Навчальний курс 191 1М9 Основи реконструкції та охорона історичної спадщини

Освітній рівень Перший (бакалавр)
Програма навчання вибіркова
Галузь знань 19 Будівництво і архітектура
Спеціальність 191 Архітектура та містобудування
Освітня програма Архітектура та містобудування
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (20 академічних годин), практичні заняття (12 академічних годин)
Форма контролю диф. залік

Навчальна дисципліна  має на меті надання здобувачам вищої освіти знань із вивчення та впровадження у практичну діяльність закономірностей формування  міського середовища та засвоєння принципів, прийомів і методів його вдосконалення.

Завдання дисципліни: мати знання про підходи, напрямки прийоми реконструкції міського середовища та архітектурних об’єктів.

Формулювання результатів навчання дисципліни «Основи реконструкції та охорона історичної спадщини» базується  на програмних результатах навчання, визначених освітньо-професійною програмою підготовки бакалаврів в галузі 19 «Архітектура та будівництво» зі спеціальності 191 «Архітектура та містобудування: ПР01. Вільно спілкуватися з професійних питань державною та іноземною мовами усно і письмово; ПР02. Знати основні засади та принципи архітектурно-містобудівної діяльності. ПР06. Збирати, аналізувати й оцінювати інформацію з різних джерел, необхідну для прийняття обґрунтованих проєктних архітектурно-містобудівних рішень. ПР08. Знати нормативну базу архітектурно-містобудівного проєктування. ПР09. Розробляти проєкти, здійснювати передпроєктний аналіз у процесі архітектурно-містобудівного проєктування з урахуванням цілей, ресурсних обмежень, соціальних, етичних та законодавчих аспектів. ПР10. Застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проєктуванні. ПР11. Застосовувати художньо-композиційні засади в архітектурно-містобудівному проєктуванні. ПР12. Застосовувати сучасні теоретико-методологічні та та розвитку архітектурно-містобудівного та ландшафт-ного середовища. ПР13.Виявляти, аналізувати та оцінювати потреби і вимоги клієнтів і партнерів, знаходити ефективні спільні рішення щодо архітектурно-містобудівних проєктів.  ПР14. Обирати раціональні архітектурні рішення на основі аналізу ефективності конструктивних, інженерно-технічних систем, будівельних матеріалів і виробів, декоративно-оздоблювальних матеріалів.ПР15. Забезпечувати дотримання санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних, економічних, безпекових нормативних вимог в архітектурно-містобудівному проєктуванні. ПР17. Застосовувати енергоефективні та інші інноваційні технології при проєктуванні архітектурних об’єктів. ПР18. Знати особливості участі в архітектурно-містобудівному конкурсному проєктуванні. ПР19. Організовувати презентації та обговорення проєктів архітектурно-містобудівного і ландшафтного середовища.

Змістовий модуль 1. Основи реконструкції та охорона історичної спадщини:

Розділ 1 Теоретичні основи реконструкції.

Тема 1. Світовий науково-практичний досвід реконструкції населених пунктів.

Тема 2. Генезис теорії та практики реконструкції історичних міст.  Теоретичні основи вітчизняного історичного досвіду реконструкції історичних міст. Архітектурно-художні аспекти реконструкції історичних міст.

Практичне заняття №1

Розділ 2. Сучасна теорія та практика реконструкції історичних міст.

Тема 3. Нормативно-методичне та правове забезпечення реконструкції історичної

забудови.

Тема 4. Методи обґрунтування проектних рішень.

Тема 5. Раціональні методи та прийоми реконструкції історичних міст.

Практичне заняття №2

Тема 6. Реконструкція житлових територій.

Практичне заняття №3

Тема 7. Реконструкція громадського центру.

Практичне заняття №4

Тема 8. Реконструкція виробничих територій.

Практичне заняття №5

Тема 9. Реконструкції транспортно-планувальної системи.

Тема 10. Реставрація архітектурних об’єктів

Практичне заняття №6

Координатор Syllabus