2023-09-09

Президент України поспілкувався і нагородив студентів Полтавської політехніки

До Дня фізичної культури та спорту України науково-педагогічні працівники та студенти Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» взяли участь в онлайн-зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським. Очільник держави поспілкувався зі студентами та нагородив українських спортсменів – переможців ІІІ Європейських ігор. Серед нагороджених – титуловані спортсмени з Полтавської політехніки: магістрантка Лудмила Лузан і випускник Олег Приймачов.

Президент України поспілкувався і нагородив студентів Полтавської політехніки

8 вересня Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» став єдиним університетом з Полтавщини, обраним до числа 30 навчальних закладів із різних куточків України, представники яких – студенти-спортсмени отримали можливість поспілкуватися з Президентом України.

До зустрічі долучилися спортсмени Полтавської політехніки, науково-педагогічні працівники та студенти факультету фізичної культури та спорту, представники студентського самоврядування та команда адміністрації на чолі з ректором, керівником відокремленого підрозділу ВГО «Студентська спортивна спілка України» у Полтавській області та очільником обласного осередку Української федерації учнівського спорту, професором Володимиром Онищенком.

Модератор зустрічі – заступник Керівника Офісу Президента України Олексій Дніпров відзначив, що Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» представляє  Батьківщину одного із засновників сучасного Олімпійського руху – видатного українця Олексія Бутовського і що в структурі університету діє потужний факультет фізичної культури та спорту.

Під час спілкування з Володимиром Зеленським другим спікером від студентської спільноти став студент факультету фізичної культури та спорту Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», майстер спорту України, чемпіон Європи з військово-спортивних багатоборств Нікіта Соловей і він скористався нагодою поставити Президенту України кілька питань.

«У першу чергу хочу висловити Вам слова вдячності та поваги. Ми пишаємося Вами як Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил нашої країни, які захищають нашу свободу, територіальну цілісність та незалежність. З моменту повномасштабного вторгнення країни-агресора на територію України ми чітко зрозуміли, що повинні підтримувати фізичну форму, тож дозвольте задати Вам декілька запитань з приводу фізичної культури та спорту.

Пане Президенте, як Ви встигаєте підтримувати таку гарну фізичну форму в умовах Вашої важкої праці? А також скажіть, будь ласка, як фізична культура та спорт допомагають Вам у підтримці психологічної стійкості і як спорт впливає на прийняття Вами важливих рішень на державному рівні?

Кожен з нас мріє потиснути Вашу мужню руку, яка об’єднує не тільки українців, а також народи Європи та заходу. Ми пишаємося вами! Слава Україні!» – сказав чемпіон.

Президент сприйняв як комплімент від професійного спортсмена оцінку фізичної форми і розповів про чільне місце спорту у повсякденному графіку, окрім надзвичайно напружених днів, коли немає вільних хвилин навіть на просту фізичну активність в кабінеті. Глава держави переконаний, що якомога більше людей повинні приділяти увагу фізичній культурі і популяризувати заняття спортом.

Спілкування з главою держави було насиченим актуальними питаннями від студентів різних закладів вищої освіти, зокрема щодо програм розвитку спортивної інфраструктури, пропозиції щодо відкриття реабілітаційних центрів на базі університетів.

Також під час зустрічі Президент України відзначив державними нагородами українських спортсменів – переможців ІІІ Європейських ігор.

Відповідно до Указу Президента України №565/2023 «Про відзначення державними нагородами України членів національної збірної команди України на ІІІ Європейських іграх», за досягнення високих спортивних результатів на III Європейських іграх у місті Кракові (Республіка Польща), виявлення самовідданості та волі до перемоги, піднесення міжнародного авторитету України нагороджено:

Орденом «За заслуги» І ступеня нагороджено Олега Приймачова – випускника спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» факультету фізичної культури та спорту Національного університету «Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка», чемпіона Всесвітніх ігор із таїландського боксу Муей Тай. Спортсмен подякував Президентові України за те, що він своєю присутністю підтримує українських військових на передовій і передав український прапор із підписами бійців спецпідрозділу, в якому несе службу.

Орденом княгині Ольги II ступеня нагороджено Людмилу Лузан – магістрантку спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», дворазову чемпіонку та срібну призерку з веслування на байдарках і каное.

Вітаючи спортсменів, Глава держави наголосив: велика перемога України складається з перемог у різних сферах, зокрема й спортивні звитяги мають великий уплив.

«Кожного разу, коли підіймається український прапор завдяки вашим перемогам, є відчуття великої поваги й гордості. Я хочу подякувати вам від усіх українців, які мають змогу відчувати це. Тому що прапор підіймається до вершини. Це означає момент перемоги», – сказав Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що українські спортсмени слугують взірцем для дітей, які прагнуть на них рівнятися.

«Ви є великим елементом мотивації для української нації і невід’ємною частиною гордості нашої Батьківщини. І обов’язковою частиною тієї загальної великої перемоги, заради якої ми воюємо, працюємо, перемагаємо», – наголосив він.

Як запевнив Президент, Українська держава й надалі підтримуватиме спортсменів і попри численні виклики не залишить спорт поза увагою.

«Надзвичайно почесно, що Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» увійшов до переліку тих закладів освіти, де ведеться потужна підготовка фахівців у сфері фізичної культури та спорту, а наші студенти і випускники здобувають чимало перемог європейського і світового рівня, прославляючи Україну. Пишаємось, що наш випускник став повним кавалером Ордену «За заслуги», а титулована спортсменка обрала Полтавську політехніку для здобуття вищої освіти!

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – класичний багатопрофільний університет, який приділяє неабияку увагу всебічному гармонійному розвитку студентства. Уже 4-й рік поспіль в структурі університету успішно діє потужний факультет фізичної культури та спорту, а матеріально-технічна база закладу стала осередком спортивного життя не лише області, а всієї України.

На базі Полтавської політехніки активно функціонує Студентська спортивна спілка України у Полтавській області та Всеукраїнська федерація учнівського спорту у Полтавській області, які мені випала велика честь очолювати!

Ми гідно представляємо Батьківщину одного із засновників сучасного Олімпійського руху, Міжнародного олімпійського комітету та члена його першого складу – Олексія Дмитровича Бутовського!

Дякуємо Президенту України! Дякуємо Збройним Силам України! Дякуємо нашим спортсменам! Слава Україні!» – прокоментував ректор, професор Володимир Онищенко.

Нагадаємо, у День знань у Полтавській політехніці відкрили Центр хореографічного мистецтва, а наприкінці серпня студент факультету фізичної культури та спорту Нікіта Соловей став чемпіоном Європи з військово-спортивних багатоборств.

Минулого року Міністр освіти і науки привітав студентів політехніки – переможців Європейських університетських ігор 2022.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія  Кондратюка»