2022-07-20

В університеті відбулась вистава з класики української драматургії – «Мартин Боруля»

У Центрі культури і студентської творчості Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» актори Полтавського музично-драматичного театру імені Гоголя зіграли трагікомедію «Мартин Боруля» українського письменника Івана Карпенка-Карого. На університетській сцені дебютували молоді актори.

В університеті відбулась вистава з  класики української драматургії – «Мартин Боруля»

Полтавські артисти продовжують працювати на культурному фронті, даруючи зразки театрального мистецтва вимушеним переселенцям і полтавцям, а Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» є одним з культурно-освітніх осередків, де відбуваються мистецькі заходи.

19 липня на головній сцені Полтавської політехніки трупа Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Гоголя показала трагікомедію Івана Карпенка-Карого «Мартин Боруля» – класику української драматургії, яку в театрі ставлять з 1972 року. У цьому сезоні до театру прийшли молоді актори, тому під час вистави відбулося шість акторських дебютів.

Глядачі побачили українську виставу з соковитим народним гумором, комедійними ситуаціями, але глибокою мораллю.

П’єса розповідає про заможного селянина Мартина Борулю, який бажає отримати титул дворянина і жити за панськими звичаями. Він наймає повіреного, виснажується судовими тяганинами, доводячи дворянське походження родословними актами, витрачає великі гроші, марнує капітал. Родинний побут намагається перевести на дворянський лад. Доньку Марисю, яка кохає простого парубка Миколу, хоче видати заміж за чиновника земського суду, аби поріднитися з дворянином. Та всі його наміри закінчуються поразкою.

Глядацька зала обдарувала акторів оваціями.

«Дякуємо Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театру імені Гоголя. Дозвольте від адміністрації університету, від всіх вдячних глядачів подякувати вам за ці миттєвості, які ви даруєте нам попри всі складнощі сьогоднішньої ситуації. Ми вам щиро вдячні й завжди раді бачити вас в Полтавській політехніці», – подякувала кандидат філологічних наук, доцент Людмила Чередник.

Раніше гоголівці показали дітям-переселенцям шведську казку та подарували романтичну казку «Всі миші люблять сир», а студенти пригостили глядачів смаколиками.

 

Медіа-центр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»