2023-05-01

«Весняна школа-2023»: магістрантки політехніки вивчали передові практики ЄС щодо реалізації глобальних Цілей сталого розвитку

Магістрантки спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Діана Кудряшова та Анастасія Купач взяли участь у «Весняній школі-2023» проєкту Жан Монне за програмою Erasmus+. Учасниці дізналися про передові практики ЄС щодо оцінки життєвого циклу, соціального, екологічного обліку та звітності щодо сталого розвитку.

Упродовж 18-21 квітня 2023 року студентки-магістрантки спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Діана Кудряшова та Анастасія Купач пройшли навчання «Передова практика ЄС щодо оцінки життєвого циклу, соціального, екологічного обліку та звітності щодо сталого розвитку» у «Весняній школі-2023» проєкту Жан Монне за програмою Erasmus+.

Упродовж чотирьох насичених днів студентки вивчали:

• цілі сталого розвитку: глобальний та локальні контексти;
  • концепцію оцінки життєвого циклу (ОЖЦ) Цілей сталого розвитку;
  • стандартизацію та процедури ОЖЦ;
  • програмне забезпечення для ОЖЦ та застосування у практиці прийняття рішень;
  • засади соціального та екологічного обліку: соціальний та бізнес дискурси щодо сталого розвитку;
  • соціальну підзвітність та соціальний облік. Екологічний облік;
  • звітність зі сталого розвитку та надання впевненості щодо неї;
  • аудит звітності зі сталого розвитку.

Також під час навчання учасниці розглянули реальні проєкти реалізації ЦСР від провідних науковців України – докторантки Національного університету біоресурсів та природокористування України (Київ, Україна); запрошеного дослідника Університету Марії Кюрі-Складовської (Польща); виконавчого директора Громадської спілки «Мережа агенцій місцевого економічного розвитку» Ірини Костецької ( «Розробка проєктів громад для досягнення цілей сталого розвитку»), доктора економічних наук, доцента, професора кафедри обліку, аудиту та оподаткування Державного біотехнологічного університету (м. Харків) Станіслава Василішина («Досягнення сталого розвитку бізнесу: трансформація місії професійних бухгалтерів та фінансистів»), Professor, Expert on CSR & Sustainability & University Social Responsibility & Monitoring, Evaluation, and Reporting Analyst Inna Khovrak («From selecting to successfully using sustainability reporting frameworks: experience of Norway and Poland for Ukraine»).

Зміст пройденого навчання відповідає загальним та фаховим компетентностям майбутніх фахівців спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини. Студентки – магістрантки змогли не лише посилити свої знання з міжнародних відносин заради збереження екології та реалізації глобальних Цілей сталого розвитку, а й попрацювати з професіоналами - практиками та обговорити з ними актуальні питання сьогодення щодо реалізації Цілей Сталого Розвитку у післявоєнний період в Україні.

Нагадуємо, студентки політехніки навчаються за програмою академічного обміну Erasmus+ у Білостоцькій політехніці.

Раніше науковці-філологи обмінялися досвідом щодо впровадження інноваційних технологій у процес іншомовної підготовки фахівців.