2023-04-25

Полтавська політехніка підвищила позиції у рейтингу наукової діяльності

Оприлюднено рейтинг ЗВО за показниками Scopus 2023 року. За показниками бази даних SciVerse Scopus Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» посів 48 місце серед університетів України, піднявшись в рейтингу на 12 сходинок. Університет залишається беззаперечним лідером серед полтавських закладів вищої освіти.

Полтавська політехніка підвищила позиції у рейтингу наукової діяльності

На сайті Освіта.ua оприлюднений щорічний рейтинг українських закладів вищої освіти за показниками даних наукометричної бази Scopus. Згідно з рейтингом Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» посів 48 місце серед університетів України з понад двох сотень українських закладів вищої освіти. Порівняно з минулим роком університет піднявся на 12 сходинок вище у загальноукраїнському рейтингу і входить до ТОП-50 найкращих університетів за науковою діяльністю.

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – лідер серед полтавських закладів вищої освіти за науковою діяльністю. Полтавська державна аграрна академія посіла 109-те місце, Полтавський університет економіки і торгівлі – 139-те місце, а на 153-му місці – Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка.

«Активна наукова діяльність – особливий маркер якісних освітніх послуг! Дані наукометричної бази Scopus використовуються при складанні деяких рейтингів провідних університетів світу (Times Higher Education, QS World University Rankings тощо).

Це не лише підтверджує беззаперечне лідерство нашого університету у сфері вищої освіти, а й доводить престиж навчання в Україні.

Міжнародна академічна спільнота високо оцінила нашу сумлінну працю над науковими розробками, динаміку публікативної активності і актуальність наукових проблем.

Дякую команді Полтавської політехніки за нові досягнення – наукові школи і кожен науковець зробили достойний внесок на науковому фронті в умовах війни!» – прокоментував ректор, голова Вченої ради університету, професор Володимир Онищенко.

Рейтинг складений за результатами проведення наукометричного моніторингу суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus у квітні 2023 року. Результати рейтингу ґрунтуються на показниках цитованості наукових статей, опублікованих закладами освіти або їхніми фахівцями.

База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових видань з технічних, медичних і гуманітарних наук. До цієї бази також потрапляють публікації наукових журналів, матеріали конференцій і книжкових видань.

Нагадуємо, Полтавська політехніка третій рік поспіль лідирує серед закладів вищої освіти Полтавщини у рейтингу Webometrics 2023.

Нещодавно майбутні студенти познайомилися з освітніми можливостями Полтавської політехніки.