2022-02-23

Студенти-магістранти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» пройшли фахову практику

Студенти-магістранти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» вперше пройшли фахову практику на кафедрі українознавства, культури та документознавства Полтавської політехніки. Майбутні фахівці опанували навички роботи зі студентською аудиторією, попрацювали над основними педагогічними прийомами та успішно дебютували в якості викладачів.

Студенти-магістранти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» пройшли фахову практику

На базі кафедри українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»  успішно завершилася фахова практика для студентів-магістрантів спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Майбутні фахівці під керівництвом доктора історичних наук, професора, завідувачки кафедри українознавства, культури та документознавства Ірини Передерій та кандидатки філологічних наук, доцентки Людмили Чередник опановували основні педагогічні прийоми, відшліфовували викладацьку майстерність та навчилися працювати зі студентською аудиторією.

Варто відзначити той факт, що така практика для студентів магістратури за даним напрямом практичної підготовки проводиться вперше. Викладачі кафедри реалізували пропозиції випускників попередніх років, професійно реалізованих у закладах вищої та фахової передвищої освіти, та ввели практику як необхідну складову освітньої діяльності магістрів до нової редакції освітньої програми спеціальності  029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

За підсумками проходження практики викладачі повністю задоволені першими  педагогічними кроками магістрантів, а здобувачі вищої освіти відкрили для себе ще один із варіантів можливого працевлаштування. За словами науковців кафедри українознавства, культури та документознавства, здобутий практичний досвід важко переоцінити, адже сучасна система освіти потребує молодих енергійних,  креативних викладачів.

«Звичайно, сьогоднішнім магістрам доведеться ще багато працювати над педагогічною майстерністю, умінням тримати увагу аудиторії, оволодіти  найсучаснішими педагогічними техніками, навчитися управляти власним психологічним станом,   виробити  стиль та манеру викладання. Усе це приходить з роками, досвідом. Вітаю наших магістрантів з успішним педагогічним дебютом!» –  прокоментувала керівник практики, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри українознавства, культури та документознавства Полтавської політехніки Людмила Чередник.

Загалом науково-педагогічна практика відіграє значну роль у процесі практичної  підготовки фахівців спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», у процесі її проходження поглиблюються знання з педагогіки вищої школи, розвиваються та закріплюються практичні  вміння здійснювати науково-методичний аналіз робочих програм окремих навчальних дисциплін, відшліфовуються навички складання планів-конспектів занять. Магістранти навчаються проводити різні види аудиторних занять, застосовувати новітні інтерактивні методи викладання, оцінювати результати власної діяльності та вдосконалювати комунікативні складові викладацької діяльності.

«Для студента-магістранта важливо мати загальне уявлення про методологію педагогічної діяльності та наукової творчості, здобути досвід в організації своєї роботи, у використанні методів наукового пізнання та застосуванні логічних законів і правил. Інтеграція загальної і професійної освіти на базі педагогічної діяльності  сприяє значному підвищенню мотивації до отримання знань і формування відповідних компетенцій, стає потужним стимулом оновлення змісту освіти загалом. Щиро  радію за  перші серйозні  успіхи   наших студентів, у них все попереду!» –  наголосила доктор історичних наук, професор, завідувачка кафедри українознавства, культури та документознавства Ірина Передерій.

Раніше науковці обмінялися досвідом підготовки професіоналів у інформаційній та бібліотечній сферах, а науковиця-філолог очолила полтавський осередок Національної спілки документознавців  України.

Медіа-центр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»