2024-05-15

У політехніці розпочала роботу 76-та наукова конференція професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів

У рамках ХVІІІ Всеукраїнського фестивалю науки в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулось урочисте відкриття 76-тої наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів університету. Під час конференції понад 700 учасників поділяться своїми науковими здобутками та напрацюваннями у 29 секційних напрямках.

У політехніці розпочала роботу 76-та наукова конференція професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів

14 травня в Центрі культури та студентської творчості Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» пройшли урочистості з нагоди відкриття 76-тої наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів у Полтавській політехніці, яка проводиться в рамках ХVІІІ Всеукраїнського фестивалю науки.

Під час конференції запланована робота 29 секцій, 31 засідання та 6 підсумкових пленарних засідань. У конференції беруть участь понад 700 учасників, серед яких провідні науковці, керівники наукових шкіл Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктори наук, кандидати наук, понад 350 студентів, 100 аспірантів, вихованці Полтавського територіального відділення Малої академії наук, представники Національної академії наук України та інших установ, а також науковці інших країн.

Учасники конференції обговорюватимуть питання фундаментальних та прикладних досліджень в галузі природничих наук, економіки, екології, техніки і технологій, культури та мистецтва, фізичної культури та спорту, а також визначать перспективи розвитку академічної та університетської науки, підготовки фахівців і наукових кадрів.

З вагомою подією в житті університету та прийдешнім професійним святом науково-педагогічний колектив привітав ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко.

«Чим відрізняється Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» від інших закладів вищої освіти? Перш за все тим, що ми дбаємо, підтримуємо та цінуємо наші більш ніш 200-літні освітні традиції. Однією з таких є те, що ми щороку збираємося разом для проведення в нашому університеті фестивалю науки. Протягом певного періоду часу ми будемо проводити на базі політехніки цілу низку наукових заходів.

Надзвичайно приємно, що ми проводимо вже 76 наукову конференцію професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів, де обмінюємося думками, ділимося науковими здобутками та радіємо успіхам молодих вчених.

Я з надзвичайною приємністю і великою гордістю хочу проінформувати, що за рахунок ефективної наукової діяльності наших науково-педагогічних працівників ми успішно реалізовуємо потужний грандіозний масштабний проєкт Європейського інвестиційного банку «Вища освіта. Енергоефективність та сталий розвиток», який полягає в термомодернізації усіх споруд нашого університету.

Шановні колеги, сьогодні, відкриваючи пленарне засідання наукової конференції, я з гордістю дякую вам за результати й здобутки вашої наукової праці. Наукові школи вражають результативною науковою діяльністю та інноваційною роботою, ефективність якої підтверджується як фінансовими результатами від комерціалізації наукових розробок, так і втіленням масштабних проєктів!

Нещодавно було опубліковано рейтинг Scopus – рейтинг наукової діяльності закладів вищої освіти. Полтавська політехніка залишається лідером серед університетів міста Полтава, посівши 56 сходинку в загальнонаціональному рейтингу Scopus.

Більш того я хочу сказати, що наша з вами наукова діяльність посприяла тому, що Полтавська політехніка потрапила до ТОП-10 університетів, яким цього року збільшено державне фінансування. Днями на своєму Telegram-каналі голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак написав про те, що деякі університети отримали збільшене фінансування. Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» посів сьому сходинку, збільшивши своє фінансування на 140% у порівнянні з минулим роком. В основі збільшення фінансування лежить як контингент студентів, так і ефективна наукова діяльність, точніше комерціалізація результатів наукової діяльності. Я щиро дякую тим, хто чітко виконує свої контрактні зобов'язання і тим, хто створюючи інноваційний продукт доводить його до стану комерціалізації й отримує фінансування.

Кожен день ми дякуємо Збройним Силам України за можливість проводити такі заходи й навчальний процес наживо.

Шановні колеги, протягом декількох днів давайте максимально ефективно проведемо заплановані наукові заходи, обміняємося думками, проведемо цікаві плідні наукові дискусії.

Користуючись нагодою передаю слова вітання від друга Полтавської політехніки, Президента Малої академії наук України Станіслава Довгого, з яким ми реалізуємо унікальний проєкт – на базі університету відкрито Музей науки Полтавської політехніки. Так само передаю слова привітання з відкриттям фестивалю науки від заступника голови комітету з Державних премій України у галузі науки і техніки Вадима Стогнія та президента Національної академії наук України Анатолія Завгороднього.

Вітаю вас зі святом, бажаю подальших наукових успіхів і здобутків», – привітав ректор Полтавської політехніки.

Під час урочистостей з нагоди відкриття наукової конференції науково-педагогічних працівників університету нагородили відзнаками Міністерства освіти і науки України з нагоди Дня науки.

З доповіддю про результати плідної наукової роботи колективу Полтавської політехніки виступила проректорка з наукової та міжнародної роботи, доктор технічних наук, професор Олена Степова.

«Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – це потужний науково-інноваційний хаб, результатом ефективної діяльності якого є комерціалізація наукових результатів. Потужна наукова інфраструктура складається з навчально-наукових лабораторій, навчально виробничого центру, молодіжного бізнес-інкубатора, стартап проєктів.

