2023-12-09

Політехніка представила сучасні освітні технології і досвід роботи з обдарованими дітьми

Представники Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» взяли участь в обласному семінарі-практикумі «Освітня експіріенс-платформа: наукові МАНдрівки». Ректор університету, президент Полтавського територіального відділення МАН Володимир Онищенко презентував роль університету у популяризації науки серед молоді, досвід створення інноваційного освітнього простору, роботи з обдарованими дітьми та найсучасніші освітні технології, запроваджені в університеті.

Політехніка представила сучасні освітні технології і досвід роботи з обдарованими дітьми

Науковці Полтавської політехніки представили технологічні новинки для ІТ, енергетичного сектору, відбудови, діджиталізації, можливості для STEM та STEAM-освіти.

7 грудня відбувся обласний семінар-практикум «Освітня експіріенс-платформа: наукові МАНдрівки». Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» підтримав ініціативу Комунального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» та Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА, реалізовану для підвищення якості освітнього процесу і рівня організації роботи з дослідницько-експериментального напрямку Полтавського територіального відділення Малої академії наук України у 2023/2024 навчальному році, популяризації інноваційних практик наукової освіти, обміну досвідом щодо використання модернізованих підходів у контексті розв’язання питань підтримки та супроводу обдарованої учнівської молоді в сучасному інформаційно-освітньому просторі.

У заході взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський, депутат Полтавської обласної ради, голова комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури Олег Діденко, керівники і науковці закладів вищої освіти Полтавщини, освітяни з територіальних громад області.

На дослідницько-експериментальному майданчику «Інноваційні практики наукової освіти» науковці Полтавської політехніки представили новітні розробки повітряних і наземних дронів, технології для нафтогазової, будівельної галузі, діджиталізації, можливості для STEM та STEAM-освіти. Кандидат технічних наук, доцент кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Богдан Боряк і аспірант Олексій Михайліченко демонстрували характеристики розробок і управління дронами. Випускник ННІ інформаційних технологій та робототехніки, а нині PhD-студент став відомим після того, як в якості дипломної роботи створив універсальний наземний дрон і виклав у вільний доступ програму для його модифікації.

Ректор, професор Володимир Онищенко презентував роль Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» у популяризації науки серед молоді, створенні інноваційного освітнього простору,  досвід роботи з обдарованими дітьми та найсучасніші освітні технології, запроваджені в університеті.

Як президент Полтавського територіального відділення МАН, ректор Полтавської політехніки виконав почесне доручення і передав учасникам семінару вітання від Президента Національного центру ЮНЕСКО Мала академія наук України, доктора фізико-математичних наук, професора, академіка НАН України, академіка НАПН України, члена президії Національної академії наук України Станіслава Довгого.

«Захід став одним з реальних кроків для підвищення якості освітнього процесу і рівня організації роботи з дослідницько-експериментального напрямку Полтавського територіального відділення Малої академії наук України у цьому навчальному році, про що ми неодноразово говорили з методистами КЗ Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді».

Наше відділення входить до ТОП-5 найкращих, але ми прагнемо до вищих позицій! Наші юні науковці мають чимало здобутків – у 2022-2023 навчальному році на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів МАН України Полтавщину представляв 61 учасник: 39 конкурсантів отримали нагороди, а  8 учнів стали лауреатами стипендій Президента України!

Це золотий фонд інтелектуального капіталу Полтавської області. Освітяни Полтавщини, педагоги, наставники за підтримки науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти самовіддано працюють над залученням молоді до наукової діяльності.

Дуже радий, що педагоги з усієї області приєднались до обміну досвідом щодо використання модернізованих підходів в освітньому процесі, супроводу обдарованої учнівської молоді та взаємодії у сучасному інформаційно-освітньому просторі.

Університет-лідер – Полтавська політехніка продовжить масштабну співпрацю з педагогами і активну роботу для розкриття потенціалу школярів і студентів!

