2022-01-21

Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало відбір конкурсних заявок до Єврошкіл 2022

Представництво Європейського Союзу в Україні оголосило про прийом заявок учнів 9–10-х класів закладів загальної середньої освіти, студентів та аспірантів закладів вищої освіти на навчання за онлайн-модулями EU Study Days in Ukraine (Єврошколи). Запрошують ініціативну, творчу молодь, яка поділяє європейські цінності, прагне знайти однодумців та втілювати спільні ініціативи. Дедлайн подачі конкурсних заявок – 7 березня 2022 року.

Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало  відбір конкурсних заявок до Єврошкіл  2022

Представництво Європейського Союзу в Україні оголошує набір   учнівської молоді 9–10-х класів закладів загальної середньої освіти, студентів та аспірантів закладів вищої освіти на навчання за онлайн-модулями EU Study Days in Ukraine (Єврошколи),  яке відбудеться у березні-травні 2022 року.

На участь у проєкті може претендувати ініціативна, творча учнівська та студентська молодь, яка поділяє європейські цінності, прагне дізнатися більше про Європейський Союз, знайти однодумців для обміну практичним досвідом, має бажання втілювати спільні ініціативи та разом створювати майбутнє України як Європейської держави.

Під час навчання учасники прослухають лекції від провідних спікерів, дипломатів й експертів з Європейського Союзу та України, обговорять актуальні проблеми сучасного європейського суспільства.  Формат проведення  Єврошкіл передбачає активні дискусії та живе спілкування, у процесі якого  учасники отримають нові знання про країни Євросоюзу та відносини між Україною та ЄС.

Строки реалізації проєкту Європейського Союзу в Україні – 15 березня  -  31 травня 2022 року

Дедлайн подачі конкурсних заявок – 7 березня 2022 року.

Відбір  конкурсних заявок відбуватиметься у два етапи:

• перший етап – відбір за заявками;
  • другий етап  – онлайн-тест з метою перевірки знань на європейську тематику. У разі необхідності можливі онлайн-співбесіда для студентів з метою перевірки рівня володіння англійською мовою.

Переможці  конкурсного   відбору будуть повідомлені особисто електронною поштою не пізніше 15 березня 2022 року.

Подача конкурсних заявок для учасників:

Цьогоріч організаторами заплановано проведення двох циклів інтерактивних освітніх модулів, що проходитимуть  навесні та восени. Кожен освітній  цикл складатиметься з 10 модулів для школярів і  відповідно 10 модулів для студентів. 20 найкращих слухачів проєкту запросять до участі у літній або зимовій школах в  офлайн-форматі.

Кожен модуль міститиме:

• лекцію або презентацію від дипломатів або експертів Представництва Європейського Союзу  в Україні, провідних європейських або українських експертів, викладачів, практиків;
  • відкриті дискусії, творчі майстерні, дебати, ігри та інші інтерактивні заходи на платформах Zoom/Webex;
  • онлайн-тест.

Для слухачів передбачено наступні навчальні модулі:

ШКОЛЯРІ

СТУДЕНТИ

1. Відкриття. Відносини Україна-ЄС Історія
2. Європейського Союзу та його основні інституції Європейські цінності
3. Екологія
4. Безпечний інтернет
5. М’які навички: навчання протягом життя
6. Навчання та волонтерство в Європейському Союзі
7. Медіаграмотність та дезінформація
8. Права дітей та підлітків  в ЄС
9. Взаємовідносини
10. Україна –  Європейський Союз – можливості та перспективи

1. Відкриття. Відносини Україна-ЄС
2. Європейські інституції, право та цінності
3. Економічні та торговельні відносини в ЄС. Бюджетна політика
4. Європейська інтеграція України: складові, впровадження Угоди про Асоціацію, допомога ЄС, можливості від програм ЄС
5. Європейські політика сусідства  та Східне Партнерство
6. Політика ЄС в сфері подолання інформаційних пасток. Дезінформація, фейки та маніпуляції – як  виявляти спростовувати
7. Єдиний цифровий ринок. Кібербезпека, цифрові права
8. Європейський Зелений курс
9. Міграція та управління кордонами
10. Комунікація ЄС для його громадян та українців

Деталі про умови участі у конкурсі знайдете на офіційному сайті  EU Study Days in Ukraine.

Нагадаємо, данські розробники гри «Politics of Nature» запрошують на воркшопи з філософії,  відкрито реєстрацію на серію  інтенсивних дебатних воркшопів для школярів  Re:debate, а школярі і студенти позмагаються за квиток до Кремнієвої долини і мільйон доларів.

Медіа-центр