2023-01-09

Оголошено нові конкурси за програмою НАТО «Наука заради миру та безпеки» на 2023 рік

Програма НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS) оголошує нові конкурси для науковців на 2023 рік. Перевага надається дослідженням у сфері штучного інтелекту, квантових та біотехнологій, технологічної конвергенції, зміни клімату, екологічної та енергетичної безпеки. Дедлайн подання заявок – 17 лютого 2023 року.

Програма НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS) посилює цивільну науку і технології для подолання нових викликів у сфері безпеки та їхнього впливу на міжнародну безпеку.

Пріоритетна тематика, якій буде у 2023 році приділено особливу увагу:

• нові та проривні технології: політика, пов’язана з новими та проривними технологіями, квантові технології, автономність, штучний інтелект, дані, біотехнологія та вдосконалення людини, нові матеріали та виробництво, технологічна конвергенція;
  • зміни клімату та безпека / екологічна безпека / енергетична безпека.

Науковці можуть отримати фінансування від програми НАТО у таких форматах:

• проведення багаторічних проєктів досліджень і розробок (MYP);
  • організація подій: семінарів (ARW), курсів підвищення кваліфікації (ATC), інститутів передових досліджень (ASI).

Пропозиції мають бути розроблені спільно науковцями чи експертами принаймні однієї країни НАТО й однієї відповідної країни-партнера.

Тривалість проєкту – до 36 місяців. Орієнтовний бюджет одного проєкту – від 150 000 до 350 000 євро.

Дедлайн подання заявок – 17 лютого 2023 року.

Докладніше про Програму SPS

Медіа-центр