2024-03-12

Рок-гурт студентів політехніки переміг на відбірковому етапі фестивалю «Червона рута»

9 березня у Полтаві відбувся обласний відбірковий тур ХVIІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута». Серед лауреатів та дипломантів конкурсу – студенти Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», які продемонстрували творчі здібності у вокалі, акустичній, популярній та рок-музиці. Переможці відбору – рок-гурт «Free Crow» візьме участь у фінальному гранд-концерті фестивалю.

На сцені Полтавського симфонічного оркестру відбувся обласний тур ХVIІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута». У жанрах українського автентичного фольклору, популярної музики, сучасної танцювальної музики, акустичної музики, рок-музики  виступило 155 виконавців.

Центр культури та студентської творчості Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» представила  на обласному конкурсі ціла плеяда молодих вокальних  талантів – студентка груп  201-БЗ Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Єва Онищенко, студентка групи 104-ТН Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки Анна Куварзіна, студентка групи 101-АР Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки Наталія Костогриз, студентка групи 103-ЕМ Навчально-наукового  інституту фінансів, економіки, управління і права Марія Герасименко, студентка групи  201-ФФ факультету  філології, психології та педагогіки Аріна Іванова, студентка групи 101-ЕО Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління і права Діана Сорокіна, студентка групи 501-ФД факультету філології, психології та педагогіки Марія Серба, студентка групи 101-ЕО Навчально-наукового  інституту  фінансів, економіки, управління і права Софія Маркіна.

У жанрі поп-музики Полтавську політехніку представляв студент групи 401-ФР факультету фізичної культури та спорту Павло Явтушенко. У жанрі акустичної музики зі сцени власними творчими здобутками поділився студент групи  201-пТК Навчально-наукового інституту ІТ та робототехніки Олександр Строй.

У жанрі рок-музики відмінно виступив гурт «Free Crow» у складі студента групи 201-ФФ факультету філології, психології та педагогіки Ростислава Єфименка, студента групи 204-ТН Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та робототехніки Станіслава Єфименка та студентки групи 101-ЕО Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління і права Софії Маркіної, який  став лауреатом обласного відбіркового конкурсу. Тріо візьме участь у фінальному гранд-концерті фестивалю.

Дипломантами відбіркового туру стали студентки Єва Онищенко, Анна Куварзіна, Наталія Костогриз, Аріна Іванова, Діана Сорокіна та Софія Маркіна.

Голова журі обласного відбіркового конкурсу, виконавчий директор фестивалю «Червона рута» Мирослав Мельник відзначив високий рівень конкурсних виступів  студентів Полтавської політехніки, їхній багатогранний репертуар, театральність номерів: «Це так чудово, що в Полтавській політехніці працює Центр культури та студентської творчості. Ви, плекаючи творчу ініціативу студентів, залюблених у музику, ніби формуєте новий клас естрадних виконавців. Адже українська сцена потребує нових імен, нових голосів, і полтавська юнь уже сьогодні пропонує альтернативу тій штучності, яка, дякувати богу, зникла з ефірів радіо й телебачення. Нині є великий попит на справдешню музику, щиру пісню. Тому побажання одне – не баріться, якнайшвидше заповнюйте цей вакуум. Ваша пісня потрібна Україні».

За словами керівника Центру  культури та студентської творчості Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Гліба Кудряшова, делегація Полтавської політехніки на обласному конкурсі була найчисельнішою з-поміж інших закладів вищої освіти Полтавщини, а багатоманіття талантів студентської  молоді вкотре потвердило статус Національного університету імені Юрія Кондратюка  як багатопрофільного  класичного закладу вищої освіти.

«Мета відбіркових конкурсів, що проходитимуть з березня по листопад поточного року, – формування патріотичної свідомості засобами української масової музики, пошук молодих обдарованих виконавців, сприяння їхній появі на великій сцені. Молодим людям хочеться творити в університетських стінах, а отже, атмосфера Полтавської політехніки сприяє цьому. Відрадно, що саме університетська сцена стала своєрідним трампліном для наших обдарованих студенток і студентів, творчість яких визнали на всеукраїнському рівні. Хочеться, аби їхня планида склалася якнайкраще, і вони знайшли своє достойне місце під українським сонцем.

Складаю подяку ректору університету Володимиру Онищенку, профільним проректорам, директорам навчально-наукових інститутів та деканам факультетів за підтримку мистецьких ініціатив Центру культури та студентської творчості  найкращого університету. Полтавська політехніко, до зустрічі у фіналі легендарної «Червоної рути», – відзначив Гліб Кудряшов.

Нагадаємо, раніше на головній сцені університету відбулося унікальне мистецьке дійство «Політехніка має талант».

Нещодавно до ювілею Кобзаря студенти Полтавської політехніки прочитали поезію Тараса Шевченка європейськими мовами, а учасники літературної студії «До джерел» презентували міні-виставу, присвячену життю і творчості Тараса Шевченка.