19 травня у Студентському хабі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» засновник громадської організації «ВПО України», народний депутат України, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій, Луганській областях і Автономній Республіці Крим, міста Севастополь, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко та народний депутат України Костянтин Касай зустрівся з внутрішньо переміщеними особами, що проживають на території студмістечка Полтавської політехніки.
«Вже дев’ять років я і моя родина, на жаль, знаємо, що таке бути вимушено внутрішньо переміщеними особами. Щоб допомагати усім, хто реально потребує підтримки, спільно з колегами – народними депутатами України наприкінці лютого 2022 року створили громадську організацію «ВПО України» і вже рік займаємося волонтерською громадською діяльністю, допомагаючи нашим землякам-переселенцям з усіх куточків країни.
Добре, що в нашій країні є люди, яким небайдужа доля переселенців, які допомагають людям морально та фізично впоратися з цією проблемою. Наразі наша країна об’єдналася у єдиному спротиві окупантам та дбає про своїх громадян, змушених залишити домівки, улюблену роботу, поруйновані міста й села. Сподіваюся, що наша спільна допомога та небайдужість, емпатія до людського горя допоможе нам вистояти й надалі.
Особисто від себе та всієї нашої команди висловлюємо слова щирої вдячності усьому науково – педагогічному колективу Полтавської політехніки на чолі з ректором, професором Володимиром Онищенком за вашу сумлінну працю задля відновлення нашої країни, всебічну підтримку внутрішньо переміщених осіб, розуміння їхніх потреб та запитів», - відзначив засновник громадської організації «ВПО України», Народний депутат України Максим Ткаченко.
Під час зустрічі переселенці-мешканці гуртожитків університету дізналися про Всеукраїнський Пункт Об'єднання, який нещодавно відкрився на теренах міста Полтави. Пункт надає допомогу вимушено переміщеним особам з питань пошуку житла, роботи, працевлаштування, надання юридичної та гуманітарної допомоги тощо. Всеукраїнський Пункт Об'єднання стане місцем для полтавської спільноти переселенців, де вони зможуть поділитися набутим досвідом проживання у новому місті, необхідною інформацією та заручитися підтримкою один одного. Пункт об’єднання знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Соборності, 14.
Зауважимо, що з лютого 2022 року на території студмістечка Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» проживало понад 1,5 тисячі внутрішньо переміщених осіб, в тому числі понад 100 студентів-переселенців. Університет активно співпрацює з благодійними організаціями, долучаючи гуманітарну допомогу для внутрішньо переміщених осіб, проводить благодійні заходи та концерти з їхнім залученням. На базі університету працює психологічна служба, яка опікується самопочуттям та здоров’ям всіх постраждалих внаслідок російської агресії.
У рамках зустрічі присутні дізналися про роботу громадської організації «ВПО України», обговорили комфортні умови проживання в гуртожитках Полтавської політехніки, отримали відповіді на найактуальніші запитання та відкрито поспілкувалися у невимушеній та затишній атмосфері.
Учасники заходу висловили слова щирої вдячності керівництву, особисто ректору Володимиру Онищенку та усій команді Полтавської політехніки за надані комфортні умови для проживання, щоденне гаряче харчування, психологічну підтримку, організоване працівниками студентського містечка цілодобове консультування для внутрішньо переміщених осіб з приводу забезпечення будь - яких їхніх потреб і запитів.
Нагадуємо, раніше засновники громадської організації «ВПО України» – народні депутати України Максим Ткаченко та Сергій Козир, а також представник Полтавщини у парламенті Андрій Боблях завітали до Полтавської політехніки.
У рамках візиту народні депутати України ознайомилися з інноваційними та сучасними локаціями університету, в яких здобувачі вищої освіти усіх рівнів отримують освітні послуги та зустрілись у нещодавно відкритому студентському хабі з молоддю – вимушеними переселенцями з Донеччини, Луганщини, Харківщини, Сумщини та Миколаївщини, які навчаються у Національному університеті Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та живуть у студмістечку.
Раніше МОМ України надала непродовольчу допомогу переселенцям, які проживають у студмістечку політехніки.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»