У 2010 році Університет Індонезії (UI) ініціював всесвітній рейтинг університетів, який згодом став відомим як всесвітній рейтинг університетів UI Green Metric (UI Green Metric World University Rankings). Його мета – кількісна оцінка зусиль з підтримки стійкості (екологічності) кампусів. Рейтинг в цілому заснований на концептуальних рамках навколишнього середовища, економіки і справедливості. За десять років кількість учасників збільшилась з 95 до 912 університетів з 84 країн світу – саме стільки пройшли анкетування цього року, але в рейтинг увійшли не всі. Вперше до рейтингу приєднались університети Кувейту, Литви і Білорусі.
«Шановні керівники університетів та співробітники з питань сталого розвитку! Ми хотіли б подякувати вам за ентузіазм та відвідування віртуальної церемонії підбиття підсумків та нагородження UI GreenMetric World University 2020. Ми високо цінуємо 696 університетів, які надали дані для кожного питання в нашій анкеті і допомогли нам переглянути інформацію навіть в умовах пандемії. Дані тепер більш детальні, зокрема такі як у розрахунок розумних будівель у вашому університеті. Ми вітаємо всі університети, які успішно продемонстрували вдосконалення своїх стратегічних заходів для досягнення цілей сталого розвитку у всіх аспектах діяльності університету. Ми справді захоплюємося деякими стратегічними кроками, які вже були зроблені для створення найбільш стійких кампусів у світі. Ми бажаємо вам усього найкращого у ваших зусиллях з управління стійким кампусом світового класу, – повідомив професор, доктор Ір. Рірі Фітрі Сарі, Голова UI GreenMetric (Університет Індонезії).
Усі результати доступні за посиланням: http://greenmetric.ui.ac.id/overall-rankings-2020/. Рейтинг українських університетів можна переглянути тут: http://greenmetric.ui.ac.id/country-list2020/?country=Ukraine. Полтавська політехніка уже кілька років поспіль посідає найвищі позиції.
Рейтинг GreenMetric враховує основні критерії, серед яких: запровадження компонентів екологічної освіти в навчальному процесі, проекти з підвищення енергоефективності, політика університетів щодо раціонального споживання та економії енергії, раціонального використання водних ресурсів, зберігання і переробки відходів, оцінка площі зелених насаджень на території кампуса та інші показники. Ранжування спрямоване на сприяння академічним дискурсам по стійкості в освіті і екологізації кампусів, соціальним змінам, пов’язаним з університетом, з урахуванням цілей сталого розвитку, самооцінку стійкості кампусу для вузів по всьому світу, інформування уряду, міжнародних та місцевих природоохоронних установ і суспільства про програми сталого розвитку в кампусі
Окрім еко-інфраструктури, в університеті активно підтримуються еко-проєкти і популяризуються ідеї, дружні до довкілля. PhD-студентка Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Катерина Челембієнко обрана Амбасадоркою Цілей сталого розвитку ООН.
Медіа – центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»