У 2023 році університет має результати комерціалізації наукової роботи на суму понад 7 млн грн, і це саме той показник, який дав змогу в тому числі забезпечити підвищення державного фінансування нашого університету. Основними замовниками наукових послуг є бізнес компанії нафтогазового, будівельного спрямування, виконавчі органи державної влади.

Полтавська політехніка успішно пройшла конкурсний відбір заявок у білатеральному українсько-австрійському науково-дослідному проєкті на 2023-2024 роки загальною сумою 400 тис. грн і успішно його реалізує. Крім того, у 2023-2024 роках науковці університету реалізують 4 гранти за програмою Erasmus+ загальною сумою 120 тис. євро. Університет виграв грант для реалізації проєкту українсько-німецька навчальна мережа для цифрової трансформації екологічної освіти за фінансуванням програми DAAD», – зазначає проректорка.

Молоді науковці Полтавської політехніки демонструють потужні результати. Наукову діяльність молодих вчених координує оновлений склад Ради молодих вчених під головуванням Олександри Маслій. З 2024 року 3 проєкти за державним фінансуванням будуть виконуватися нашими молодими науковцями.

Варто відзначити, що переможцями Всеукраїнського конкурсу «Молодий вчений року-2024» стали 2 науковці Полтавськї політехніки  – доктор філософії, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Ірина Левченко та кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри загального мовознавства та іноземних мов Наталія Бондар.

Наукові дослідження проводять й наші аспіранти. Олексій Михайличенко створив прототип наземного дрона, який може використовуватися під час рятувальних операцій, розмінування території та на промисловості.

«Полтавська політехніка стала традиційним майданчиком для спілкування влади, бізнесу, освіти та науки. Університет постійно розширює співробітництво з освітньо-науковими установами, і сьогодні вже є результати впровадження тих основних положень, які продекламовані в меморандумах.

Студентська наука не стоїть на місці й студенти долучаються до наукових досліджень за різними формами – наукові гуртки, науково-дослідницькі лабораторії, участь у виконанні господарсько-договірних та держбюджетних дослідженнях. Крім того, ми маємо стипендіатів Премії Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Президента України, стипендіатів Полтавської міської ради й переможців спортивних змагань – понад 200 осіб. Надзвичайно пишаємося плідною роботою студентів.

Полтавська політехніка підписала угоду про наукову співпрацю з першим державним Музеєм науки Малої академії наук України. Вже 12 грудня 2023 року до відзначення 205-річчя Полтавської політехніки відкрився перший в Полтаві музей науки. Статистика відвідування надзвичайно вражає. За достатньо короткий термін роботи музею кількість відвідувачів понад 6 тис. студентів, викладачів, учнів шкіл, менших діток тощо. Перший в Полтаві інтерактивний Музей науки став найвідвідуванішим науково-освітнім простором серед школярів та мешканців міста.

Шановні колеги, я вас щиро вітаю з наступаючим Днем науки. Я бажаю вам плідної праці, незгасання в наукових показниках, реалізації нових проєктів», – побажала Олена Степова.

Під час пленарного засідання член робочої групи з реалізації проєкту ЄІБ «Вища освіта. Енергоефективність та сталий розвиток», доктор технічних наук, професор, професор кафедри будівництва та цивільної інженерії Олена Філоненко представила доповідь на тему «Особливості термомодернізації будівель навчального закладу згідно сучасних нормативних вимог». Під час виступу науковиця розповіла про термомодернізацію навчальних корпусів, представила результати енергетичного аудиту будівель, поділилася проміжними результатами проєкту з термомодернізації та заміни вікон у гуртожитку та навчальних корпусах та планами, які містять у собі реалізацію заходів для людей з інклюзивними потребами. Олена Філоненко подякувала керівництву університету за можливість брати участь у таких проєктах та за підтримку в реалізації.

Кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту і логістики Аліна Чайкіна виступила з доповіддю «Навчання впродовж життя в контексті євроінтеграції України до міжнародної спільноти», під час якої розповіла про напрацювання з проєкту Erasmus+ і реалізацію проєкту «Формування стратегії розвитку особистості в цифровому середовищі». Науковиця представила проміжні результати реалізації проєкту, наголосила на важливості концепції безперервного навчання, вивченні іноземних мов і умінні критично мислити, а також розповіла про важливість формальної, неформальної та інформальної освіти.

Доповідь на тему «Лінгвокультурема війна та її рефлексії в німецькомовному дискурсі» представила доцент кафедри загального мовознавства та іноземних мов, заступник декана факультету філології, психології та педагогіки Наталія Бондар, яка дослідила конфігурації лексичних та фразеологічних одиниць, що виражають засадничі поняття концепту «війна» у німецькомовному дискурсі.

«У свідомості представників німецькомовної культури, концепт «війна» має ті ж конотації, що притаманні і українській ментальності: жах, руїна, смерть, розруха. Однак, увесь світ суголосний у єдиному, що розвіється зло і світло переможе. Як символ відродження та свободи заквітують сади у звільнених містах України», – наголосила науковиця.

Під час пленарного засідання 10 науковців Полтавської політехніки нагородили відзнаками МОН України з нагоди Дня науки.

Нагадуємо, відкрита реєстрація на проходження ЄВІ/ЄФВВ для вступу до магістратури та аспірантури, а освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна» пропонують спрощений вступ для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»