Співпраця з бізнесом кафедри нафтогазової інженерії та технологій

Кафедра нафтогазової інженерії та технологій активно співпрацює з організаціями нафто-газопромислового комплексу України згідно підписаних договорів та меморандумів про наукове співробітництво.

  • 2020 р. – Меморандум про співробітництво з компанією Wellsite Digital з відкриттям тренінг-центру з буровими симуляторами Drilling Systems для навчання та сертифікації фахівців нафтогазового профілю за стандартами IWCF (Міжнародного форуму свердловинного контролю). Це відкрило можливість для студентів і викладачів Навчально-наукового інституту нафти і газу навчатися на єдиних в Україні сучасних бурових симуляторах, підвищувати кваліфікацію, вдосконалювати професійні навички, розробляти навчальні курси і проводити спільні дослідження.
  • 2020 р. – складено Програму співпраці ДТЕК Нафтогаз і Університету на 2021 – 2025 рр. для проведення наукових досліджень та підготовки фахівців нафтогазового профілю https://poltava.to/project/6574/.
  • 2021 р. – Меморандум про співробітництво з одним із найсучасніших навчальних центрів для фахівців нафтогазової галузі – Бакинською школою буріння (Baku Drilling School).
  • https://nupp.edu.ua/news/nupp-spivpratsyuvatime-z-odnim-iz-naysuchasnishikh-u-sviti-tsentrom-pidgotovki-burovikiv.html
  • 2022 р. Меморандум про співпрацю з Міністерством енергетики України, Міністерством освіти і науки України та Національною акціонерною компанією «Нафтогаз» https://nupp.edu.ua/news/politekhnika-pidpisala-memorandum-pro-spivpratsyu-z-minenergo-mon-ta-nak-naftogaz-ukraini.html .
  • 2023 р. – Меморандум про співпрацю з АТ «Укрнафта» http://surl.li/spjbj
  • 2023 р. – Меморандум про співпрацю з АТ «Укртранснафта» http://surl.li/spjbt .
  • 2024 р. – Меморандум про співпрацю в освітній науково-технічній сфері з АТ «Укртрансгаз»

https://nupp.edu.ua/.../poltavska-politekhnika-pidpisala...

  • 2024 р. – Меморандум про співпрацю з АТ «Укргазвидобування». Особливу увагу приділено питанню дуальної освіти, що є рушієм розвитку професійних компетенцій, які відповідають вимогам ринку праці. https://nupp.edu.ua/.../politekhnika-spivpratsyue-z-at...

 

Свідченням про співпрацю з нафтогазовими підприємствами є постійні конференції, семінари, воркшопи та тренінги за участі представників компаній та університету, викладання дисциплін.

Представники відомих вітчизняних фірм проводять лекції для викладачів, студентів та аспірантів.

  • V міжнародний галузевий форум «Підвищення ефективності видобутку вуглеводнів на нафтогазових родовищах України», 11 березня 2020 року.
  • VI Міжнародний галузевий форум «Видобуток. Інтенсифікація. Капітальний ремонт свердловин», 9 - 10 вересні 2020
  • VII Міжнародний галузевий форум «Підвищення ефективності видобутку вуглеводнів на нафтогазових родовищах України», 10 березня 2021 р.
  • VIII Міжнародний галузевий форум «Видобуток. Капітальний ремонт свердловин. Інтенсифікація», 16-17 вересня 2021 р.
  • Х Міжнародний галузевий форум, 6-7 вересня 2023 р.
  • Круглий стіл «Основні тенденції розвитку нафтогазової галузі», 19.12.2023 р.
  • 7 вересня 2023 р. – проведення X Міжнародного галузевого форуму "Енергетична безпека - головний пріоритет розвитку нафтогазової галузі України" на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;
  • 20-21 березня 2023 р. з ініціативи Полтавської ОВА на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбувся I Міжнародний Зелений Нафтогазовий форум «Взаємодія влади, територіальних громад, бізнесу та науки».
  • нетворкінг, організований Центрально-Українською секцією Спілки інженерів нафтовиків (SPE) та Студентським відділенням Спілки інженерів-нафтовиків (SPE) Полтавської політехніки «Підземний ремонт нафтогазових свердловин за допомогою снаббінгових технологій» 13.06.2024.
  • Круглий стіл, який відбувся у грудні 2024 р. з топ-менеджерами АТ «Укргазвидобування», де  було обговорено питання дуальної освіти та професійних компетенцій, які відповідають вимогам ринку праці.
  • На регулярній основі проводить оглядові лекції генеральний директор нафтогазового консультаційного центру «Ньюфолк» Андрій Закревський.
  • травень 2024 р. – відкрита лекція стейкхолдера – керівника департаменту з охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього середовища компанії DТЕК Нафтогаз ПрАТ «Нафтогазвидобування» Руслана Василенка.
  • 2024 р. – зустріч студентів нафтогазових спеціальностей з представниками компанії-стейкхолдера ДТЕК Нафтогаз ПрАТ «Нафтогазвидобування», де обговорювали питання стажування та працевлаштування та перспективи кар'єрного зростання у провідній нафтогазовидобувній компанії.

