2025-03-10

Професійний нетворкінг SPE у Полтавській політехніці об’єднав провідних експертів галузі та здобувачів нафтогазової освіти

Студентське відділення Спілки інженерів-нафтовиків Полтавської політехніки спільно з Центрально-Українською секцією SPE провели нетворкінг на тему «Інтенсифікація вуглеводнів на родовищах України: виклики та перспективи».

Професійний нетворкінг SPE у Полтавській політехніці об’єднав провідних експертів галузі та здобувачів нафтогазової освіти

4 березня студентське відділення Спілки інженерів-нафтовиків Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» спільно з Центрально-Українською секцією SPE організували та провели професійний нетворкінг на тему «Інтенсифікація вуглеводнів на родовищах України: виклики та перспективи».

Цей захід об’єднав студентів навчально-наукового інституту нафти і газу Полтавської політехніки, молодих науковців та досвідчених фахівців нафтогазової галузі, які обговорили сучасні технології та методи збільшення видобутку вуглеводнів в умовах українських родовищ. Учасники мали можливість дізнатися про ефективні стратегії підвищення продуктивності свердловин, застосування новітніх технологій для інтенсифікації видобутку та адаптацію світового досвіду до українських реалій.

До масштабного науково-освітнього івенту приєдналися представники провідних нафтогазових компаній, дослідних установ, зокрема ДТЕК Нафтогаз, Weatherford Ukraine, ПАТ «Укрнафта», АТ «Укргазвидобування», «УГВ-Сервіс»,  ТОВ «Нафтогазенергія», ТОВ «Нафтогазгеорозвідка»,  УкрНДІгазу та інших ключових видобувних і сервісних підприємств галузі.

Подія проходила у змішаному форматі і зібрала майже 100 учасників, які мали змогу долучитися до дискусій та обговорень з провідними експертами.

Модератором події виступив кандидат технічних наук, Максим Дорохов — керівник напряму технологічного розвитку ДТЕК Нафтогаз, член SPE, офіцер SPE Полтавського регіону та випускник Полтавської політехніки. На початку заходу Максим Дорохов розповів про пріоритетні напрямки діяльності Спілки інженерів-нафтовиків (SPE), ознайомив присутніх з історією діяльності  міжнародної Спілки інженерів-нафтовиків, окреслив переваги членства в SPE.

До воркшопу також долучився Юрій Мороз, голова Центрально-Української секції SPE.

Учасники воркшопу вшанували Хвилиною мовчання світлу пам’ять загиблих захисників і захисниць, мирних жителів України, чиї життя безжально забрала війна.

На початку івенту професіоналів нафтогазової галузі привітав проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор технічних наук, професор Богдан Коробко.

«Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» вкотре гостинно приймає учасників SPE, це не перший наш спільний захід і подібні воркшопи, спрямовані на вирішення проблем і обговорення перспектив нафтогазової галузі, відбуватимуться у нас і надалі. Насамперед я хотів би передати вітання всім учасникам від Голови вченої ради Полтавської політехніки, почесного ректора університету, професора Володимира Онищенка, який є активним сподвижником діяльності Спілки інженерів-нафтовиків (SPE). Проведення подібних заходів, науково-практичних семінарів, конференцій дають можливість розвивати наукову, освітню й практичну складову нафтогазовидобувної галузі України», - зазначив Богдан Коробко.

До презентації напрацювань компаній та активної дискусії наживо долучилися менеджер зі свердловинних операцій інженерно-технологічного центру ДТЕК Нафтогаз Дмитро Трохимець та менеджер внутрішньосвердловинних робіт управління підвищення нафтовіддачі департаменту розробки ПАТ «Укрнафта» Володимир Цьомко. Запрошені експерти представили практичні кейси з успішної реалізації методів гідророзриву пласта, кислотних обробок та інших способів стимуляції видобутку. Особливу увагу приділили екологічним аспектам, економічній доцільності та технологічним інноваціям, які сприяють підвищенню рентабельності нафтогазових проєктів.

Нетворкінг став чудовою можливістю для студентів та молодих фахівців отримати цінні знання, встановити професійні контакти та дізнатися про перспективи розвитку нафтогазовидобувної промисловості в Україні.

У рамках зустрічі молодь отримала можливість поставити свої запитання фахівцям нафтогазової галузі. Студенти навчально-наукового інституту нафти і газу Полтавської політехніки отримали ефективні практичні кейси від експертів для своєї подальшої професійної діяльності.

Організатори заходу наголосили на важливості таких зустрічей для підготовки майбутніх спеціалістів та розвитку енергетичної галузі України.

Нагадаємо, представники Студентського відділення Спілки інженерів-нафтовиків (SPE) відвідали з освітнім візитом низку виробничих об'єктів ПАТ «Укрнафта», а також Полтавська політехніка співпрацює з АТ «Укргазвидобування» заради майбутнього нафтогазової галузі України.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»