2021-07-13

Полтавська політехніка співпрацюватиме з одним із найсучасніших у світі центром підготовки буровиків

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» підписав Меморандум про співробітництво з одним із найсучасніших навчальних центрів для фахівців нафтогазової галузі – Бакинською школою буріння (Baku Drilling School).

Полтавська політехніка співпрацюватиме з одним із найсучасніших у світі центром підготовки буровиків

Перебуваючи із робочим візитом в Азербайджані, ректор Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко, директор ТОВ «Веллсайт Діджітал» Ігор Вітрик та проректор з наукової та міжнародної роботи Світлана Сівіцька відвідали найсучасніший навчальний центр з буріння у регіоні Каспійського басейну.

Бакинська школа буріння (Baku Drilling School) – це міжнародний акредитований навчально-консультаційний центр, де фахівці нафтогазового профілю проходять спеціальну підготовку за орієнтованими на безпеку, інноваційними, ефективними та інтегрованими навчальними програмами для сертифікації за міжнародними стандартами. Школа створена 23 жовтня 2019 року за підтримки SOCAR AQS. Інноваційний Центр Навчання отримав акредитацію İWCF 2, 3 і 4-го рівня для контролю свердловин під час буріння і капітального ремонту, акредитацію IADC для тренінгів для бурильників і супервайзерів, а також акредитацію OPITO з техніки безпеки і технічної підготовки.

Директор Baku Drilling School, віце-президент європейської філії IWCF Наріман Мустафаєв особисто ознайомив делегацію Полтавської політехніки із роботою навчального центру, сертифікованими тренерами та процесом підготовки фахівців нафтогазового профілю за міжнародними стандартами.

«Маючи міжнародних експертів і найбільш інноваційні симулятори бурових установок, школа відіграє важливу роль у навчанні професійних кадрів для бурових робіт в регіоні. Даний центр підготовки буровиків об'єднує провідні нафтогазові компанії і навчальні заклади для підготовки фахівців, що відповідають найсучаснішим вимогам. Важко переоцінити роль інноваційної матеріально-технічної бази у підготовці сучасних фахівців – це значний вклад в об'єднання теоретичних і практичних знань молодих фахівців. Ми поєднали 175-річну нафтову історію Баку та інновації», – розповів директор Наріман Мустафаєв.

У навчальному центрі встановлені найсучасніші у світі тренажери, які допомагають сформувати нову універсальну мову буріння, щоб зменшити вплив людського фактору та знизити потенційні ризики. Представники Полтавської політехніки випробували роботу Endeavor XI Platinum та порівняли з Drilling Systems DrillSim-50, який встановлений і в Бакинській школі буріння, і в Полтавській політехніці.

Багатофункціональний симулятор Endeavor XI Platinum заздалегідь визначає геофізичні і геологічні особливості пластів землі, забезпечує прогнозування складнощів і ризиків, які можуть виникнути під час буріння і це дає фахівцям унікальну можливість запобігти потенційним проблемам. Учасники тренінгу можуть візуалізувати і управляти будь-якими буровими установками і свердловинами, використовуючи можливості симулятора за допомогою формату 3D моделі GeoCube. Це допомагає молодим фахівцям успішно справлятися із завданнями в умовах реального буріння як професійно, так і психологічно.

Директор ТОВ «Веллсайт Діджітал» Ігор Вітрик презентував досвід роботи тренінг-центру для навчання та сертифікації фахівців нафтогазового профілю за стандартами IWCF – найсучаснішого в Україні тренінг-центр з буровими симуляторами, відкритого у 2020 році на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

«Вписуємо Полтаву на мапу найкращих у світі (!) центрів для підготовки фахівців нафтогазової сфери! Бакинська школа буріння бездоганно поєднала традиції, сформовані за 175 років історії видобутку нафти в Баку, та інновації, які пропонує науково-технічний прогрес. Мені надзвичайно імпонує такий підхід, адже подібним чином розвивається і Полтавська політехніка, яка динамічно оновлюється, зберігаючи понад 200-річні освітні традиції. З кожним роком співпраця університету з бізнес-партнерами і реалізація формули успіху «освіта+наука+бізнес+влада» приносить нові результати. Запозичення передового закордонного досвіду відкриття нових лабораторій та підготовки фахівців за міжнародними стандартами – це ще один крок у майбутнє. Започаткування співробітництва з Baku Drilling School для університету – це черговий крок в удосконаленні підготовки висококваліфікованих кадрів для галузі, готових до роботи одразу після успішного проходження курсів за міжнародними стандартами», – прокоментував ректор університету, професор Володимир Онищенко. Він презентував досвід Полтавської політехніки, яка стала майданчиком ефективного діалогу освіти та бізнесу, науки та влади.

Задля подальшої ефективної підготовки фахівців нафтогазового профілю за міжнародними стандартами, ректор університету підписав тристоронній  Меморандум про співробітництво між Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» (Україна), ТОВ «Веллсайт Діджітал» (Україна) і Бакинською школою буріння (Азербайджанська Республіка). Сторони мають наміри забезпечувати спільними зусиллями розвиток науково-технічних знань фахівців нафтогазової галузі шляхом обміну досвідом та ефективного використання спільного матеріально-технічного, педагогічного, методологічного і наукового потенціалу.

Також під час робочого візиту до Баку делегація Полтавської політехніки домовилась про нові спільні наукові проєкти з Азербайджанським державним університетом нафти і промисловості.

Медіа–центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»