Навчальний курс 193БВБ27 Інженерні вишукування

Види вишукувань. Роль і місце вишукувань у земельному проектуванні. Структура технічного звіту за результатами проведення екологічних вишукувань. Населені пункти, їх архітектурно-містобудівні та історико-архітектурні особливості, вплив на землевпорядне проектування. Транспортні і транспортно-планувальні умови. Вивчення економічних умов даної території. Роль інженерної геології. Комплексні інженерно-геологічні вишукування. Гідрогеологічні умови. Небезпечні геологічні явища і процеси. Склад і зміст науково-технічного звіту. Гідрометричні роботи. Структура технічного звіту. Проведення інженерно-метеорологічних спостережень і вимірювань. Задачі і методи геоморфології. Типи рельєфу і його елементарні форми. Основні рельєфоутворюючі фактори. Врахування даних геоморфологічних досліджень у землеустрої. Польові і камеральні роботи. Структура і зміст технічного звіту. Методи ґрунтових розрізів та їх види. Ґрунтово-меліоративні знімання. Агрохімічне проектування. Складання геоботанічних карт. Характеристики, які враховуються при складанні геоботанічних карт.

Третій рік, осінь, (1,5 – 1,5), залік

Перелік дисциплін, які є передумовою вивчення курсу:

Перелік дисциплін, для яких курс є передумовою:

Тема 1. Вступ

Тема 2. Екологічні вишукування

Тема 3. Соціально-демографічні вишукування

Тема 4. Архітектурно-містобудівні та історико-архітектурні вишукування

Тема 5. Транспортні вишукування

Тема 6. Економічні вишукування

Тема 7. Інженерно-геологічні вишукування

Тема 8. Гідрологічні вишукування

Тема 9. Метеорологічні вишукування

Тема 10. Геоморфологічні вишукування

Тема 11. Інженерно-геодезичні вишукування

Тема 12. Ґрунтові обстеження

Тема 13. Геоботанічні обстеження

Практичне заняття №1 Екологічні вишукування

Практичне заняття №2 Соціально-демографічні вишукування

Практичне заняття №3 Історико-архітектурні та архітектурно-містобудівні вишукування

Практичне заняття №4 Транспортно-планувальні вишукування: „Побудова конфліктних точок на перехресті вулиць”

Практичне заняття №5 Транспортно-планувальні вишукування: „Визначення розподілу інтенсивності руху та складу транспортних потоків на перехресті вулиць”

Практичне заняття №6 Інженерно-геологічні вишукування: „Визначення потенціального підтоплення ділянки території”

Практичне заняття №7 Гідрологічні вишукування

Практичне заняття №8 Геодезичні вишукування: „Визначення позначок і уклонів місцевості на топографічній карті”

Базова

1. Котик З.О. Землевпорядні вишукування при землеустрої. – Львів: Вид-во „Край”, 2007. – 113 с.
  2. Рябчій В.А. Землевпорядні вишукування у містах: навч. посіб. / В.А. Рябчій, В.В. Рябчій; Нац. гірн. ун-т. – Д.: НГУ, 2014. – 165 с.
  3. Хом’як А.Я. Інженерні вишукування у транспортному будівництві. Навч. посібник .-К.: Знання, 2007.-144 с.

Допоміжна

1. Котик З.О. Проект вишукувальних робіт для забезпечення планування земельних ресурсів. – Львів: Вид-во „Растр-7”, 2012. – 40 с.
  2. Котик З.О. Землевпорядні вишукування при розробці проекту забудови житлового масиву. – Львів: Вид-во „Растр-7”, 2012. – 24 с.
  3. Кравець О.Я., Кравець Я.С. Землевпорядні вишукування: лабораторний практикум. – Івано-Франківськ: УФНТУНГ, 2010. – 52 с.
  4. Утвенко В.В. Методичні рекомендації щодо забезпечення самостійної роботи студентів з дисципліни „Землевпорядні вишукувальні роботи”. – К.: ДП „Вид. дім Персонал”, 2010. – 58 с.
  5. Малашевський М.А., Бугаєнко О.А. Землевпорядні вишукування і проектування. Методичні вказівки до виконання курсової роботи: для студентів, які начаються за напрямом підготовки 6.080101 „Геодезія, картографія та землеустрій”. – Київ, КНУБА, 2014. – 48 с.

Координатор Syllabus