Важливо перебувати на одній хвилі з молоддю і вчасно давати їй можливості для реалізації – це і є стратегічні інвестиції у майбутнє України!» – наголосив ректор Володимир Онищенко.

«МАНівська культура – дуже потужна й перспективна тема для молоді. Нам усім варто докладати зусиль, щоб молоді люди прагнули займатися наукою, а результати цієї роботи мали праксіологічний характер. Полтавщина має потенціал і потужних науковців-наставників, які відомі в Україні та за її межами. Більшість МАНівців повернулись із перемогою національного рівня, коли представляли свої наукові роботи в Києві. Такі історії повинні стати історіями успіху. Надалі маємо працювати на спільній платформі, яка дасть позитивні результати із залучення міжнародних партнерів», – зазначив заступник начальника ОВА Антон Чубенко.

«Зацікавити дітей до наукової діяльності непросто. Цього року маємо переможний результат: Полтавщина увійшла до п’ятірки лідерів. Хочу зауважити, що й перемоги на полі бою починаються в наукових лабораторіях. Саме там створюють технології, що допомагають нищити ворога», – зауважив директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський.

«Молодь тонко відчуває зміни, вона є рушійною силою змін. Одне із завдань наукових керівників – зацікавити її навчатися та працювати на Полтавщині. Спрямованість Малої академії наук – на розвиток наукового світогляду, популяризацію науки та формування дослідницьких компетенцій. Молодь цікавиться передовою наукою. І ми мотивуємо до цієї роботи. Цього року в нас з’явилося кілька нових секцій, пов’язаних з оборонними технологіями», – наголосив в.о. директора Комунального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Валерій Биков.

Своєю історією успіху поділилась переможниця ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України 2023 року (секція фольклористики), стипендіатка Президента України 2023 року.

«Після повномасштабного російського вторгнення разом з моїм науковим керівником Юлією Іванівною Браїлко зрозуміли, що треба писати про нинішню народну творчість. Збирати новітній фольклор було цікаво. Це надихало і дозволяло хоч на трохи відволіктися від страхітливої дійсності. Наш проєкт «Жанрова система українського воєнного інтернетлору періоду 2022 – початку 2023 року» став переможним на конкурсі-захисті МАН. Я посіла перше місце на обласному етапі і стала золотою призеркою всеукраїнського етапу. У процесі роботи ми з моїм науковим керівником уклали і видали збірку народного гумору «Буде тобі враже як Залужний скаже». Тираж передали бійцям на фронт і благодійній організації «Полтавський батальйон небайдужих». Цього року знову беру участь у конкурсі-захисті МАН – уже в іншому відділенні та в іншій секції, проте залишаюсь вірною філології. Намагатимусь робити всеможливе, аби показати не менш успішні результати», – розповіла Марія Фуголь, учениця 11 класу Комунального закладу «Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1 імені І. П. Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області». Цього року вона взяла участь у Всеукраїнському конкурсі «Олімпіада геніїв України» з роботою, присвяченою забрудненню повітря, і в національному фіналі здобула срібну нагороду.

Робота семінару продовжилась на базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського.

Під час методичного практикуму педагоги розглянули науково-інтелектуальні конкурси та творчо-мистецькі заходи як запоруку розкриття та реалізації особистісного потенціалу обдарованої дитини, виклики сьогодення, які постали перед уачсниками всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, академічну доброчесність у науково-дослідницькій діяльності та важливі навички наукового пошуку.

Нагадаємо, Полтавська політехніка підписала угоду про співробітництво з Полтавською обласною Малою академією наук учнівської молоді, а також  угоду про науково-освітню співпрацю з освітянами Полтавської громади, у рамках якої у політехніці відбувся науково-практичний семінар директорів ЗЗСО Полтавської міської територіальної громади.

Нещодавно в університеті психологи, правоохоронці і рятувальники обговорили розвиток психологічної стійкості у сім’ях, освіті і суспільстві під час війни і відбулися тренінги для заступників директорів шкіл Полтавської громади «Освітній простір без булінгу».

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»