2022-01-06

Студентський е-квиток прирівняний до звичайного: набуло чинності рішення МОН України

З 30 грудня 2021 року електронний студентський квиток у застосунку «Дія» приймається на рівні з пластиковим оригіналом державного зразка. Відповідне рішення оприлюднили на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України.

Студентський е-квиток прирівняний до звичайного: набуло чинності рішення МОН України

Від 30 грудня 2021 року електронні студентські квитки мають рівнозначну цінність на рівні з пластиковим оригіналом державного зразка. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України.

«Радий повідомити, що пілотування проєкту закінчилося. Відтепер електронні студентські квитки будуть використовуватися на постійній основі, за допомогою мобільного застосунка  «Дія». Це свідчить про ще один великий крок до режиму без паперів, який є важливим для імплементації Закону «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг», прийнятого цьогоріч. Уже успішно сформовано 751 тисячу е-студентських, які стають невід’ємним інструментом сучасних умов», — прокоментував Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Електронний студентський квиток, який вже є у додатку «Дія», можна використовувати у закладах вищої освіти та для підтвердження персональних даних особи під час проїзду залізничним транспортом.

«Цифрові документи набагато безпечніші, ніж паперові. Адже ви не передаєте третім особам свої документи, а лише показуєте їх через QR-код», – розповів Віцепрем’єр-міністр-Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Варто відзначити той факт, що дійсними стануть е-версії студентських квитків, водійських посвідчень та технічних паспортів. З 2019 року дані документи успішно  використовувалися у межах експериментальних проєктів,  у результаті чого Уряд  України прийняв низку відповідних постанов.

Щоб згенерувати студентський е-квиток, потрібно завантажити додаток «Дія» або оновити його до останньої версії. Після цього документ відобразиться автоматично.

Зверніть увагу! Цифрові студентські квитки можуть з'явитися у додатку  тільки на основі пластикових оригіналів державного зразка, адже «Дія» самостійно  не генерує унікальні квитки приватних університетів або студентські «книжечки». Крім того, якщо термін документа закінчується, наприклад,  у  2020 році, то мобільний  додаток також не зможе його відобразити.

QR-код студентського е-квитка є унікальним тимчасовим 3-хвилинним ідентифікатором, що дозволяє звірити документ з відомостями в реєстрі і перевірити його термін дії. Електронний квиток підтверджує особистість і статус студента, дає право на пільговий проїзд у транспорті,  на отримання   знижок під час відвідання музеїв та інших державних установ, передбачених діючим законодавством.

Раніше Полтавська політехніка приєдналася до програми «Дія.QR», а студенти-волонтери стали командою підтримки «Дії» і консультували громадян у питаннях генерування ковід-сертифікатів у центрах вакцинації.

Медіа-центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»