Освітня програма «Теплоенергетика»
Галузь знань
14 Електрична інженерія
Спеціальність
144 Теплоенергетика
Освітня програма
Теплоенергетика
Освітній ступінь
Бакалавр
Предмети НМТ
- Українська мова (0,3), (перший)
- Математика (0,5), (другий)
- Історія України (0,2), (третій)
- Іноземна мова (0,25), або біологія (0,2), або фізика (0,5), або хімія (0,2), або українська література (0,2), або географія (0,2), (четвертий)
Вартість навчання
- Денна: 9350 грн.
- Дистанційна 9000 грн.
* Вартість вказана за семестр навчання за контрактом 2024/2025 навчального року
При вступі абітурієнт надає мотиваційний лист та результати національного мультипредметного тесту 2024 року на основі ПЗСО, або на основі НРК5;
вступники зможуть також скористатись:
- результатами НМТ 2023, 2022 років з трьох конкурсних предметів (перший, другий, третій – на вибір) на основі ПЗСО або на основі НРК5;
- сертифікатами ЗНО 2021 року з трьох конкурсних предметів (перший, другий, третій – на вибір) на основі ПЗСО;
- сертифікатами ЗНО 2021 року з двох конкурсних предметів (перший, другий – на вибір) на основі НРК5.
Для здобуття ступеня бакалавра за іншою спеціальністю, які вступають на основі вже здобутого ступеня бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) зараховуються результати фахового іспиту та розгляду мотиваційних листів при вступі на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб.
Короткий опис програми
Теплоенергетика є найважливішою складовою частиною національної економіки України. Вона забезпечують функціонування всіх галузей національного господарства, консолідацію суб’єктів України, вносить вирішальний вклад в формування основних фінансово-економічних показників країни і забезпечує енергетичну безпеку України.
Під час навчання студентів за освітньою програмою «Теплоенергетика» основний акцент ставиться на формуванні та розвитку професійних компетентностей у галузі теплоенергетика, а саме вміння розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у професійній діяльності: утворення та використання теплової енергії, спеціальні напрями нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії, керування теплоенергетичними процесами та системами, організаційно-правові аспекти управління теплоенергетичної діяльності.
Освітня програма «Теплоенергетика» розроблена робочою групою Навчально-наукового інституту «Нафти і газу» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Членами групи є працівники, що мають кваліфікацію відповідно до спеціальності.
Освітня програма орієнтована на підготовку фахівців, які володіють глибокими знаннями та здатні вирішувати: наявність інвестиційних ресурсів для привабливості галузі; незадовільний стан енергетичної галузі, який продовжує погіршуватися внаслідок технічного старіння основних фондів, більша частина яких вже відпрацювали свій ресурс та потребують негайної модернізації або заміни; недосконале законодавство та витратна тарифна система впровадження заходів щодо підвищення енергоефективності; відсутність інвестиційних капіталовкладень для модернізації основних фондів теплової енергетики.
Програма розроблена з урахуванням тенденцій розвитку наукових та виробничих напрямків галузі, завдань та обов’язків теплоенергетика в установах, організаціях чи науково-дослідних інститутах, для підвищення конкурентноспроможності випускників на ринку праці та їх професійного і наукового зростання.
Переваги програми
- Програма передбачає участь студентів у наукових дослідженнях, написанні наукових робіт, участі у міжнародних конференціях, форумах, семінарах, конкурсах та олімпіадах зі спеціальності.
- Високий рівень практичної підготовки фахівців забезпечується розвиненою міжнародною співпрацею в науковій і освітній сферах.
- Навчання впродовж життя для вдосконалення професійної та інших видів діяльності.
- Можливість продовження підготовки на наступному рівні вищої освіти (магістр), у тому числі згідно системі перехресного вступу на спеціальностях будь-яких галузей, якщо це не заборонено законодавством, за умови успішного складання відповідних вступних випробувань.
- Співпраця з провідними ЗВО України задля організації взаємного обміну студентами, викладачами та адміністративним персоналом у відповідності до угоди про співробітництво.
Можливість навчання та стажування за кордоном
ERASMUS+; ETWINNING PLUS ; HORIZON2020; UNIVERSITY OF HELSINKI PROGRAM FOR INTERNATIONAL STUDENTS IN FINLAND; DEGREE COMPLETION GRANTS FOR INTERNATIONAL STUDENTS AT UNIVERSITÄT HAMBURG IN GERMANY; ADDITIVE MANUFACTURING - POSTDOCTORAL APPOINTEE, BRUNEL UNIVERSITY LONDON PHD STUDENTSHIP FOR UK, EU AND INTERNATIONAL STUDENTS; ADDITIVE MANUFACTURING - POSTDOCTORAL APPOINTE;
Основні дисципліни фахової підготовки
Котельні установки промислових підприємств; Джерела теплопостачання промислових підприємств; Система розподілу і використання теплової енергії; Експлуатація і наладка теплоенергетичного обладнання; Теплові мережі та обладнання теплових мереж ; Основи енергозбереження; Теплотехнічні процеси та установки; Системи вентиляції в теплоенергетиці; Системи транспортування і використання горючих газів у теплоенергетиці; Газові мережі та обладнання газових мереж; Гідравлічні та аеродинамічні машини; Пилеуловлювання та очищення промислових викидів; Альтернативні та відновлювальні джерела енергії; Паливо та теорія горіння; Теплоенергетичні системи промислових підприємств; Водяна пара та паротурбінні установки.
Посади, які можуть обіймати випускники
Характерною особливістю освітньої-професійної програми «Теплоенергетика» є її міждисциплінарний характер, що надає випускникам оволодіти компетентностями з різних сфер професійної діяльності. Це дасть можливість молодим фахівцям бути конкурентноспроможними та адаптуватися до динамічних умов ринку праці, поповнити когорту професіоналів-теплоенергетиків, та займати відповідні посади за Національним класифікатором України «Класифікатор професій» ДК 003:2010 // Держспоживстандарт України. — К. 2010:
- 3115 – теплотехнік;
- 3113 – технік з експлуатації сонячних енергетичних установок, технік-енергетик;
- 3117 – технік з експлуатації устаткування газових об'єктів;
- 3112 – технік санітарно-технічних систем, технік-проектувальник;
- 3119 – технік – теплотехнік;
- 3111 – фахівець з управління енергозбереженням в будівлях;
- 2147.2 – інженер з вентиляції, інженер з експлуатації устаткування газових об'єктів.
Установи-партнери
ПАТ Укргазвидобування, Інститутом геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, Інститутом газу НАН України, Інститутом геологічних наук НАН України, ВАТ Укрнафта, Енергохолдингом DTEK, ТОВ «Гесинтез інженірінг», ТОВ «НТП «Бурова техніка», ДП «Укрнаукагеоцентр», Полтавська газонафтова компанія, ГеоАльянс Груп.
Додаткова інформація
Навчально-науковий інститут нафти і газу – https://nupp.edu.ua/page/navchalno-naukoviy-institut-nafti-i-gazu.html
Кафедра теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики – https://nupp.edu.ua/page/kafedra-teplogazopostachannya-ventilyatsii-ta-teployenergetiki.html
Адреса: м. Полтава, Першотравневий проспект, 24. Корпус Ф, к.121, 122, 123
Тел: (053)227-38-57
E-mail: fngp2015@ukr.net
Офіційна сторінка інституту на facebook: https://www.facebook.com/fngp.pntu/
Контактна інформація
Звертайтеся за більш детальною інформацією до приймальної комісії:
Або у месенджерах: