кіл, виконують функції розподілення, контролю та регулювання параметрів електричної енергії в мережах низької, середньої та високої напруги; фізична суть явищ, що лежать в основі роботи електричних апаратів; особливості використання розмаїття електричних апаратів для здійснення їх функцій; інженерні розрахунки при виборі типу та параметрів сучасних електричних апаратів для забезпечення оптимальної роботи електроспоживачів та електричних мереж; обслуговування електричних апаратів, призначених для розподілення, контролю та регулювання параметрів електричної енергії в мережах низької, середньої та високої напруги; вибір сучасних електричних апаратів для забезпечення оптимальної роботи електроспоживачів та електричних мереж; обслуговування та ремонт сучасних електричних апаратів; передача інформації, ідей, проблем та рішення їх щодо електричних апаратів аудиторії; монтаж електричних апаратів.

Третій рік, весна – 5 кредити. Екзамен

Перелік дисциплін, які є передумовою вивчення курсу:

• 141БОК04 Фізика
  • 141БОК06 Вища математика
  • 141БОК13 Теоретичні основи електротехніки

Перелік дисциплін, для яких курс є передумовою:

• 141БОК17 Електричні машини

Примітки:

Оцінювання по семестрах не додається

Тема 1. Електричні апарати (ЕА) та міжнародна електротехнічна термінологія.

Тема 2. 3. Функції та основні частини ЕА.

Тема 4. Елементи електричних апаратів.

Тема 5. 6. Тенденції ринку та класифікація ЕА.

Тема 7. Використання ЕА для зменшення небезпек при експлуатації електричних мереж та електрообладнання.

Тема 8. Вимоги до електричних апаратів. Умови роботи електричних апаратів.

Тема 9. 10. Позначення та маркування ЕА.

Тема 11. Електромеханічні комутаційні апарати низької напруги.

Тема 12. Відмикачі промислового застосування.

Тема 13. Відмикачі для побутових та аналогічних установок.

Тема 14. 15. Апарати кіл керування.

Тема 16. Електромеханічні комутаційні апарати середньої напруги.

Практичне заняття №1. Електрична дуга. Розрахунок параметрів дугогасильних пристроїв.

Практичне заняття №2. Розрахунок параметрів дугогасильних пристроїв

Практичне заняття №3. Вибір електричних апаратів для забезпечення ступеня захисту обладнання в реальних умовах експлуатації.

Практичне заняття №4. Струми короткого замикання.

Практичне заняття №5. Розрахунок та вибір запобіжників в мережах низької напруги.

Практичне заняття №6. Розрахунок та вибір відмикачів в мережах низької напруги.

Лабораторне заняття №1. Запобіжники, роз’єднувачі, вимикачі та комбінації із запобіжниками.

Лабораторне заняття №2. Відмикачі промислового та побутового застосування.

Лабораторне заняття №3. Відмикачі, керовані різницевими струмами.

Лабораторне заняття №4. Контактори постійного та змінного струмів.

Лабораторне заняття №5. Нереверсивні та реверсивні пускачі.

Лабораторне заняття №6. Електромагнітні реле.

Лабораторне заняття №7. Магнітний підсилювач з самопідмагніченням.

Лабораторне заняття №8. Вибір електромеханічних комутаційних апаратів середньої напруги.

Базова

1. Електричні машиниі апарати: навчальний посібник / Ю.М.Куценко, В.Ф.Яковлєв та ін.–К.: Аграрна освіта, 2013. –449 с.
  2. Клименко Б.В. Електричні апарати. Електромеханічна апаратура комутації, керування та захисту. Загальний курс: навчальний посібник. – Харків: Вид-во «Точка», 2012. – 340 с.

Допоміжна

1. И.С. Таев. Электрические аппараты управления. – М.: «Академия», 1984. – 247 с.
  2. Н.А. Лысенков. Вычислительные и микропроцессорные средства в электронных аппаратах: Учеб. пособие. – Харьков: ХНУРЭ, 2002. – 132 с.
  3. Н. О. Ільїна, О. М. Ляшенко. Електричні апарати: конспект лекцій для студентів 3 курсу денної форми навчання спеціальності 090600 “Світлотехніка І джерела світла”..– Харків: ХНАМГ, 2004 – 70с.
  4. Электрические и электронные аппараты. В 2 т. Т.1. Электромеханические аппараты: учебник для студ. высш. учеб. заведений/ [Е.Г. Акимов и др.] – М.: «Академия», 2010. – 352 с.
  5. Электрические и электронные аппараты. В 2 т. Т.2. Электронные аппараты: учебник для студ. высш. учеб. заведений/ [Е.Г. Акимов и др.] – М.: «Академия», 2010. – 320 с.
  6. Буткевич и др. Задачник по электрическим аппаратам: учеб. пособие для техн. вузов. – М.: «Высшая школа», 1977. – 199 с.

Координатор Syllabus