Навчальний курс 191 ОК1 Сучасні методики наукових досліджень в архітектурі та містобудуванні

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 19 Архітектура та будівництво
Спеціальність 191 Архітектура та містобудування
Освітня програма Архітектура будівель і споруд
Дизайн архітектурного середовища
Містобудування
Обсяг дисципліни 5 кредитів (150 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (40 академічних годин), практичні заняття (12 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Мета навчальної дисципліни:  надання студентам знань з методологічним основам проведення наукових досліджень в галузі архітектури та містобудування і практичне застосування засвоєних знань в науково-дослідницькій роботі.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:

загальних:

ЗК 01. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

ЗК02. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

ЗК04. Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології.

ЗК06. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).

ЗК07. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

спеціальних (фахових):

СК01. Здатність інтегрувати знання та розв’язувати складні задачі архітектури та містобудування у широких або мультидисциплінарних контекстах.

СК 02. Здатність розв’язувати проблеми архітектури та містобудування у нових або незнайомих середовищах за наявності неповної або обмеженої інформації з урахуванням аспектів соціальної та етичної відповідальності.

СК03. Здатність аналізувати, розробляти та впроваджувати архітектурно-містобудівні рішення з урахуванням соціально-демографічних, національноетнічних, природно-кліматичних, інженернотехнічних чинників та санітарно-гігієнічних, безпекових, енергозберігаючих, екологічних, техніко-економічних вимог.

СК06. Здатність аналізувати міжнародний та вітчизняний досвід, збирати, накопичувати і використовувати інформацію, необхідну для розв’язання задач дослідницького та інноваційного характеру у сфері архітектури та містобудування.

СК10. Здатність генерувати нові ідеї та розробляти інноваційні рішення у сфері архітектури та містобудування.

СК11. Здатність критично осмислювати проблеми архітектури та містобудування.

Програмні результати вивчення навчальної дисципліни «Сучасні методики наукових досліджень в архітектурі та містобудуванні»:

РН01. Мати спеціалізовані концептуальні знання, що включають сучасні наукові здобутки у сфері архітектури та містобудування і є основою для оригінального мислення та проведення досліджень.

РН02. Мати спеціалізовані уміння/навички розв’язання проблем, необхідні для проведення досліджень та/або провадження інноваційної діяльності у сфері архітектури та містобудування з метою розвитку нових знань та процедур.

РН03. Здійснювати передпроєктний аналіз архітектурно-містобудівних об’єктів і територій.

РН06. Забезпечувати гармонізацію об’єктів архітектури і предметного середовища, зокрема із застосуванням принципів і методів теорії дизайну архітектурного середовища.

РН07. Здійснювати проєктне моделювання, обирати цифрові технології та програмні засоби для розв’язання задач дослідницького та інноваційного характеру, розробки і реалізації проєктів у сфері архітектури та містобудування, оформлення відповідної наукової та технічної документації, виготовлення макетів і наочних ілюстративних матеріалів.

РН10. Обговорювати результати професійної діяльності, досліджень та інноваційних проєктів у сфері архітектури та містобудування державною та іноземною мовами усно і письмово.

РН15. Аналізувати міжнародний та вітчизняний досвід щодо проєктування об’єктів архітектури та містобудування.

РН 17. Дотримуватись правил професійної етики в галузі архітектури та містобудування.

РН18. Виконувати у встановлений термін всі етапи і стадії архітектурно-містобудівного проєктування (у т. ч. з елементами наукових досліджень), розробку всіх розділів архітектурного проєкту і пояснювальної записки.

Зміст дисципліни «Сучасні методики наукових досліджень в архітектурі та містобудуванні»:

Тема 1. Загальна схема наукового дослідження

Тема 2. Теоретичні та методологічні принципи науки

Тема 3. Види та ознаки наукового дослідження

Тема 4.  Прийоми викладу наукових матеріалів та застосування методів дослідження

Тема 5.  Методологія і методи наукових досліджень

Тема 6.  Методи емпіричного та теоретичного дослідження

Тема 7.   Методи-підходи у  дослідженні

Тема 8. Методологічні основи постановки та формулювання прикладних задач у галузі архітектури

Координатор Syllabus