2024-07-08

Студенти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» успішно завершили цьогорічну практику

Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (за ОП «Документознавство та інформаційна діяльність» та «Інформаційна аналітика та PR-діяльність») успішно завершили практику. Майбутні професіонали не лише закріпили теоретичні знання, а й дізналися про секрети успішних комунікацій, можливості працевлаштування та професійного розвитку.

Студенти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» успішно завершили цьогорічну практику

Цього року студенти проходили різні види практик: ознайомча практика за профілем спеціальності (1 курс), інформаційні технології документознавства (2 курс), документно-технологічна (3 курс, ОП «Документознавство та інформаційна діяльність»), практика з медіадіяльності та зв’язків з громадськістю (3 курс, ОП «Інформаційна аналітика та PR-діяльність»), бібліотечно-архівна (студенти групи 101-пФД).

Місцями проходження практики стали структурні підрозділи Полтавської політехніки (відділ кадрів, архів, канцелярія, медіацентр), установи-стейкхолдери (Державний архів Полтавської області та Центральна бібліотека Полтавської міської територіальної громади), підприємства і заклади міста й області (Центр підтримки підприємців «Дія.Бізнес», консультативно-оціночна компанія ТОВ «Дисконт», Миргородська центральна районна бібліотека, Миргородський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування», ВСП «Миргородський фаховий коледж імені Миколи Гоголя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», СВК «Андріївський», Виконавчий комітет Козельщанської селищної ради) та України (КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» (м. Балта, Одеської області), ТОВ «Трейдсофкон» (м. Миколаїв), КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» (смт Краснокутськ Богодухівського району Харківської області) та ін.

У рамках практики студенти другого-третього курсів спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа факультету філології, психології та педагогіки Національного університету імені Юрія Кондратюка, які навчаються за освітньо-професійними програмами «Інформаційна аналітика та PR-діяльність» і «Документознавство та інформаційна діяльність» відвідали воркшоп, організований фахівцями медіацентру університету.

«Практика передбачає закріплення теоретичних знань та набуття практичних навичок, отриманих під час вивчення навчальних дисциплін. Метою практики є оволодіння здобувачами вищої освіти, сучасними методами, формами організації у сфері їхньої майбутньої професії, формування в них професійних умінь, навичок та відповідальності для прийняття самостійних рішень у виробничих умовах, виховання потреби систематично поновлювати свої знання та творчо застосовувати їх у практичній діяльності. Практична підготовка повинна забезпечити комплексне застосування загальних, інтегральних та спеціальних (фахових) компетентностей для розв’язання складних непередбачуваних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності.

Загалом, усі студенти виконали завдання практики і під час публічного захисту поділилися своїми набутими практичними навичками роботи за спеціальністю. Крім того, практика ще раз засвідчила тісний зв’язок Національного університету «Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка» з підприємствами та організаціями, які стосуються нашої галузі», – прокоментувала кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри українознавства, культури та документознавства Полтавської політехніки Людмила Чередник.

Уперше на кафедрі українознавства, культури та документознавства цього року проводилася бібліотечно-архівна практика, яку запропонували стейкхолдери під час обговорення освітньо-професійної програми. Упродовж практики студенти поглибили не лише теоретичні знання, а й закріпили практичні навички. У межах практики проводилися екскурсії до Державного архіву Полтавської області та Центральної бібліотеки Полтавської міської територіальної громади, під час яких студенти не тільки закріпили теоретичні знання, а й ознайомилися з особливостями формування, зберігання та використання архівних документів, основними правилами роботи в архівних та бібліотечних установах.

У межах практики з медіадіяльності та зв’язків з громадськістю науково-педагогічні працівники кафедри разом зі співробітниками медіацентру Полтавської політехніки провели воркшоп, присвячений інноваційним технологіям у діяльності закладу вищої освіти.