https://nupp.edu.ua/.../maybutni-profesionali-diznalisa...

Експертів галузі, представників роботодавців залучають до аудиторних занять

  • У 2020-2021 році до викладання дисципліни ОК7 залучали менеджерів проєктів компанії НАФТОГАЗ Богдана Жанжаніна, ОК8 – Анастасію Сердюк, Єрнура Акашева та Ерлана Сейло  (компанія SLB).
  • У 2022-2023 н.р. до викладання дисципліни ВБ 2.5  залучали  директора ТОВ «Газтехнологія» Бучинського М.Я.
  • У 2023-2024 н.р. до викладання дисципліни ІВМ 8  залучали головного фахівця виробничого відділу з видобутку газу, газового конденсату і нафти ГПУ «Полтавагазвидобування» Забишного І.В.

Забезпеченню якісної практичної підготовки фахівців для нафтогазової галузі сприяє ефективна діяльність студентського відділення SPE (президент Бучинський А.) за всебічного сприяння партнерів, випускників Полтавської політехніки, зокрема голови Центрально- Української секції Спілки інженерів-нафтовиків (SPE) Юрія Мороза, керівника Полтавського регіону SPE  Максима Дорохова та координатора студентських відділень SPE В’ячеслава Філатова:

  • 7 вересня 2023 р. – SPE Student Symposium & Professional Workshop, проведений в рамках X Міжнародного галузевого форуму "Енергетична безпека - головний пріоритет розвитку нафтогазової галузі України" на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;
  • 21 березня 2024 р. – SPE Student Symposium & Professional Workshop, проведений  в рамках FIRST INTERNATIONAL GREEN OIL&GAS FORUM  на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;
  • вересень 2024 р. – воркшоп «Перспективи розвитку системи механізованого видобутку вуглеводнів в Україні» для професіоналів нафтогазової сфери за участі SPE Central Ukraine Section та регіонального директора Європейського відділення SPE пана П’єра-Еммануеля д’Юара і студентського відділення SPE Полтавської політехніки.

https://nupp.edu.ua/.../poltavska-politekhnika-rozvivae...

Полтавська політехніка вже багато років співпрацює з лідерами нафтогазової галузі – «Укргазвидобування», «Укрнафта», ДТЕК «Нафтогаз», «Геосинтез інженірінг», «НТП «Бурова техніка», ТОВ «Укрнафтагазсервіс» (UNGS), «Wellsite Digital», «Weatherford-Україна» та ін. Ця співпраця відкриває унікальні можливості для студентів – від проходження практичних курсів і воркшопів до відкриття на базі політехніки сучасних лабораторій, симуляцій виробничих процесів та проведення тренінгів із безпеки на виробництві.

https://youtu.be/DQwwWuxEQCU     

https://nupp.edu.ua/news/vidoma-britanska-kompaniya-podaruvala-politekhnitsi-innovatsiynu-laboratoriyu.html

  • За участі найбільшої в Україні приватної газовидобувної компанії ДТЕК Нафтогаз та компанії Геосинтез Інжинірінг в університеті створено лабораторію бурових розчинів та промивальних рідин, яка використовується фахівцями кафедри у навчальному процесі та науково-дослідницькій діяльності.
  • В рамках співпраці з німецькою компанією SIEMENS у 2021 р. було модернізовано систему управління технологічними процесами Навчально-наукового нафтогазового полігону та надано відповідне програмне забезпечення, яке адаптовано до наших умов. Це дозволило викладачам та аспірантам не лише моделювати технологічні процеси, а й проводити наукові дослідження, виконувати розрахунок припливу вуглеводнів під час газліфтної експлуатації свердловин.
  • За участі найбільшої газовидобувної компанії України – Укргазвидобування та найпотужнішої у світі нафтогазосервісної компанії Schlumberger (Шлюмберже) в університеті відкрито найсучаснішу в Україні лабораторію 3D моделювання та 3D візуалізації з використанням програмного комплексу PETREL.
  • У 2020 р. за сприяння компанії Wellsite Digital  відкрито найсучасніший в Україні тренінг-центр з буровими симуляторами Drilling Systems для навчання та сертифікації фахівців нафтогазового профілю за стандартами IWCF (Міжнародного форуму свердловинного контролю). Тренінг-центр обладнано ексклюзивним тренажером Multi SIM, на якому відбувається навчання колтюбінгу, wireline та снабінгу. https://nupp.edu.ua/.../zdobuvachi-i-vikladachi-naftogazu...
  • На кафедрі НГІТ у 2020 р. відкрита інноваційна лабораторія інтегрованого моделювання з програмним забезпеченням від британської компанії – Petroleum Experts Limited, вартістю 1,5 млн фунтів стерлінгів. Проєкт реалізовано у рамках угоди про співпрацю з компанією Petrolium Experts Limited (Великобританія), за якою університет отримав десять ліцензій спеціалізованого програмного забезпечення для навчання студентів нафтогазового напряму.
  • У 2023 р. за підтримки та співпраці зі стратегічними партнерами Полтавської політехніки: ПАТ «Укрнафта», ТОВ «Полтавська бурова компанія» та НТП «Бурова техніка» було облаштовано і запущено в дію мобільну багатофункціональну навчально-тренувальну бурову установку «KREMCO K-750» канадського виробництва. Навчальний буровий комплекс  із повним циклом буріння не має аналогів у закладах вищої освіти України. https://youtu.be/DQwwWuxEQCU

Кафедрі нафтогазової інженерії та технологій провідними нафтогазовими компаніями надано ліцензовані програмні комплекси що мають у своєму складі загально 49 модулів що загально налічують 623 ліцензії які дозволяють проводити роботи розвідки, видобутку, управління родовищами, аналізу даних для використання у навчальному процесі. Нижче наведено перелік ключових ліцензійних програмних комплексів, які надано протягом 2020 - 2024 рр..

  • Petroleum Experts (Petex) – надане програмне забезпечення включає:

RESOLVE: платформа інтеграції, що дає змогу формулювати рішення, які не залежать від постачальника, полегшуючи з'єднання різних інженерних моделей для комплексного аналізу.

GAP: інструмент багатофазного мережевого моделювання для проєктування та оптимізації наземної інфраструктури.

MBAL: комплексний інструмент матеріального балансу для аналізу резервуарів колекторів.

PROSPER: призначений для моделювання продуктивності та проєктування свердловин.

PVTP: інструмент для аналізу PVT і характеристики флюїдів.

REVEAL: симулятор для спеціалізованих досліджень пластів, включно зі складними фізичними процесами та процесами підвищення нафтовіддачі.

  • SLB – надане програмне забезпечення включає:

Petrel: платформа для вивчення геологічного середовища, проєктування та моделювання родовищ.

OLGA: динамічний багатофазний симулятор потоку для експлуатації трубопроводів і свердловин.

PetroMod: моделює еволюцію осадових басейнів для прогнозування утворення, міграції та накопичення вуглеводнів.

PIPESIM: симулятор стаціонарного багатофазного потоку для проектування та оптимізації трубопроводів та інфраструктури.

Techlog: програмна платформа для аналізу даних свердловин.

PVTI: для композиційного PVT рівняння стану, що використовується для визначення характеристик зразків флюїдів для використання в моделюванні пластів ECLIPSE.

Eclipse: комплексне програмне забезпечення для моделювання пластів, що охоплює моделі важкої нафти, композиційні, теплові та потокові.

  • CEGAL – надане програмне забезпечення включає:

Blueback Toolbox: розширює Petrel інструментами для сейсмічного аналізу, моделювання розломів та моделювання властивостей.

Blueback Investigator: забезпечує міждоменний аналіз даних за допомогою потужних статистичних і візуалізаційних інструментів.

Blueback Avary: спрощує зниження ризиків під час сейсморозвідки за допомогою інтуїтивно зрозумілих робочих процесів обробки даних після підсумовування.

  • КАРРА – надане програмне забезпечення включає:

Workstation: набір інструментів для динамічного аналізу даних, включаючи інтерпретацію результатів випробування свердловин та аналіз видобутку.

Emerude: комплексна програмна платформа для аналізу каротажних діаграм обсаджених свердловин, що забезпечує перехід від аналізу каротажних діаграм до інтегрованого рішення.

  • IHS Markit – надане програмне забезпечення включає:

Harmony Enterprise: розроблено для аналізу нафтових і газових свердловин, що надає інструменти для прогнозування видобутку і моделювання резервуарів. Воно централізує дані та робочі процеси, даючи змогу ефективно керувати до 100 000 свердловин в одному проєкті.

Kingdom: геофізичне програмне забезпечення для інтерпретації сейсмічних і геологічних даних.

Welltest: Програмне забезпечення для аналізу перехідних процесів тиску, що допомагає інтерпретувати дані про дебіт та тиск у нафтових і газових свердловинах для прогнозування майбутньої продуктивності.

  • Rock Flow Dynamics – надане програмне забезпечення:

tNavigator: Потужне програмне рішення для динамічного моделювання резервуарів у нафтогазовій галузі. Воно являє собою єдиний виконуваний файл, який дає змогу користувачам будувати статичні та динамічні моделі резервуарів, виконувати моделювання та проводити аналіз невизначеності за допомогою інтегрованого робочого процесу.

Викладачі та студенти кафедри підтримують зв'язки з представниками нафтогазовидобувних та сервісних компаній України: Укргазвидобування, Укрнафта, ДТЕК Нафтогаз, Schlumberger Ukraine, Weatherford Ukraine, Бурова Техніка, Геосинтез Інжинірінг, Укрнаукагеоцентр, Науканафтогаз, УкрНДІГаз, Полтавська газонафтова компанія, ГеоАльянс Груп, Укрнафтобуріння та багато інших. Вони проходять стажування та підвищення кваліфікації задля оновлення змісту освітніх компонент і вдосконалення методів навчання.

  • Михайловська О.В., Рубель В.П., Ларцева І.І. – курси «Petrel Geoligical Interpretation and Modeling» від компанії SLB (2023), Педченко М.М., Педченко Л.О. – курси «Techlog Fundamentals» від компанії SLB (2023доц. Дмитренко В.І. – у «Полтавська нафтогазова компанія» (2022).
  • Відповідно договору про співпрацю між компанією ДТЕК Нафтогаз і НУПП, спеціалісти навчально-наукового інституту нафти і газу прочитали курс лекцій для спеціалістів компанії ДТЕК на тему: «Cучасні технології для підвищення ефективності розробки родовищ нафти і газу». У жвавому обговоренні новітніх напрямків розвитку нафтогазової галузі приймали участь спеціалісти відділу аудиту компанії ДТЕК та викладачі кафедри нафтогазової інженерії та технологій: Дмитренко В.І. та Зімін О.Л..
  • Відповідно договору про співпрацю між компанією ПАТ «УКРНАФТА» і НУПП, науково-педагогічні працівники навчально-наукового інституту нафти і газу 2024 р. прочитали курс лекцій для підвищення кваліфікації інженерно-технічних працівників компанії ПАТ «УКРНАФТА» на тему: «Вимоги безпеки при виконанні окремих видів робіт на виробничих об’єктах нафтогазової промисловості» .
  • Відповідно договору про співпрацю з компанією АТ «Укргазвидобування» науково-педагогічні працівники кафедри НГІТ у 2025 р. прочитали курс лекцій для підвищення кваліфікації майстрів з добування нафти, газу та конденсату компанії – «Курс підвищення кваліфікації майстрів з добування нафти, газу та конденсату».

Представники нафтогазового бізнесу постійно запрошують студентів університету на практику та діляться досвідом роботи у галузі. Після отримання диплому з нафтогазової інженерії випускники кафедри мають змогу отримати роботу у численних нафтогазовидобувних та сервісних організаціях Полтави та всієї України.

https://nupp.edu.ua/.../studenti-politekhniki-vidvidali...