2024-05-07

Полтавська політехніка лідирує серед ЗВО Полтави у рейтингу наукової діяльності

На сайті Освіта.ua оприлюднений щорічний рейтинг закладів вищої освіти України за показниками даних наукометричної бази Scopus. Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» за показниками бази даних SciVerse Scopus посів 56 місце, залишаючись лідером серед університетів Полтави.

Полтавська політехніка лідирує серед ЗВО Полтави у рейтингу наукової діяльності

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» посів 56 місце серед 214 університетів України, впевнено увійшов до ТОП-60 українських університетів за результатами наукової діяльності і очолив рейтинг полтавських ЗВО – сайт Освіта.UA опублікував рейтинг університетів за показниками Scopus 2024 року:

Кременчуцький національний університет ім. Михайла Остроградського – 26 місце

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – 56 місце

Полтавський державний медичний університет – 77 місце

Полтавський державний аграрний університет – 119 місце

Полтавський університет економіки і торгівлі – 157 місце

Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка – 172 місце

Рейтинг створено за результатами наукометричного моніторингу суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus у квітні 2024 року.

У рейтинговій таблиці українські університети ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на числі наукових публікацій і кількості їх цитувань.

У рейтинг включено лише ті заклади вищої освіти, що мають у Scopus окремі Affiliation ID в офіційному переліку та відповідають на пошуковий запит «Ukraine» у полі пошуку «Affilation Search». У список не включено заклади, що мають значення індекса Гірша менше ніж 1.

«Активна наукова діяльність – особливий показник якості освітніх послуг! Це не лише підтверджує беззаперечне лідерство нашого університету у сфері вищої освіти, а й доводить престиж навчання в Україні. Адже університет, який займається активною дослідницькою і науковою діяльністю, готує фахівців для інноваційної економіки майбутнього, інтелектуальний капітал країни.

Завдяки результативній праці наших вчених та дослідників, університет посідає чільне місце у престижному рейтингу наукової діяльності.

Міжнародна академічна спільнота високо оцінила нашу сумлінну працю над науковими розробками, динаміку публікативної активності і актуальність наукових проблем. Дані наукометричної бази Scopus використовуються у формуванні впливових міжнародних рейтингів університетів світу (Times Higher Education, QS World University Rankings тощо).

Наші наукові школи і кожен науковець зробили достойний внесок на науковому фронті в умовах війни! Це досягнення є результатом наполегливої роботи нашого великого колективу, який працює на розвиток української науки та освіти, водночас успішно інтегруючись у європейське наукове середовище! Слава Україні!» – привітав колектив очільник Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», голова Вченої ради, професор Володимир Онищенко.

База даних Scopus постійно індексує понад 25 тисяч періодичних і неперіодичних наукових видань з технічних, медичних і гуманітарних наук. До цієї бази потрапляють публікації наукових журналів, матеріали конференцій, книжкових видань тощо.

Нагадаємо, у консолідованому рейтингу закладів вищої освіти України 2023 року Полтавська політехніка посіла перше місце серед університетів Полтавщини і стала найпопулярнішим полтавським університетом серед вступників, а також увійшла до ТОП-10 найекологічніших українських університетів GreenMetric-2023.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»