2021-05-19

Студентка стала призеркою наукового конкурсу з промислового і цивільного будівництва

Студентка Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Катерина Андрієць стала бронзовою призеркою Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія». Студентка презентувала дослідження особливостей зміцнення бетону в складі трубобетонного елемента, розробка стане в нагоді фахівцям будівельної галузі.

Студентка стала призеркою наукового конкурсу з промислового і цивільного будівництва

27 квітня на базі Київського національного університету будівництва i архітектури відбулася підсумкова науково-практична конференція II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія». Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №1457 від 24 листопада 2020 року «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році» Київський національний університет будівництва i архітектури став базовим закладом вищої освіти України з проведення Всеукраїнського конкурсу студентських робіт зі спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія». З повним списком переможців, науковими тезами та рецензіями на подані наукові роботи можна ознайомитися у розділі «Наука» офіційного сайту Київського національного університету будівництва i архітектури.

На Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціалізації «Промислове та цивільне будівництво» було подано 43 студентські наукові роботи із різних закладів вищої освіти України. Члени галузевої конкурсної комісії відзначили актуальність, наукову новизну, широкий діапазон тематики та високий рівень представлених студентських наукових досліджень.

За результатами конкурсного оцінювання наукова робота магістрантки спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Катерини Андрієць «Аналіз міцності залізобетону в замкнутому просторі металевої труби», виконана на кафедрі будівельних конструкцій Полтавської політехніки під керівництвом доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри будівельних конструкцій Андрія Павлікова та кандидата технічних наук, доцента Ольги Гарькавої, набрала 76 балів зі 100 можливих і авторка здобула диплом III ступеня.

Актуальність обраної тематики наукового дослідження спричинена потребами будівельної галузі. Студентка дослідила зміцнюючі особливості бетону, провела необхідні розрахунки та вивела нову формулу умови міцності нормального перерізу циліндричного трубобетонного елемента при центральному стиску. Результати отримані експериментальним шляхом в університетських лабораторіях та апробовані під час науково-практичних конференцій. У планах студентки – продовжувати науково-дослідницьку роботу за обраним напрямком.

За словами авторки дослідження, залучення студентів до наукової роботи на кафедрі будівельних конструкцій за активного сприяння завідувача кафедри Андрія Павлікова підвищує їх рівень підготовки та формує прагнення до самовдосконалення й руху вперед.

«Участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт дала унікальну можливість отримати цінний досвід та перевірити свої навички в обговоренні наукових питань поза межами рідного університету. Особисто мені було цікаво було спостерігати за захистами робіт інших студентів, упродовж підсумкової конференції мали місце у моїй свідомості і захоплення тематикою деяких робіт, і хвилювання за доповідачів, і різноманітні запитання. Загалом, я радію, що така подія відбулася у моєму житті, адже, на мою думку, набутий досвід сприятиме успішному захисту магістерської роботи у подальшому», – прокоментувала Катерина Андрієць.

У квітні студентка-архітекторка запропонувала інноваційні просторові рішення для міських прирічкових парків, а майбутня еколог перемогла на науковому конкурсі з архітектури та містобудування, виявивши найнебезпечніші для проживання зони Шевченківського району Полтави.

Щиро вітаємо переможницю та її наукового керівника! Бажаємо нових креативних ідей та інтелектуальних перемог!

Медіа–центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»