2025-03-18

Магістрантка-перекладачка поділилася враженнями від навчання у Мадридському університеті

Студентка магістратури спеціальності 035 Філологія Національного університету імені Юрія Кондратюка Владлена Деміхіна розповіла про навчання у Мадридському університеті і нові можливості для професійного розвитку.

Магістрантка-перекладачка поділилася враженнями від навчання у Мадридському університеті

У весняному семестрі 2024/2025 навчального року студентка магістратури спеціальності 035 Філологія Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Владлена Деміхіна навчається за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в одному з провідних європейських університетів – Universidad Complutense de Madrid (UCM). Участь у програмі мобільності Erasmus+ відкрила для дівчини  нові можливості для професійного розвитку, культурного обміну та вдосконалення мовних навичок.

Мадридський університет Complutense є одним із найпрестижніших навчальних закладів Іспанії та входить до переліку найкращих університетів світу. Він пропонує широкий спектр навчальних програм, зокрема у галузі мовознавства та перекладознавства, що дозволяє студентам отримати ґрунтовні знання та практичний досвід. Університет заснований у 1499 році. На сьогодні це один із провідних освітніх і наукових центрів Європи, що відіграє важливу роль у розвитку світової науки та освіти. Заклад має розгалужену інфраструктуру, включаючи сучасні бібліотеки, лабораторії, дослідницькі центри та кампуси, що створюють ідеальне середовище для навчання та наукової діяльності студентів.

UCM пропонує навчання за понад 80 бакалаврськими та 200 магістерськими програмами, а також численними докторськими спеціальностями. Завдяки міжнародному визнанню та високому рівню викладання університет щорічно приймає тисячі студентів з усього світу. Велика увага приділяється міжнародним зв’язкам та програмам академічної мобільності, що дозволяє студентам брати участь у спільних освітніх та дослідницьких проєктах, розширюючи можливості для кар’єрного зростання.

Владлена Деміхіна поділилася своїми враженнями від навчання в UCM та розповіла про унікальні можливості, які їй надала програма академічної мобільності.

«В Universidad Complutense de Madrid я вивчаю дисципліни, які безпосередньо пов’язані з лінгвістикою та перекладом. Кожен викладач має свій унікальний підхід до навчання, що дозволяє не лише засвоювати нову інформацію, а й розширювати власний світогляд. Знайомство з різними методиками викладання та аналіз мовних процесів у міжнародному контексті є надзвичайно цінним для мене як майбутнього перекладача», – ділиться учасниця мобільності.

За словами Владлени, особливу увагу вона приділяє курсам, присвяченим англійській мові в бі- та мультилінгвальному освітньому середовищі. Вивчення цих дисциплін допомагає краще зрозуміти, як функціонує система дво- та багатомовного навчання, які виклики постають перед викладачами та які стратегії використовуються для ефективного викладання мов.

«Одним із найбільш цікавих курсів є соціолінгвістика, де ми розглядаємо вплив мови на суспільство та аналізуємо мовні зміни в умовах глобалізації. Також я вивчаю англійську як міжнародну мову та міжкультурну комунікацію, що дає змогу глибше розуміти, як відбувається взаємодія між різними культурами та які комунікаційні особливості необхідно враховувати в роботі перекладача», – зазначає студентка.

Окрім навчання, Владлена активно досліджує культуру та традиції Іспанії. Вона відвідує історичні місця Мадрида, знайомиться з місцевими звичаями та традиціями, що дозволяє їй не лише вдосконалювати знання іспанської мови, а й краще розуміти ментальність іспанців.

«Мадрид – це місто, яке зачаровує з першого погляду. Його вражаюча архітектура, вузькі старовинні вулички, мальовничі парки та затишні кав’ярні створюють особливу атмосферу. Тут я відвідала знаменитий Парк Ретіро, музей Прадо та Королівський палац – місця, що розкривають багату історію та культурну спадщину Іспанії. Окрім того, у Мадриді завжди панує атмосфера свята: місто ніколи не спить, воно сповнене мистецтва, музики та натхнення», – розповідає студентка.

Як зазначає Владлена Деміхіна, участь у програмі Erasmus+ стала для неї справжнім викликом, який приніс неоціненний досвід. Вона закликає інших студентів не боятися випробувань та сміливо брати участь у міжнародних програмах академічної мобільності.

«Навчання за кордоном – це не лише можливість отримати якісну освіту, а й шанс відкрити для себе новий світ. Erasmus+ дозволяє покращити професійні навички і розвинути самостійність, комунікативні здібності та адаптивність. Я надзвичайно вдячна Полтавській політехніці за підтримку та можливість навчатися в Іспанії. Цей досвід безумовно стане міцним фундаментом для мого професійного розвитку», – підсумовує магістрантка.

Програма Erasmus+ відкриває нові горизонти для українських студентів, сприяє інтеграції у міжнародний освітній простір. Владлена Деміхіна стала яскравим прикладом того, як академічна мобільність допомагає реалізувати мрії та досягати нових вершин у навчанні та кар’єрі.

«Міжнародний досвід навчання є надзвичайно цінним для професійного становлення студентів. Програма Erasmus+ не лише надає можливість здобути нові знання, а й сприяє розвитку міжкультурної комунікації, розширює горизонти та навчає адаптуватися до різних навчальних систем. Ми невпинно розширюємо мережу наших міжнародних партнерів, щоб студенти Полтавської політехніки мали можливість брати участь у програмах мобільності в найкращих європейських університетах, отримувати унікальний досвід та ділитися ним із академічною спільнотою України», – зазначає Анна Павельєва, координаторка міжнародної діяльності у Полтавській політехніці.

Нагадаємо, зараз відкритий конкурс на навчання за програмами кредитної академічної мобільності в Австрії,  НорвегіїСловаччині та Данії.

Нещодавно науковиця Полтавської політехніки Наталія Новосельчук взяла участь у міжнародному проєкті «Збереження архітектурної спадщини під час війни: українська модель», а майбутня перекладачка взяла участь у тренінгу за програмою Erasmus+ на тему трансформації конфліктів,

Відзначимо, студенти Полтавської політехніки мають можливість навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року у провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.

За детальнішою інформацією звертайтеся до:

  • відділу міжнародних зв’язків: interoffice@nupp.edu.ua (каб. 213-Ц);
  • координаторки програми – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд. 310-Ц, email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +3-8-(095)-91-08-192).

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»