2024-01-05

У студмістечку політехніки перевірили Пункт незламності і укриття

Заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Когут проінспектував десять Пунктів незламності у Полтавській громаді. У ході перевірки посадовець відвідав найпотужніший у Полтаві освітянський Пункт Незламності та укриття в студмістечку Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

У студмістечку політехніки перевірили Пункт незламності і укриття

2 січня, за дорученням начальника Полтавської ОВА, заступник Володимир Когут проінспектував 10 Пунктів незламності у Полтавській громаді.

«Останнім часом ворог активізував ракетні атаки по Україні. Наше завдання – бути готовими та реагувати на будь-які ситуації. Безпека людей – незмінний пріоритет. Пункти незламності працюють у режимі «готові до відкриття». У разі надзвичайної ситуації за півгодини зобов’язані відчинитися», – наголосив начальник ОВА Філіп Пронін.

Проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку інфраструктури, доктор технічних наук Богдан Коробко обговорив з перевіряючим технічні характеристики локації та готовність до блекаутів.

«Країна-терорист рф уже застосовувала атаки на об’єкти інфраструктури, щоб позбавити українців електропостачання, обігріву і стабільного зв'язку. Зважаючи на попередній досвід, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» залишається осередком незламності. Протягом минулого року, з ініціативи ректора Володимира Онищенка, в університеті ще більше вдосконалена безпекова інфраструктура. Укриття стали більш комфортними, підготовлені запаси речей першої необхідності, відповідно до нормативів оновлюються запаси води, харчових продуктів тривалого зберігання, обладнані точки доступу до інтернету.

Університетський Пункт Незламності створений як зона безпеки, комфорту, зв’язку, підтримки та єдності. Тут забезпечується тепло, зв'язок, можливість підзарядки ґаджетів і питна вода. Протягом року, коли покращилась безпекова ситуація, локація раціонально використовувалась як сучасний студентський хаб і волонтерський штаб», – прокоментував проректор.

Пункт має можливість повністю автономно функціонувати – він оснащений генератором та безперебійним інтернет-зв’язком через термінал Starlink, а також резервною автономною системою обігріву.

Потужності локації дають можливість приймати 500 осіб протягом дня. У достатній кількості є столи, стільці, аптечки, одноразовий посуд, мікрохвильові печі, електрочайники, мережеві подовжувачі, запаси води і їжі. У разі відключення світла полтавці можуть зігрітися, випити гарячого чаю або кави від волонтерів-студентів політехніки, відпочити, підзарядити ґаджети, отримати доступ до Інтернету та перечекати повітряну тривогу. Облаштована кімната для батьків та малюків, де є можливість переодягти чи погодувати немовля, підготовлені запаси засобів гігієни, три вбиральні кімнати, одна з яких адаптована для маломобільних груп населення. Пункт відповідає нормам доступності, обладнаний механічним підіймачем, вказівниками.

Адреси 590 Пунктів незламності Полтавської області (серед них є стаціонарні, мобільні та пересувні від ДСНС) можна знайти за посиланням або на спеціальному сайті nezlamnist.gov.ua.

Нагадаємо, зразковий Пункт Незламності і студентський хаб у Полтавській політехніці відкрито у роковини повномасштабного вторгнення, політехніка придбала власний потужний генератор, судові охоронці та поліцейські провели у політехніці тренінг з домедичної допомоги та основ безпеки.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»