Освітня програма «Теплоенергетика»
Галузь знань
G Інженерія, виробництво та будівництво
Спеціальність
G4 Енерговиробництво
Освітня програма
Теплоенергетика
Освітній ступінь
Бакалавр
Предмети НМТ
- Українська мова (0,3), (перший)
- Математика (0,5), (другий)
- Історія України (0,2), (третій)
- Іноземна мова (0,3), або біологія (0,2), або фізика (0,5), або хімія (0,3), або українська література (0,2), або географія (0,2), (четвертий)
Вартість навчання
- Денна: 9350 грн.
- Дистанційна 9000 грн.
* Вартість вказана за семестр навчання за контрактом 2024/2025 навчального року
При вступі абітурієнт надає мотиваційний лист та результати національного мультипредметного тесту 2025 року на основі ПЗСО, або на основі НРК5;
вступники зможуть також скористатись:
результатами НМТ 2024 року з чотирьох конкурсних предметів (перший, другий, третій, четвертий – на вибір) на основі ПЗСО або на основі НРК5;
результатами НМТ 2023, 2022 років з трьох конкурсних предметів (перший, другий, третій – на вибір) на основі ПЗСО або на основі НРК5;
Для здобуття ступеня бакалавра за іншою спеціальністю, які вступають на основі вже здобутого ступеня бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) зараховуються результати фахового іспиту та розгляду мотиваційних листів при вступі на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб
Короткий опис програми
Теплоенергетика є найважливішою складовою частиною національної економіки України. Вона забезпечують функціонування всіх галузей національного господарства, консолідацію суб’єктів України, вносить вирішальний вклад в формування основних фінансово-економічних показників країни і забезпечує енергетичну безпеку України.
Під час навчання студентів за освітньою програмою «Теплоенергетика» основний акцент ставиться на формуванні та розвитку професійних компетентностей у галузі теплоенергетика, а саме вміння розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у професійній діяльності: утворення та використання теплової енергії, спеціальні напрями нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії, керування теплоенергетичними процесами та системами, організаційно-правові аспекти управління теплоенергетичної діяльності.
Освітня програма «Теплоенергетика» розроблена робочою групою Навчально-наукового інституту «Нафти і газу» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Членами групи є працівники, що мають кваліфікацію відповідно до спеціальності.
Освітня програма орієнтована на підготовку фахівців, які володіють глибокими знаннями та здатні вирішувати: наявність інвестиційних ресурсів для привабливості галузі; незадовільний стан енергетичної галузі, який продовжує погіршуватися внаслідок технічного старіння основних фондів, більша частина яких вже відпрацювали свій ресурс та потребують негайної модернізації або заміни; недосконале законодавство та витратна тарифна система впровадження заходів щодо підвищення енергоефективності; відсутність інвестиційних капіталовкладень для модернізації основних фондів теплової енергетики.
Програма розроблена з урахуванням тенденцій розвитку наукових та виробничих напрямків галузі, завдань та обов’язків теплоенергетика в установах, організаціях чи науково-дослідних інститутах, для підвищення конкурентноспроможності випускників на ринку праці та їх професійного і наукового зростання.
Переваги програми
- Програма передбачає участь студентів у наукових дослідженнях, написанні наукових робіт, участі у міжнародних конференціях, форумах, семінарах, конкурсах та олімпіадах зі спеціальності.
- Високий рівень практичної підготовки фахівців забезпечується розвиненою міжнародною співпрацею в науковій і освітній сферах.
- Навчання впродовж життя для вдосконалення професійної та інших видів діяльності.
- Можливість продовження підготовки на наступному рівні вищої освіти (магістр), у тому числі згідно системі перехресного вступу на спеціальностях будь-яких галузей, якщо це не заборонено законодавством, за умови успішного складання відповідних вступних випробувань.
- Співпраця з провідними ЗВО України задля організації взаємного обміну студентами, викладачами та адміністративним персоналом у відповідності до угоди про співробітництво.
Можливість навчання та стажування за кордоном
ERASMUS+; ETWINNING PLUS ; HORIZON2020; UNIVERSITY OF HELSINKI PROGRAM FOR INTERNATIONAL STUDENTS IN FINLAND; DEGREE COMPLETION GRANTS FOR INTERNATIONAL STUDENTS AT UNIVERSITÄT HAMBURG IN GERMANY; ADDITIVE MANUFACTURING - POSTDOCTORAL APPOINTEE, BRUNEL UNIVERSITY LONDON PHD STUDENTSHIP FOR UK, EU AND INTERNATIONAL STUDENTS; ADDITIVE MANUFACTURING - POSTDOCTORAL APPOINTE;
Основні дисципліни фахової підготовки
Вступ до спеціальності; Технічна термодинаміка і паросилові установки; Тепломасообмін; Гідрогазодинаміка; Метрологія, стандартизація та теплотехнічні вимірювання та прилади; Паливо та теорія горіння; Гідравлічні та аеродинамічні машини; Теплогенеруючі установки; Системи теплопостачання та опалення; Матеріалознавство та конструкційні матеріали в теплоенергетиці; Котельні та їх обладнання; Основи електротехніки та електроніки; Основи енергозбереження та відновлюваної енергетики; Економіка і організація виробничої діяльності; Ознайомча практика; Навчальна практика; Виробнича практика; Переддипломна фахова практика; Виконання кваліфікаційної роботи.
Посади, які можуть обіймати випускники
Характерною особливістю освітньої-професійної програми «Теплоенергетика» є її міждисциплінарний характер, що надає випускникам оволодіти компетентностями з різних сфер професійної діяльності. Це дасть можливість молодим фахівцям бути конкурентноспроможними та адаптуватися до динамічних умов ринку праці, поповнити когорту професіоналів-теплоенергетиків, та займати відповідні посади за Національним класифікатором України «Класифікатор професій» ДК 003:2010 // Держспоживстандарт України. — К. 2010:
- 2149.2 - інженери, експерт із енергозбереження та енергоефективності, інженер з контролю систем обліку газу, інженер-контролер, інженер-лаборант,
- 3111 - фахівець із нетрадиційних видів енергії,
- 3113 - технік з експлуатації сонячних енергетичних установок, енергетик виробництва, технік з експлуатації біоенергетичних установок,
- 3115 – теплотехнік,
- 3119 - технік-теплотехнік,
- 3152 - інспектор газотехнічний, інспектор інспекції енергонагляду, інспектор котлонагляду,
- 3449 - державний інспектор з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Установи-партнери
Установи- партнери: КП «Полтаватеплоенерго», КП «Миргородтеплоенерго», Вентсервіс (м. Київ). ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ». КПТМ «Черкаситеплокомуненерго», інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України.
Додаткова інформація
Навчально-науковий інститут нафти і газу – https://nupp.edu.ua/page/navchalno-naukoviy-institut-nafti-i-gazu.html
Кафедра теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики – https://nupp.edu.ua/page/kafedra-teplogazopostachannya-ventilyatsii-ta-teployenergetiki.html
Адреса: м. Полтава, Першотравневий проспект, 24. Корпус Ф, к.121, 122, 123
Тел: (053)227-38-57
E-mail: fngp2015@ukr.net
Офіційна сторінка інституту на facebook: https://www.facebook.com/fngp.pntu/
Контактна інформація
Звертайтеся за більш детальною інформацією до приймальної комісії:
Або у месенджерах: