Навчальний курс 029БОК15 Інформаційно-аналітична діяльність

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 02 Культура і мистецтво
Спеціальність 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
Освітня програма Інформаційна аналітика та PR-діяльність
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять

лекції (18 академічних годин),

практичні заняття (18 академічних годин)
Індивідуальні завдання курсова робота
Форма контролю екзамен

Вивчення дисципліни  «Інформаційно-аналітична діяльність» зорієнтоване на засвоєння теоретико-фундаментальних основ інформаційно-аналітичної діяльності та її складових; оволодіння знаннями щодо організації, форм, засобів, технології і компонентної структури ІАД в прикладному аспекті, зокрема, в сфері управління і галузі НТІ; опанування знань щодо організації інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності організації, підприємства, установи, а також керівників, фахівців, наукових працівників, визначення основних напрямків вдосконалення цієї діяльності; знайомство з існуючими класифікаціями інформаційно-аналітичних продуктів і послуг як результату ІАД.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких загальних та фахових компетентностей:

ІК: Здатність розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми у галузі інформаційної, бібліотечної та архівної справи або у процесі навчання, що передбачає застосування положень і методів інформаційної, бібліотечної та архівної справи і характеризуються комплексністю та невизначеністю умов.

ЗК 1: Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

ЗК 2: Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

ЗК 6: Навички використання інформаційних і комунікативних технологій.

ЗК 7: Здатність до пошуку, опрацювання та аналізу інформації з різних джерел.

ЗК 8: Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.

ЗК 9 :Здатність працювати в команді.

СК 1: Здатність забезпечувати відбір, аналіз, оцінку, систематизацію, моніторинг, організацію, зберігання, розповсюдження й надання в користування інформації та знань у будь-яких форматах.

СК 2: Здатність використовувати методи систематизації, пошуку, збереження, класифікації інформації для різних типів контенту та носіїв.

СК 9  Здатність використовувати PR та інші прикладні соціокомунікаційні технології в умовах сучасної інформаційно-технологічної інфраструктури.

СК 14: Здатність до подальшого навчання з високим рівнем автономності, постійного підвищення рівня інформаційної культури.

СК 15: Здатність опановувати та застосовувати технології системного аналізу інформаційної діяльності.

СК 16: Здатність презентувати та оприлюднювати результати теоретико-прикладних досліджень у сфері інформаційно-аналітичної та виставкової діяльності.

СК 17: Здатність створювати, презентувати та просувати медійні продукти для формування корпоративного іміджу установи з урахуванням соціально-психологічних механізмів впливу на цільову аудиторію.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Інформаційно-аналітична діяльність» є:

РН 1: Знати й розуміти наукові засади організації, модернізації та впровадження новітніх технологій в інформаційній, бібліотечній та архівній діяльності.

РН 4: Застосовувати у професійній діяльності технології інформаційного менеджменту, створення і підтримки функціонування електронних бібліотек та архівів, методологію вивчення та задоволення культурних та інформаційних потреб користувачів.

РН 5: Узагальнювати, аналізувати і синтезувати інформацію в діяльності, пов’язаній із її пошуком, накопиченням, зберіганням та використанням.

РН 9: Оцінювати можливості застосування новітніх інформаційно-комп’ютерних та комунікаційних технологій для вдосконалення практик виробництва інформаційних продуктів і послуг.

РН 11: Здійснювати пошук інформації в різних джерелах для розв’язання професійних завдань.

РН 12: Застосовувати сучасні методики й технології автоматизованого опрацювання інформації, формування та використання електронних інформаційних ресурсів та сервісів.

РН 17: Бути відповідальним, забезпечувати ефективну співпрацю в команді.РН 18: Навчатися з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань.

РН 20: Уміти оприлюднювати результати власних теоретико-прикладних досліджень у фаховому середовищі та презентувати їх із застосуванням сучасних технічних засобів.

РН 21: Уміти розробляти якісний інформаційний контент і медійні продукти  для різних цільових аудиторій з урахуванням їх соціально-психологічних особливостей, а також відповідно до стратегій формування іміджу й бренду.

Оволодіння знаннями, навичками й уміннями з навчальної дисципліни «Інформаційно-аналітична діяльність» базується на знаннях, опанованих при вивченні дисципліни «Правові основи інформаційно-аналітичної діяльності».

Тема 1. Вступ до курсу «Інформаційно-аналітична діяльність»

Тема 2. Інформаційний складник інформаційно-аналітичної діяльності

Тема 3. Аналітичний складник інформаційно-аналітичної діяльності.

Тема 4. Інформаційно-аналітична діяльність: практичні аспекти реалізації у сфері управління.

Тема 5. Інформаційно-аналітична діяльність у сфері управління: технології, проект та концепція інтегрованої ІА-системи.

Тема 6. Інформаційні продукти як результат інформаційно-аналітичної діяльності. Фактографічна інформаційна продукція

Тема 7. Соціальна комунікація як невід’ємний складник інформаційного обслуговування.

Тема 8. Оглядово-аналітичний документ: класифікація, структура, особливості укладання.

Тема 9. Методика підготовки інформаційно-аналітичних продуктів. Прояви недоброчесності в продуктах інформаційно-аналітичній діяльності та способи їх уникнення.

Координатор Syllabus РПНД