2024-06-20

У Полтавській політехніці презентували відеопроєкт, присвячений 250-річчю «Байок Харківських» Григорія Сковороди

До Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» завітала делегація Університету Григорія Сковороди в Переяславі на чолі з ректором, професором Віталієм Коцуром. Під час розширеного засідання Вченої ради Полтавської політехніки обговорили питання збереження історико-культурних надбань славетних попередників та популяризації спадщини видатного філософа Григорія Сковороди.

У Полтавській політехніці презентували відеопроєкт, присвячений 250-річчю «Байок Харківських» Григорія Сковороди

До Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відповідно до підписаної угоди між установами та з нагоди 250-річчя написання «Байок Харківських» Григорієм Сковородою завітала делегація Університету Григорія Сковороди в Переяславі в складі ректора, професора Віталія Коцура, керівниці єдиного в Україні Центру сковородинознавства, кандидатки філософських наук, доцентки Наталії Юхименко, завідувача кафедри філософії і соціальної антропології Університету Григорія Сковороди в Переяславі, кандидата філософських наук, доцента Сергія Рика, науковця, академіка Національної академії педагогічних наук України, доктора педагогічних наук, професора Георгія Філіпчука, генерального директора Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Олексія Лукашевича та голови благодійного фонду «Рідна країна», українського політичного і громадського діяча Миколи Томенка.

Напередодні презентації відеопроєкту з популяризації «Байок Харківських» Григорія Сковороди неординарні у науковому, освітньому та видавничому просторі особистості, чия енергетика та шанобливе ставлення до музейних надбань та творчості Григорія Сковороди щиро вражає, відвідали розширене засідання Вченої Ради Полтавської політехніки.

У форматі круглого столу учасники зустрічі обговорили питання популяризації та збереження історико-культурних надбань славетних попередників, зокрема реновації фондів нещодавно зруйнованого музею у Сковородинівці.

До плідного спілкування долучилися академік Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор Георгій Філіпчук, генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Олексій Лукашевич, завідувач кафедри філософії і соціальної антропології Університету Григорія Сковороди в Переяславі, кандидат філософських наук, доцент Сергій Рик та керівниця єдиного в Україні Центру сковородинознавства, кандидатка філософських наук, доцентка Наталія Юхименко.

Презентований ініціативною групою на чолі з Миколою Томенком відеопроєкт до 250 – річчя написання «Байок Харківських» має сильний націєтворчий характер – видатні особистості, військовослужбовці прочитали 15 найвлучніших, адаптованих для вивчення у освітніх закладах байок відомого українського філософа.

Важко переоцінити вагомий внесок у відновлення історичної справедливості навколо імені останнього гетьмана Української держави - члени Вченої ради Полтавської політехніки стали учасниками презентації науково-популярного видання «Міфи і таємниці останнього гетьмана України».

Під час зустрічі отримали чимало приємних книжкових дарунків – книгозбірня Полтавської політехніки поповнилася унікальними друкованими знахідками, які очільник університету, професор Володимир Онищенко отримав з рук українського політичного і громадського діяча Миколи Томенка та його шанованих колег. Зокрема, колекція опублікованих науковцями спогадів, статей та інтерв'ю самого Павла Скоропадського та його доньок Єлизавети й Олени стала окрасою фондів Науково-технічної бібліотеки Полтавської політехніки.

Під час зустрічі учасники також обмінялися досвідом та напрацюваннями щодо вшанування творчої спадщини Григорія Сковороди, які Полтавська політехніка успішно імплементувала  під час проведення потужної конференції, присвяченої Григорію Сковороді у грудні 2022 року.

«Приємно, що на шляху до незламного міста Харкова наші давні друзі та партнери завітали до університету та поспілкувалися з членами Вченої ради, презентувавши вагомі здобутки у сфері науково-дослідницької діяльності та книговидавництва.

Відзначимо, що наші гості, називаючи Полтавську політехніку не просто інноваційним університетом, а означивши її простором освіти, духовності та громадянськості, мотивують нашу дружню команду ще ефективніше працювати на спільний результат.

Під час круглого столу занотував для себе дещо філософську тезу академіка НАПНУ, доктора педагогічних наук, професора Георгія Філіпчука про виховання молодих людей патріотами своєї країни, а лише потім фахівцями обраної справи. У стінах Полтавської політехніки панує національний дух, виплеканий тисячами поколінь цілеспрямованих українців», - прокоментував очільник Національного університету імені Юрія Кондратюка, професор Володимир Онищенко.

Представники делегації провідного українського університету - партнера високо відзначають створені упродовж багатьох років у стінах Полтавської політехніки комфортні умови для занять академічною та молодіжною наукою. За словами ректора Університету Григорія Сковороди в Переяславі, професора Віталія Коцура, надзвичайно тішить той факт, що за півроку після підписання угоди про науково-освітню співпрацю університетам вже вдалося реалізувати кілька успішних проєктів.

Сильну синергію творчої спадщини Григорія Сковороди та потужного динамічного розвитку багатопрофільного класичного Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» у дусі національного гуманізму відзначив голова благодійного фонду «Рідна країна» Микола Томенко: «Григорій Сковорода говорив: «Слово ніколи нічого не принесе, якщо ти це не підкріпив ділом». У сучасному світі маємо бути креативними, бути критичними, бути комунікабельними і бути командними, але цього замало, особливо для України, мусимо мати національну, гуманну, інтелектуальну освіту».

«Світ крутиться навколо України, україноцентричність – це така система цінностей і знань про Україну і її народ, про її найвищі духовні надбання, які ми маємо вводити в освіту у школах, в університетах. Університет – не для професії, він для мудрості і громадянськості. Нині громадянськість, духовність поставлені на високий рівень, адже українцям, особливо в умовах війни, бракує діалогу, бракує спілкування», - додав академік Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор Георгій Філіпчук.

Після завершення заходу для друзів та партнерів Полтавської політехніки провели кампус-тур, у рамках якого учасники делегації відвідали Музей науки Національного центру «Мала академія наук України» в Полтавській політехніці та ознайомилися з проєктом реновації музейного простору Народного музею історії університету імені Надії Кочерги.

Спільно з куратором Народного музею імені Надії Кочерги, кандидатом наук із соціальних комунікацій, доцентом Глібом Кудряшовим перегорнули сторінки старовинних фоліантів та занурилися в атмосферу освіченості колишнього Інституту шляхетних дівчат, спадкоємицею освітніх традицій якого стала Полтавська політехніка.

Під час неформального спілкування послухали авторитетну думку фахівців, обмінялися набутим досвідом та домовилися про пріоритетні напрямки подальшої науково-освітньої співпраці.

Завдяки таким івентам можемо перебувати у духовній безпеці та плекати університет як простір для освіти, духовного та фізичного процвітання.

Нагадаємо, раніше експерти МКІП презентували у політехніці книги, які надихають на творення нової національної ідеї.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»