2022-08-10

Політехніка посіла перше місце серед полтавських університетів у рейтингу Webometrics

Лідерські позиції серед закладів вищої освіти Полтавської області другий рік поспіль зберігає Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», посідаючи 52 місце серед провідних українських університетів. Згідно з оприлюдненими результатами міжнародного рейтингу університетів світу Ranking Web of Universities (Webometrics) за липень 2022 року Полтавська політехніка не лише залишається на 1 місці серед університетів Полтавщини, а й піднялась на 15 позицій вгору.

Згідно з нещодавно оприлюдненим рейтингом Ranking Web of Universities (Webometrics) за липень 2022 року, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» зберігає лідерські позиції серед закладів вищої освіти Полтавського регіону і піднявся  на 15 позицій вгору.

Варто відзначити той факт, що найбільший академічний рейтинг закладів вищої освіти вже понад 15 років кожні півроку досліджує веб-ресурси понад 30 тисяч провідних університетів світу.

Серед ТОП-100 українських закладів вищої освіти Полтавська політехніка посіла 52 місце. Всього до рейтингу увійшло 312  українських університетів.

Позиції закладів вищої освіти Полтавської області у міжнародному рейтингу Webometrics 2022

Заклад вищої освіти

Рейтинг січень 2022

Рейтинг липень 2022

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

67

52

Полтавський університет економіки і торгівлі

81

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

90

57

Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка

131

134

Полтавський державний аграрний університет

164

Нагадаємо, система ранжування  освітньо-наукових установ базується на комбінованому показнику, який враховує обсяг веб-змісту, а також вплив публікацій за кількістю зовнішніх цитат.

Вебометрія – це аналіз  усіх видів медіа-інформації з використанням науково метричних, бібліометричних і інформаційних підходів. Відмінними рисами рейтингу Webometrics є сталість методології і висока динамічність змін показників рейтингу. У той час як методології інших рейтингів постійно змінюються, принципи ранжування  Webometrics залишаються незмінними.

«Методи і підходи оцінки навчальних закладів відповідають Берлінським принципам  ранжування вищих навчальних закладів, затверджених як основних для порівняльних досліджень національних систем вищої освіти Міжнародною експертною групою  по ранжуванню (IREG), заснованою  у 2004 році Європейським центром з вищої освіти ЮНЕСКО (UNESCO–CEPES) та Інститутом політики вищої освіти у Вашингтоні (Institute for Higher Education Policy). Запрошуємо на навчання до сучасного університету, досягнення якого високо відзначені у міжнародних та всеукраїнських рейтингах! Обирайте великі можливості найкращих! Все буде Україна!» – прокоментував ректор Володимир Онищенко.

Раніше Полтавська політехніка визнана найкращим полтавським багатопрофільним університетом та увійшла до ТОП-50 провідних університетів у світовому рейтингу U-Multirank -2022.

Медіа-центр