Спікерами практикоорієнтованого івенту виступили керівниця медіацентру Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», одна зі стейкхолдерів ОП «Інформаційна аналітика та PR-діяльність» Ольга Цвігуненко, старший фахівець сектору «Пресцентр» медіацентру Юлія Дорошенко, перші випускники бакалаврату за освітньо-професійною програмою «Інформаційна аналітика та PR-діяльність» Полтавської політехніки – фахівці медіацентру Аліна Бужинська та Борис Копилов, які розповіли про діяльність створеного майже 5 років тому спеціального структурного підрозділу – медіацентру, команда якого працює над висвітленням діяльності університету. Фотосупровід спілкування студентської молоді з експертами забезпечив художник медіацентру Олександр Кузьменко.

Очільниця медіацентру провела мотиваційну сесію зі студентами, заохочуючи до професійного зростання в обраній спеціальності на прикладі діяльності медіацентру університету. Медійниця поділилась професійними лайфхаками у сфері інформаційної діяльності, зв’язків з громадськістю, основами ефективної комунікації.

«Медіацентр Полтавської політехніки працює вже майже 5 років і має значні професійні напрацювання. Завдяки низці втілених у життя медійних проєктів інноваційний бренд Полтавської політехніки високо позиціонується у європейському освітньому просторі.

В інформаційному суспільстві ваше професійне спрямування – сучасні комунікації, створення унікального інформаційного продукту під різноманітні потреби.

Наш університет веде активну комунікацію зі своєю аудиторією – зі студентами, абітурієнтами, викладачами, стейкхолдерами, партнерами. Саме цим і займаються медійники Полтавської політехніки. У процесі створення якісного контенту співпрацюємо з Центром комунікації та промоції, який займається аудіо- та відеопродакшеном, і ви всі маєте можливість не лише пройти практику, а й отримати своє перше робоче місце у цих структурних підрозділах університету», – зазначила спікерка.

На широких можливостях студентської молоді у сфері набуття практичного досвіду, у процесі створення інформаційних повідомлень та постів, візуального контенту для соціальних мереж та розвитку додаткових soft skills наголосила старший фахівець сектору «Пресцентр» медіацентру Юлія Дорошенко.

Своїми науковими доробками зі студентами-практикантами поділилися перші випускники ОП «Інформаційна аналітика та PR-діяльність» Аліна Бужинська та Борис Копилов, які всі ці роки успішно поєднували навчання з роботою в медіацентрі і блискуче захистили свої кваліфікаційні роботи на тему наповнення візуального контенту як засобу формування корпоративного іміджу та ролі інформаційного контенту у підвищення ефективності комунікації з цільовими аудиторіями. Варто відзначити, що дипломні роботи ґрунтуються на результатах успішної професійної діяльності та отримали на захисті найвищий бал. Аліна Бужинська представила різні підходи до визначення та класифікації візуального контенту, його переваг над звичайним текстовим наповненням та використанням вебсторінок, а Борис Копилов поділився власними напрацюваннями про типи контенту, визначив напрями діяльності проаналізованого вебсайту і запропонував можливості удосконалення інформаційних ресурсів Альма матер.

Команда медіацентру поділилася зі здобувачами професійними секретами та запросила долучатися до плідної співпраці у створенні цікавих інформаційних приводів та зворотного зв’язку щодо покращення офіційних ресурсів університету.

Зацікавленість з боку здобувачів виявилася у численних запитаннях до співробітників медіацентру та суттєвих пропозиціях щодо покращення наповнення офіційного сайту університету.

За словами організаторів, практикоорієнтовані івенти неодмінно продовжаться у 2024/2025 навчальному році – вже заплановано серію лекцій з медіаграмотності, розвитку критичного мислення та запобігання професійному вигоранню.

Стежте за анонсами на ресурсах університету та долучайтеся до активностей – кожен студент зможе віднайти для себе «родзинку» обраного фаху!

Нещодавно майбутні документознавці та PR-фахівці успішно захистили бакалаврські роботи, присвячені найактуальнішим проблемам інформаційних технологій, з нагоди професійного свята у політехніці відбувся круглий стіл, присвячений Дню журналіста.

Нагадаємо, факультет філології, психології та педагогіки відкрив набір на освітньо-професійну програму «Медіакомунікації».

Раніше майбутні професіонали обговорили вплив маніпуляцій та фейкових новин в умовах інформаційних воєн під час тренінгу з медіаграмотності.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»