2024-04-05

Студенти політехніки взяли участь у квесті, обговоривши традиції відзначення одного з найдавніших християнських свят

На базі факультету філології, психології та педагогіки Полтавської політехніки викладачі, студенти та слухачі курсів німецької мови спільно з ГО «Полтавське товариство німців «Відергебурт» провели неформальну зустріч, присвячену традиціям відзначення Великодня у європейських країнах.

Івент відбувся у межах науково-освітнього проєкту за ініціативи Ради німців України та фінансової підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ, будівництва та комплексного територіального розвитку Німеччини через БФ «Товариство Розвитку».

Учасники активно спілкувалися, обговорювали традиції святкування Великодня, досліджували особливості німецької культури, порівнювали українські та європейські великодні традиції, збагачували свій вокабуляр і вдосконалювали мовні навички.

Під час тематичного квесту учасники дійства розгадували найрізноманітніші головоломки, малювали, шукали великодні атрибути на затишних університетських локаціях.

«Уже кілька років поспіль ми не порушуємо традиції таких спільних зустрічей з маленькими представниками громадської організації «Полтавське товариство німців «Відергебурт». Традиційно ми обговорюємо витоки цього європейського свята, культурний бекграунд святкування Великодня тощо, адже європейська інтеграція передбачає передовсім зацікавленість у вивченні інших культур, демонструючи при цьому власну ідентичність. Здобуваючи новий історико-культурний досвід, ми можемо виважено оцінювати події сучасності, реагувати на непрості виклики та залишатися нацією, здатною простояти ворогу відкритою громадянською позицією та широким євроінтеграційним культурним світоглядом.

Учасники заходу пригадали традиції відзначення одного з найдавніших християнських свят, пограли в тематичні ігри, створювали тематичні прикраси. А неповторний колорит зустрічі підсилив смак великодніх смаколиків, які дітвора із задоволенням скуштувала під час чаювання після пасхального квесту у затишному дворику університету. Раді з того, що наше свято вийшло по-домашньому затишним. Попереду маємо чимало нових креативних ідей, освітніх ініціатив, на які охоче відгукується студентська та учнівська молодь, яка прагне вивчати та переймати позитивний європейський культурний досвід», - зазначає ініціаторка зустрічі, доктор філологічних наук, професор кафедри германської філології та перекладу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Тетяна Кушнірова.

Науково-педагогічні працівники кафедри германської філології та перекладу Полтавської політехніки висловлюють слова щирої вдячності своїм партнерам -громадській організації «Полтавське товариство німців «Відергебурт» за всебічну підтримку спільних науково-освітніх ініціатив і успішну реалізацію різноманітних лінгвокультурних проєктів.

Нещодавно голова представництва ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш прочитала відкриту лекцію для спільноти політехніки, студенти-перекладачі тренують фахові навички на базі унікальної лабораторії синхронного перекладу університету, засновниця школи німецької мови «Mein Deutsch», сертифікована викладачка Ольга Балита провела майстер-клас для студентів політехніки.