2022-12-09

Ректор взяв участь у засіданні Президії Академії будівництва України

Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», член Президії Академії будівництва України, керівник Полтавського територіального відділення АБУ, професор Володимир Онищенко взяв участь у засіданні Президії АБУ. Науковці, бізнесмени та очільники провідних університетів обговорили інновації у будівельній галузі та відновлення країни після війни.

Ректор взяв участь у засіданні Президії Академії будівництва України

Провідні  українські університети, державні організації та бізнес-компанії зі сфери будівництва зараз об'єднують власний потужний потенціал задля надзвичайно актуальної роботи над проєктами відбудови України. Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» як один з кращих класичних університетів країни займається якісною практичною підготовкою фахівців з цивільного та промислового будівництва, а його випускники  впевнено доводять  конкурентоспроможність на  ринку праці.

Ректор Полтавської політехніки, лауреат Державної премії у галузі науки і техніки, член Президії Академії будівництва України та керівник Полтавського територіального відділення АБУ, професор Володимир Онищенко взяв активну участь у черговому засіданні Президії АБУ. Майданчиком для плідних дискусій та професійної комунікації за участю вчених та експертів став Інститут інноваційної освіти Київського національного університету будівництва та архітектури. 

Президент Академії будівництва України, доктор технічних наук, професор Іван Назаренко доповів про діяльність Академії в умовах повномасштабної війни з росією та основні пріоритети, над якими працює Академія, зокрема сприяння новаціям, новаторам та інноваціям у будівельній галузі України. Керівники відділень виступили співдоповідачами.

Науково-технічний центр Академії будівництва України та благодійна організація «Міжнародний Будівельний Фонд «Україна» (президент фонду Стеценко О.А.) розробили проєкт індивідуального енергоощадного будинку з символічною назвою «Байден». Присутніх зацікавила інноваційна розробка, науковці та практики обговорили переваги даного проєкту.

Директор Науково-технічного центру Академії будівництва України Іван Перегінець детально представив характеристики нової розробки екологічної будівлі майбутнього та перспективи впровадження, зокрема в областях, які зазнали найбільших руйнувань. Основний акцент проєктанти зробили на безпеці життя та ефективному використанні природних ресурсів, екологічно чистих матеріалів і турботі про навколишнє середовище.

«Твердо переконаний, що стимулювання активності та ініціативи інтелектуального і виробничо-технічного потенціалу в будівельній галузі – основа науково-технічного розвитку держави як в умовах ринкової економіки, так і в умовах війни і повоєнної відбудови. Власною  позицією повністю підтримую Віце-Президента Академії будівництва України, голову Спілки ректорів України, ректора Київського національного університету будівництва та архітектури, шановного Петра Мусійовича Кулікова стосовно активнішої ролі Академії будівництва у проєктній роботі щодо відновлення зруйнованої ворогом інфраструктури та запровадження у регіональних відділеннях АБУ курсів сертифікації архітекторів!

У відповідь на руйнування, завдані ворогом, українська наука і промисловість відповідатиме широкомасштабним впровадженням в практику будівництва нових технологій, матеріалів, конструкцій та інженерних рішень! Наука сильніша за війну!» – прокоментував ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко.

За словами очільника Полтавської політехніки, важливо навіть в умовах військової агресії зберігати та нарощувати існуючий потенціал будівельної галузі, щоб  майбутні професіонали відчували зацікавленість у  власній професійній реалізації, а їхні знання слугували задля відновлення зруйнованого, понівеченого ворогом людського житла, критичних об’єктів.

По завершенню засідання учасники затвердили відповідну резолюцію та ще раз  визначили пріоритетні напрямки співпраці у сфері науки, освіти та бізнесу.

Варто відзначити той факт, що до складу Академії будівництва України входять не тільки дипломовані представники академічної науки, а й досвідчені  виробничники, лауреати Державних премій, заслужені діячі  науки і техніки, заслужені будівельники України, працівники вищої школи, провідні спеціалісти будівельної галузі.

Раніше  професорів політехніки призначено до складу експертних рад МОН України з питань атестації наукових кадрів, а  студенти-архітектори стали фіналістами національного конкурсу «Steel Freedom 2022».

 

Медіа-центр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»