2023-11-28

Науковиця політехніки прочитала студентам румунського університету гостьову лекцію, присвячену транснаціональним корпораціям

Кандидатка економічних наук, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Полтавської політехніки Наталія Безрукова провела гостьову лекцію для студентів спеціальності Міжнародні відносини в рамках співпраці з Сучавським університетом імені Штефана чел Маре (Румунія).

Науковиця політехніки прочитала студентам румунського університету  гостьову лекцію,  присвячену транснаціональним корпораціям

У рамках співпраці із Сучавським університетом імені Штефана чел Маре (Румунія) – Stefan cel Mare University of Suceava, у зимовому семестрі 2023/2024 навчального року заплановано проведення серії двосторонніх лекцій – по чотири  у кожному із закладів вищої освіти.

27 листопада 2023 року кандидатка економічних наук, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Полтавської політехніки  Наталія Безрукова провела гостьову лекцію «Ttransnational corporations as the main actors of the global economy» («Транснаціональні компанії як основні рушії глобальної економіки») для студентів спеціальності Міжнародні відносини в рамках співпраці з партнерським університетом – Сучавським університетом імені Штефана чел Маре (Румунія).

Під час лекції учасники розглянули  питання  глобалізації  та її основні індикатори, масштаби діяльності транснаціональних корпорацій, основні причини транснаціоналізації.

Науковиця Наталія Безрукова розповіла про диверсифікований вплив глобалізації на політичне, економічне та соціально-культурне середовище країн світу, проаналізувала основні показники даного процесу та країни, які є найбільш інтегрованими у глобальний економічний простір і мають найбільш конкурентоспроможні економіки.

Найбільш обговорюваним питанням були масштаби діяльності транснаціональних корпорацій в світовій економіці. Викладачка  проаналізувала значний масив статистичних даних, що висвітлюють  останні тенденції у розвитку транснаціональних корпорацій, окреслені головні причини транснаціоналізації.

На завершення лекції відбулася цікава дискусія щодо впливу транснаціональних корпорацій на розвиток малого та середнього бізнесу в різних країнах.

Щиро дякуємо нашим партнерам за можливість провести гостьові лекції студентам Сучавського університету імені Штефана Маре (Румунія), обмінятись досвідом, подискутувати на важливі теми.

Нагадаємо, в цьому семестрі гостьові лекції в румунському університеті прочитають науковці Полтавської політехніки Альона Буряк, Аліна Чайкіна, Наталія Безрукова, Євгенія Хоменко та Віктор Чернишов.

Науковці Сучавського університету імені Штефана чел Маре (Румунія) проведуть для академічної спільноти та студентів Полтавської політехніки наступні гостьові лекції:

Галузь знань Лектор Тема Мова лекції Дата та місце проведення
International Relations Marcela Slusarciuc, PhD, Assistant Professor Cross-border regions - areas of stability for EU, inside and outside English 22 листопада 2023 року, 4 пара, Зала засідань вченої ради
Communication Marin Gherman, PhD, Assistant Professor Stereotypes, myths and narratives of disinformation in the Romanian-Ukrainian relations Ukrainian 5 грудня 2023 року, 3 пара, ауд. 318 ц
History Florin Pintescu, PhD, Professor Moldavian-Cossack relations in the XVI-XVIIIth centuries English 7 грудня 2023 року, 4 пара, ауд.318 ц
Interdisciplinary – Sociology, Human Resources, Social Work Geta Mitrea, PhD, Assistant Professor Facilitating the Use of New Data Sources for Official Statistics (B2G4S) English 11 грудня 2023 року, 4 пара, ауд. 318 ц

До участі запрошуються студенти, аспіранти, науково-педагогічні працівники та співробітники політехніки.

За детальнішою інформацією стосовно лекцій звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб.320-Ф, interoffice@nupp.edu.ua).

Нещодавно спільно з колегами з Сучавського університету імені Штефана чел Маре (Румунія) науковці політехніки провели онлайн-воркшоп «Teaching in Times of Crisis», а студенти Полтавської політехніки взяли участь в онлайн-воркшопі «European Cooperation Day – Crisis Superpowers».

Відзначимо, студенти Полтавської політехніки мають можливість навчатись за кордоном за грантовими програмами кредитної академічної мобільності Erasmus+ впродовж семестру або цілого навчального року в провідних університетах Австрії, Гренландії, Данії, Естонії, Литви, Латвії, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Чехії.

За детальнішою інформацією стосовно актуальних програм академічної мобільності звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків (каб.320-Ф, interoffice@nupp.edu.ua) або до координаторки міжнародного співробітництва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – к.філол.н., доцентки кафедри германської філології та перекладу Павельєвої Анни Костянтинівни (ауд.310Ц), email: kunsite.zi@gmail.com, телефон: +3-8-(095)-91-08-192).

Також усі бажаючі запрошуються на гостьові лекції з літератури 21 сторіччя, які читають провідні фахівці з різних університетів ЄС, США, Канади. Гостьові лекції проходять щосереди у змішаному форматі на четвертій парі (13.30-14.50) в ауд.318 Ц Полтавської політехніки. Долучитись до заходів можуть усі студенти та науково-педагогічні працівники Полтавської політехніки як офлайн, так і дистанційно (щоб отримати посилання на Zoom, звертайтесь на кафедру германської філології та перекладу в ауд.310 Ц).

Нещодавно  проректор з наукової та міжнародної роботи взяла участь у засіданні Ради проректорів з міжнародного співробітництва.